Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PRAŽŪTINGAS RŪKAS (2007) 127 min.
The Mist
Siaubo filmas N-16
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 12 14
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ar jau sugebėjote ištrūkti iš mistiškojo viešbučio kambario Nr. 1408? Bet nuo Stepheno Kingo pabėgti vis tiek nepavyks. Produktyviausias siaubo istorijų autorius yra parengęs nesuskaičiuojamą gausybę atrakcijų su šiurpuliukų padažu. Šį kartą jo novelę ekranizuoja patyręs meistras Frankas Darabontas, kuriam pasisekė sukurti du geriausius ir įsimintiniausius filmus pagal Stepheno Kingo veikalus "Pabėgimas iš Šoušenko" ir "Žalioji mylia".

Nurimus griausmingai uraganinei audrai Meino valstijos miestelį Bridgtoną apgaubia milžiniško rūko debesys. Sparčiai blogėjant matomumui ankstų rytą atsibudę gyventojai atsiduria aklinoje apsuptyje. Precedento neturintis rūkas įkalina žmones maisto prekių parduotuvėje. Menininkas Deividas Dreitonas čia atėjo apsipirkti su penkerių metų sūnumi Bilu.

Iš pradžių jie net neįtaria nieko blogo. Bet netrukus visi įsitikina, kad tiršto rūko jūroje šeimininkauja negailestingi sutvėrimai. Antžemiškų būtybių pasirodymą galėjo įtakoti užslaptinti bandymai netoliese esančioje karinėje bazėje. Miestelyje jau senokai sklandė gandai apie keistą operaciją "Strėlės galvutės projektas".

Bet dabar juos užpuola šlykštūs šliužai su milžiniškais čiuptuvais, vabzdžius primenantys siaubūnai, rūgštimi užnuodytus spąstus mezgiantys vorai grobuonys, drakoniškų proporcijų skraidūnai, krauju mintantis didžiulis krabas, nenumaldomai greiti skorpionai ir milžiniškas begemotas su šešiomis letenomis, kuriose kaupiasi tūkstančiai bjaurių musių. Niekuomet nematyti sutvėrimai pasižymi padidinta reakcija į kvapą ir žiauriai žudo absoliučiai viską kas juda.

Mažos parduotuvės patalpos tampa gynybine siena ir miestelio gyventojų tvirtove. Likimo pamiršti žmonės desperatiškai stengiasi ištrūkti iš apokalipsinio košmaro, o tą jie privalės padaryti be pašalinių asmenų pagalbos.

Nervinė įtampa parduotuvėje didėja, todėl bendruomenės nariams pirmiausiai reikia išspręsti užsimezgusias konfliktines situacijas. Jiems reikia išspręsti nesutarimus savo būryje ir būtinai suvienyti jėgas norint išsaugoti bent minimalias galimybes mūšyje prieš nenuspėjamą priešą, kurio net neįmanoma matyti.

Proceso eigoje kai kurie silpnesni žmonės peržengia beprotybės ribą ir palūžta. Kitų per prievartą įkalintų veiksmus pradeda įtakoti jų sielose tūnantis blogis. Egoizmu persunkęs Deivido kaimynas Brentonas Nortonas provokuoją nesantaiką kalbomis, kad jis yra pernelyg turtingas ir nenusipelno tokios beprasmiškos mirties. Religingoji senolė ponia Kamodi (akt. Marcia Gay Harden) yra praktikuojanti katalikė, bet drįsta pasiūlyti kompromisinį ir drąstišką saliamonišką sprendimą. Jos manymu, bendruomenė privalo paaukoti vieną žmogų monstrams, kad kiti galėtų išsigelbėti iš rūko zonos ir pradėti naują gyvenimą.

18 pasmerktų žmonių. Vis gausėjantis nematomų monstrų būrys. Maža parduotuvė. Priešas ne tik už tvirtovės sienos, bet ir viduje. Kova už gyvybę. Žiaurios mirtys. Tobulas blogio šaknys. Nenumaldoma baimė. Gąsdinanti įtampa. Psichologinis siaubas. Košmariškas pragaras. Nenuspėjama pabaiga. Klasikinė Stepheno Kingo formulė. Virtuoziški kompiuterinės grafikos efektai. Įtikinama 3-jiems "Oskarams" nominuoto scenaristo Franko Darabonto režisūra. Patyręs veiksmo herojus, "baudėjas" ir "gilios žydros jūros" užkariautojas Thomas Jane'as.

V  2007-12-24 19:54:16 

Dauguma zmoniu,raso apie filma teisingai,visiska suduva! jokio siuzeto,pravalas! filmas skirtas amerikos publikai,ant ko jie ir pamise.Labai idomiai tokie filmai kuriami,as pamenu,kad visai neseniai,panus jau buvo filmas,vadinosi "rukas" tik ten viskas prasidedavo kitaip,ten tas rukas,kazkaip daug kartu,uplukdavo ant miesto ir nuo juros puses,o is jo pasirodidavo piratai ir dar kazkokie jureiviai,kazkas surista su senove. o cia dabar kas,pirma auka pasiglemzia kazkoks astunkojis,ar dar ten velniai rautu kas,o kitus vabzdziai kazkokie uzpuola,kur filmu esme. Ar uzdavinejoter sau toki klausima,koks tokio pobucio filmuose,yra zudymo motyvas,kodel zmones zudo,kodel???? as turiu omeni tas pabaisas. cia tik amerikoje,gali taip but,kai atbega i klase mokinys,isaudo visus ir pats nusisauna.Uzas!


V  2007-12-24 19:53:13 

Dauguma zmoniu,raso apie filma teisingai,visiska suduva! jokio siuzeto,pravalas! filmas skirtas amerikos publikai,ant ko jie ir pamise.Labai idomiai tokie filmai kuriami,as pamenu,kad visai neseniai,panus jau buvo filmas,vadinosi "rukas" tik ten viskas prasidedavo kitaip,ten tas rukas,kazkaip daug kartu,uplukdavo ant miesto ir nuo juros puses,o is jo pasirodidavo piratai ir dar kazkokie jureiviai,kazkas surista su senove. o cia dabar kas,pirma auka pasiglemzia kazkoks astunkojis,ar dar ten velniai rautu kas,o kitus vabzdziai kazkokie uzpuola,kur filmu esme. Ar uzdavinejoter sau toki klausima,koks tokio pobucio filmuose,yra zudymo motyvas,kodel zmones zudo,kodel???? as turiu omeni tas pabaisas. cia tik amerikoje,gali taip but,kai atbega i klase mokinys,isaudo visus ir pats nusisauna.Uzas!


EGIS  2007-12-24 00:53:01 

finalas visiskas sudas


IEVA  2007-12-22 01:39:56 

filmas nerealus. ispletotas psichologinis veiksmas, ne efektai cia svarbiausia. visa kino sale net plojo vienoj vietoj. filmo pabaigoj, kuri, beje, buvo nereali, trugde tik viena- kvaili kino sales ziurovu komentarai ir juokas visai ne vietoj. the mist- sukreciantis filmas,kuri verta paziureti. net jei ir nesi skaites kingo apsakymo.kuris, beje, irgi nerealus ;) gero filmo.nueje, nepasigailesit. (nesubrendusiems vaikuciams, kuriems reikia spec efektu, patartina cia neiti, tegul pasiziuri kokius transformerius)


TOMAS  2007-12-21 22:30:05 

Neklausykit ka cia raso kiti. as manau tik vienetams sitas filmas patiko. totalus meslas! gailesites nueje. ir ten kai raso kad komentuoja kazkas salej filma, tai neimanoma susilaikyt, nes akivaizdziai matosi neuzbaigimas ir netobulumas. Vaiku filmas


DARIJUS  2007-12-21 11:22:12 

Visu pirma, teigiu, jog tai geriausia ka maciau per paskutinius 5 menesiu aktyvaus lankymosi kinoteatre. Geriausia ish visu kvazisiaubo filmu. Neskaiciau knygos, nepazistu Kingo kurybos asmeniskai. Jeigu filmui galima butu pritaikyti osciloskopa, tai jis arba zemiau skales arba auksciau skales kiltu. Tai ne filmas Skambucio megejams, ir tai ne filmas tariamai intelektualiems Skalvijos lankytojams. Tai filmas kuris arba patiks arba vers gailetis isleistu pinigu ar laiko. Bet tai yra geras filmas. Siandien maistreamo kinas Lietuvoje nieko geresnio nerodo.


13D  2007-12-20 10:40:05 

Dar neteko izvelgti sio filmo naujo pastatymo, bet prisiminiau idomu fakta, kad 1991m is sausio 12 i 13d si filma teko stebeti berods per viena lenku kanala. Mistinis sutapimas, bet zinome kokie prazutingi ivykiai prasidejo ta 13d ryta. Ta paralele istrigo iki siol. Idomus sutapimas, tiesa?


BE ABEJO  2007-12-19 10:13:47 

Filmas ne apie pabaisas uz lango ar ruke. Tai istorija apie tai, kad dingus civilizacijos "patogumams" ir atsidurus akis i aki su pavojumi ir beviltiska situacija didiziausia pabaisa yra zmogus. O dar bendriau - filmas apie tai, kokia zmonija yra is tikruju. Filme siaubas yra ne veiksme ar efektuose (tokie eikit i susikta SAW). Si filma reiktu vadinti psichologiniu siaubo trileriu - kitaip sakant, "Kingiskas" filmas. Vaikuciams kuriems kliuna "netikri" efektai ar veiksmo nebuvimas - siulau dar siek tiek paaugti. Popcorno ir coca-colos kartai sis filmas netinkamas. Is esmes del durnu komentaru saleje ir kitu idiotisku issisokimu filma geriau ziureti savo "namu kine". Kitaip rizikuojat filmo hipotetine situacija pamatyti toje pacioje saleje.


SG  2007-12-19 10:05:38 

Na filmas nera vienas is blogiausiuju. Kas labiausiai nepatiko tai vaizduojami labai kvaili nemastantys zmones, kurie kam nors atsitikus stovi ir ziuri valanda nieko nedarydami, bet cia turbut visuose ale siaubo filmuose buna. Tas rukas pagal mane tai tik pinigu taupymas, kad nereiktu leisti pinigu vaizduojant dideles erdves, efektai tikrai labai prasti ir netikroviski, net tankai matosi kompiuteriniai, o pabaiga tikrai kvaila, pradzioje tokie optimistiskai zvelgiantys zmones staiga tampa visiskos priesingybes..


GLOBAS  2007-12-19 09:09:39 

Visu pirma noreciau isskirti du labai svarbius dalykus: S. Kingo romanas - The Mist ir jo ekranizacija. Tad apie scenariju nera net ka ir kalbeti - jis idomus ir geras, o filmas... Na mane asmeniskai labai nuvyle. Viskas tarsi kaip kokiam spektaklyje: vienas kalba, visi klauso, kitas kalba, visi klauso. O kur gi gyvas triuksmas, kur pavaizduotas kiekvieno individo inkstinktas islikti?! Man visa tai buvo nenaturalu ir nevyke. Man truko to panikos jausmuo, kuomet tokioje situacijoje kiekvienas megina issigelbeti. Negaliu sakyti, kad nebuvo meginta to padaryti, bet kaip katastrofiniam filmui, jam truko dvasios. Spec efektai prasti, pabaisos sukurtos nekokybiskai. Mano manymu, visiskai nevykusi gero romano ekranizacija.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 21744
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt