Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PRAŽŪTINGAS RŪKAS (2007) 127 min.
The Mist
Siaubo filmas N-16
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 12 14
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ar jau sugebėjote ištrūkti iš mistiškojo viešbučio kambario Nr. 1408? Bet nuo Stepheno Kingo pabėgti vis tiek nepavyks. Produktyviausias siaubo istorijų autorius yra parengęs nesuskaičiuojamą gausybę atrakcijų su šiurpuliukų padažu. Šį kartą jo novelę ekranizuoja patyręs meistras Frankas Darabontas, kuriam pasisekė sukurti du geriausius ir įsimintiniausius filmus pagal Stepheno Kingo veikalus "Pabėgimas iš Šoušenko" ir "Žalioji mylia".

Nurimus griausmingai uraganinei audrai Meino valstijos miestelį Bridgtoną apgaubia milžiniško rūko debesys. Sparčiai blogėjant matomumui ankstų rytą atsibudę gyventojai atsiduria aklinoje apsuptyje. Precedento neturintis rūkas įkalina žmones maisto prekių parduotuvėje. Menininkas Deividas Dreitonas čia atėjo apsipirkti su penkerių metų sūnumi Bilu.

Iš pradžių jie net neįtaria nieko blogo. Bet netrukus visi įsitikina, kad tiršto rūko jūroje šeimininkauja negailestingi sutvėrimai. Antžemiškų būtybių pasirodymą galėjo įtakoti užslaptinti bandymai netoliese esančioje karinėje bazėje. Miestelyje jau senokai sklandė gandai apie keistą operaciją "Strėlės galvutės projektas".

Bet dabar juos užpuola šlykštūs šliužai su milžiniškais čiuptuvais, vabzdžius primenantys siaubūnai, rūgštimi užnuodytus spąstus mezgiantys vorai grobuonys, drakoniškų proporcijų skraidūnai, krauju mintantis didžiulis krabas, nenumaldomai greiti skorpionai ir milžiniškas begemotas su šešiomis letenomis, kuriose kaupiasi tūkstančiai bjaurių musių. Niekuomet nematyti sutvėrimai pasižymi padidinta reakcija į kvapą ir žiauriai žudo absoliučiai viską kas juda.

Mažos parduotuvės patalpos tampa gynybine siena ir miestelio gyventojų tvirtove. Likimo pamiršti žmonės desperatiškai stengiasi ištrūkti iš apokalipsinio košmaro, o tą jie privalės padaryti be pašalinių asmenų pagalbos.

Nervinė įtampa parduotuvėje didėja, todėl bendruomenės nariams pirmiausiai reikia išspręsti užsimezgusias konfliktines situacijas. Jiems reikia išspręsti nesutarimus savo būryje ir būtinai suvienyti jėgas norint išsaugoti bent minimalias galimybes mūšyje prieš nenuspėjamą priešą, kurio net neįmanoma matyti.

Proceso eigoje kai kurie silpnesni žmonės peržengia beprotybės ribą ir palūžta. Kitų per prievartą įkalintų veiksmus pradeda įtakoti jų sielose tūnantis blogis. Egoizmu persunkęs Deivido kaimynas Brentonas Nortonas provokuoją nesantaiką kalbomis, kad jis yra pernelyg turtingas ir nenusipelno tokios beprasmiškos mirties. Religingoji senolė ponia Kamodi (akt. Marcia Gay Harden) yra praktikuojanti katalikė, bet drįsta pasiūlyti kompromisinį ir drąstišką saliamonišką sprendimą. Jos manymu, bendruomenė privalo paaukoti vieną žmogų monstrams, kad kiti galėtų išsigelbėti iš rūko zonos ir pradėti naują gyvenimą.

18 pasmerktų žmonių. Vis gausėjantis nematomų monstrų būrys. Maža parduotuvė. Priešas ne tik už tvirtovės sienos, bet ir viduje. Kova už gyvybę. Žiaurios mirtys. Tobulas blogio šaknys. Nenumaldoma baimė. Gąsdinanti įtampa. Psichologinis siaubas. Košmariškas pragaras. Nenuspėjama pabaiga. Klasikinė Stepheno Kingo formulė. Virtuoziški kompiuterinės grafikos efektai. Įtikinama 3-jiems "Oskarams" nominuoto scenaristo Franko Darabonto režisūra. Patyręs veiksmo herojus, "baudėjas" ir "gilios žydros jūros" užkariautojas Thomas Jane'as.

SK  2007-12-18 12:29:26 

superinis.ypac tiems, kas skaite knyga.Filmas ne nuzmogejusiems kompiniams, ieskanciams vien tik efektu.Jame gausu zmogaus ir elgesio psichologijos.Ziurint filma reikia atsiriboti nuo tikroves (kaip ir ziurint kiekviena siaubo, mistini filma) ir nepeizeti, kad nesamone


MANTAS  2007-12-18 01:31:14 

duodu du balus. gaila bapkiu. Gal momentais ir pasirodydavo idomus, bet viska sugadino tie ciuptuvai. Geriau ju neparodytu bent kokias 40 minuciu ir islaikytu itampa. O nuo to momento - viskas pasidare aisku. Perdarytas ale seno gero 'virpesiai'modernus variantas. Taip pat pastebejau begale techniniu scenarijaus, montazo, net kameros klaidu. Dingo elektra, generatoriu sisjungtas? O prekybos saleje sviesu, lempos plieskia lubose! Kodel neparode kaip ten kariskis su pardaveja pasikrusho? Butu bent koks saldus vaizdelis. CGI ne super. Matesi pataupe. Tekstura pigi.


CHOCOLATE  2007-12-18 00:30:04 

Sudas! I kina neverta eit, nebent esat l dideli fantastikos gerbejai. Pabaiga gal ne tokia banali, bet visos tos fantastines butybes: kazkas panasaus i astuonkojo ciuptuvus, vorai, neaiskus vabalai, o dar galiausiai dinauzauro dydzio padaras. na, tiems, kas labiau vertina realistiskuma, nerekomenduoju. ir visiskai ner ko lygint su kambariu 1408!


GEDUKAS  2007-12-17 17:48:09 

Eidamas i S.Kingo filma tikejausi kazko daugiau.Siuzetas nera prastas, bet kas ir tikesis isvysti daug veiksmo - neisvys! I kino teatra eiti neapsimoka, uzteks paziuret ir per kompiuteri.


TIESIOG AS  2007-12-17 15:53:15 

filmas tikrai neblogas, taciau problema yra nesekmingas meginimas apjungti kelis zanrus norintiems grynai "survival" zanro teks nusivilti geriau jau dar karta paziureti "alien", o norintiems psichologinio trilerio rekomenduociau vokieciu "eksperimentas". Taigi filmas visai nieko taciau kai bandai atsisesti ant dvieju kedziu dazniausiai ikrenti i viduri.


SENIS  2007-12-17 14:56:29 

Shis filmas labiau skirtas mistikos, fantastikos megejams, bei stiveno kingo gerbejams :) man shis filmas labai patiko :)


MACD  2007-12-17 10:06:57 

Tikrai geras filmas. Galima sakyt, kad geresnis, nei S. Kingo romanas.


VYTAUTAS  2007-12-17 02:36:11 

Keista, kad daugeliui nepatiko. Galbut jie tikejos tiesiog siaubiako su daug kraujo ir zudyniu? Siaip esme buvo ne monstruose, ne ruke, o butent zmonese. Filme buvo stengtasi parodyti zmoniu santykius, kaip jie elgiasi, kai aplinkinis pasaulis isnyksta ir nelieka beveik jokios vilties isgyventi ir pasisaukti ko nors i pagalba. Cia istikruju labiau ne siaubo filmas, o mistine psichologine drama, todel galbut daugelis zmoniu, kurie ejo i filma pamate visai ka kitka, nei to ko tikejos.


GUREX  2007-12-16 22:14:54 

Deja, turiu pritarti daugumai - filmas tikrai ne itin vertas demesio.. Netikejau, kad S. King' knygos ekranizacija bus tokia prasta.. Efektai - nieko ypatinga visiskai, siuzetas - galbut idomus, taciau tik knygj, filme tikrai vystomas nykiai. Manau, knyga yra gera, taciau filmas - nieko gero. Visiskai uzteks paziureti per kompa:)


TOMAS  2007-12-16 19:45:24 

siandien buvau sitame filme, ir galvojau kad bus ziauriai geras. prisiskaiciau komentaru, bet kazkodel kai ziurejau labai juokiaus. Galiu drasiai teigt kad filmas totalus meslas ir neverta svaistyt pinigu ir laiko. Kazkokia pasakaFilmo aprašymas aplankytas kartų: 21635
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt