Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PRAŽŪTINGAS RŪKAS (2007) 127 min.
The Mist
Siaubo filmas N-16
JAV
Premjera Lietuvoje: 2007 12 14
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ar jau sugebėjote ištrūkti iš mistiškojo viešbučio kambario Nr. 1408? Bet nuo Stepheno Kingo pabėgti vis tiek nepavyks. Produktyviausias siaubo istorijų autorius yra parengęs nesuskaičiuojamą gausybę atrakcijų su šiurpuliukų padažu. Šį kartą jo novelę ekranizuoja patyręs meistras Frankas Darabontas, kuriam pasisekė sukurti du geriausius ir įsimintiniausius filmus pagal Stepheno Kingo veikalus "Pabėgimas iš Šoušenko" ir "Žalioji mylia".

Nurimus griausmingai uraganinei audrai Meino valstijos miestelį Bridgtoną apgaubia milžiniško rūko debesys. Sparčiai blogėjant matomumui ankstų rytą atsibudę gyventojai atsiduria aklinoje apsuptyje. Precedento neturintis rūkas įkalina žmones maisto prekių parduotuvėje. Menininkas Deividas Dreitonas čia atėjo apsipirkti su penkerių metų sūnumi Bilu.

Iš pradžių jie net neįtaria nieko blogo. Bet netrukus visi įsitikina, kad tiršto rūko jūroje šeimininkauja negailestingi sutvėrimai. Antžemiškų būtybių pasirodymą galėjo įtakoti užslaptinti bandymai netoliese esančioje karinėje bazėje. Miestelyje jau senokai sklandė gandai apie keistą operaciją "Strėlės galvutės projektas".

Bet dabar juos užpuola šlykštūs šliužai su milžiniškais čiuptuvais, vabzdžius primenantys siaubūnai, rūgštimi užnuodytus spąstus mezgiantys vorai grobuonys, drakoniškų proporcijų skraidūnai, krauju mintantis didžiulis krabas, nenumaldomai greiti skorpionai ir milžiniškas begemotas su šešiomis letenomis, kuriose kaupiasi tūkstančiai bjaurių musių. Niekuomet nematyti sutvėrimai pasižymi padidinta reakcija į kvapą ir žiauriai žudo absoliučiai viską kas juda.

Mažos parduotuvės patalpos tampa gynybine siena ir miestelio gyventojų tvirtove. Likimo pamiršti žmonės desperatiškai stengiasi ištrūkti iš apokalipsinio košmaro, o tą jie privalės padaryti be pašalinių asmenų pagalbos.

Nervinė įtampa parduotuvėje didėja, todėl bendruomenės nariams pirmiausiai reikia išspręsti užsimezgusias konfliktines situacijas. Jiems reikia išspręsti nesutarimus savo būryje ir būtinai suvienyti jėgas norint išsaugoti bent minimalias galimybes mūšyje prieš nenuspėjamą priešą, kurio net neįmanoma matyti.

Proceso eigoje kai kurie silpnesni žmonės peržengia beprotybės ribą ir palūžta. Kitų per prievartą įkalintų veiksmus pradeda įtakoti jų sielose tūnantis blogis. Egoizmu persunkęs Deivido kaimynas Brentonas Nortonas provokuoją nesantaiką kalbomis, kad jis yra pernelyg turtingas ir nenusipelno tokios beprasmiškos mirties. Religingoji senolė ponia Kamodi (akt. Marcia Gay Harden) yra praktikuojanti katalikė, bet drįsta pasiūlyti kompromisinį ir drąstišką saliamonišką sprendimą. Jos manymu, bendruomenė privalo paaukoti vieną žmogų monstrams, kad kiti galėtų išsigelbėti iš rūko zonos ir pradėti naują gyvenimą.

18 pasmerktų žmonių. Vis gausėjantis nematomų monstrų būrys. Maža parduotuvė. Priešas ne tik už tvirtovės sienos, bet ir viduje. Kova už gyvybę. Žiaurios mirtys. Tobulas blogio šaknys. Nenumaldoma baimė. Gąsdinanti įtampa. Psichologinis siaubas. Košmariškas pragaras. Nenuspėjama pabaiga. Klasikinė Stepheno Kingo formulė. Virtuoziški kompiuterinės grafikos efektai. Įtikinama 3-jiems "Oskarams" nominuoto scenaristo Franko Darabonto režisūra. Patyręs veiksmo herojus, "baudėjas" ir "gilios žydros jūros" užkariautojas Thomas Jane'as.

MINDAUGAS  2007-12-15 21:00:42 

Eidamas i sita filma tikejaus visai ko kita. Sio filmo negalima vadinti siaubo, tai dagiau mistinis filmas apie zmoniu santykius sunkioje situacijoje, kai susiduriama ir su rasizmu. Veiksmo jame nedaug, todel tie kas nori siaubo filmo su daug veiksmo galite neiti. Bet man patiko. Vertinu 5.


VILTEE  2007-12-15 19:43:47 

Daugiau nei 1 šio filmo įvertint negalėčiau. Jokio įdomaus siužeto, visa tai, apie ka rašoma - vorai,šliužai ir pan. - netikroviška, gryna kompiuterinė grafika. Per daug pokalbių, mažai veiksmo. Pabaiga gal ir netikėta, bet tikrai kvaila, nors čia turbūt jau ne filmo prodiuseriai kalti. Muzika - dar kvailesnė, prasijuokiau beklausant. Ir, iš tikrųjų, nesupratau, kodėl filmas N-16? Dėl kraujo? Dėl šlykščių netikroviškų padarų? Šio filmo nepavadinčiau net mistiniu trileriu! Žodžiu, neikit neikit neikit - nieko neprarasit.


INCH  2007-12-15 19:37:50 

šūdas. paskutinis šūdas. tie mosntrai kompiniai, pusę filmo šneka kažkokia nuobodi boba. „Oh. The God is up above!!!“. jau taip buvo nuobodu. ir šiaip. yra juokingų vietų.:DD pvz galas. kai ta mašina važiuoja vėžlio greičiu ir groja `nereali` muzika. fuu, kaip neidomu. gailiuosi, kad išleidau pinigus. geriau būčiau skaniai pavalgęs už juos.;DD („oh my god. the mist!!!“)


NESVARBU  2007-12-15 17:55:54 

o kas leidzia tokio asilo kaip domas komentarus cia talpinti??? ar cinema.lt moderatoriams dzin? Kodel isspasakojamas filmas, jo pabaiga? Koks tolkas dabar eit ziuret??? Pamastykit truputi, kad gal ne tik su keiksmazodziais netalpinti komentaru reikia!!!


VERA  2007-12-15 17:22:02 

Puikus filmas, gera istorija. Filme aiškiai parodoma, kad net tie "baisieji" padarai nėra tokie baisūs, kokie gali būti žmonės. Taip pat filmas pabaigoje tarsi pamoko, kad niekada nereikia prarasti vilties ir niekada nežinai, kas įvyks. Dar norisi paploti tiems, kas sukūrė pabaisas, nes jos buvo tikrai nebaisios, o tos musės tai man net gan mielos, nes tai būtent parodė kontrastą tarp žmonių ir padarų.


MANAX  2007-12-15 15:09:48 

Domas ar tu seip balvonas ar kaip? zmones uzsuka paskaityt komentarus ir ivertinimus ir is to sprendzia eiti ar ne...o cia atsiranda tox domas kuris apraso filmo pabaiga it tt..pvz man sugadinai visa nuotaika...galvot kartais reikia


ZYZIUS  2007-12-15 14:18:06 

Filmas tikrai supoerinis. P.S. ir filmą mačiau. ANGLAS čia tavo tas pasipiktinimas ant žmoniu kurie komentarus rašo ar ant filmo ? Jei ant filmo tai jis nevaikams.


DAR NEMATES  2007-12-15 12:32:22 

Domai, persiprašau, bet tu esi daunas. Gal pagalvok apie žmones, kurie dar nematę filmo, prieš jį spoilindamas????


EUGIS  2007-12-15 12:12:55 

nzn nzn.. tikejausi kazko geresnio .. zymej geresnio :S galima paplot tik uz psihologinius konflitkus..ir zmoniu elgsenos kitima laikuj begant :) kaip jie pradeda tiketi dievu ir tt :) kuo anksciau netikejo :) bet siaip sakau... 2 h nuobodybes :) jei ne pabaiga tai isvis apakes buciau del sito filmo kokybes :) matosi kad ant spec efektu biski pagaileta $$$ nu zodzius :))


PAULUX  2007-12-15 10:08:32 

geras filmas, gera vaidyba, tiksliai atkartoja Kingo knyga!Filmo aprašymas aplankytas kartų: 21633
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt