Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
AKIS IŠ DANGAUS (2007) 90 min.
Gun chung
Kriminalinis trileris
Honkongas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ar kada nors turėjote tokią keistą nuojautą, kad jus kažkas nuolat seka? Tą galima laisvai daryti per palydovinę sistemą valdomomis kameromis, infraraudonųjų spindulių monitoriais ir kitais įrenginiais. Lietuvos saugumas panašios veiklos galbūt dar nevykdo, bet pavyzdžiui Londonas jau seniai garsėja kaip daugiausiai CCTV kamerų turintis miestas. Jeigu policijai prireiktų, jie galėtų sužinoti vos ne kiekvieną Jūsų žingsnį pradedant išsilaipinimu oro uoste.

Kinijos kultūroje slaptasis stebėjimas prilyginamas dieviškam įsikišimui, kai nematomas žmogus gali intensyviai sekti bet kurio įtariamojo veiksmus ir net įtakoti jo tolesnį likimą. TV realybės šou dalyviai puikiai mato juos stebinčias kameras, kol galiausiai pripranta ir pradeda nepastebėti filmavimo technikos. Savo ruožtu, laisvėje reikalus tvarkantis pilietis niekuomet nežinos, kada, kur ir kaip jis gali būti sekamas. Tokiais atvejais jį prižiūri savotiška viską matanti akis iš dangaus.

Kultiniam Honkongo meistrui Johnny To („Rinkimai“, „Rinkimai 2“, „Trikampis“, „PTU“) scenarijus rašęs Yau Nai-Hoi pagaliau nusprendė debiutuoti režisūroje ir parengė išradingo formato kriminalinį veiksmo trilerį, kuris turėtų patenkinti net išrankiausius populiaraus žanro gerbėjus. Jis drąsiai kviečia kiekvieną žiūrovą įstoti į Honkongo policijos elitinį slaptąjį būrį ir dalyvauti sudėtingos bylos tyrime. Energingo tempo pramoginis filmas trunka vos 90 minučių, tačiau nuo pat pirmųjų kadrų užgrobia dėmesį ir priverčia pajausti gausybę aštriausių emocijų.

Lietuvos kino teatrų repertuaruose paprastai neatsiranda vietos stilingiems kūriniams iš Honkongo, kurie jau daugelį metų diktuoja madą veiksmo trilerių žanrui ir pateikia novatoriškas idėjas kitų pasaulio šalių kūrėjams. Ryškiausias šio nesustabdomo proceso pavyzdys yra trilogija „Dviguba rokiruotė“ (Infernal Affairs), kurią 2006-siais perdirbo legendinis Martinas Scorsese į kriminalinę dramą „Infiltruoti“ ir iškovo išsvajotąją „Oskaro“ premiją. Po filmo „Akis iš dangaus“ pasaulinės premjeros Berlyno kino festivalio programoje „Jaunojo kino forumas“ kino specialistai drąsiai prognozavo, tai šis kūrinys būtinai sulauks holivudinio perdirbinio pačiu artimiausiu metu. Meistrišką kino kalbą įvaldžiusio režisieriaus Yau Nai-Hoi kūdikis akimirksniu įlipo per tarptautines kino arenas keliaujantį traukinį, svečiavosi Sidnėjuje, Šanchajuje, Čikagoje, Monrealyje, Jeruzalėje ir turėjo garbės pradėti prestižinį Honkongo kino festivalį.

Dangoraižių džiunglėmis pasipuošusiame Honkongo centre įsiplieskia policininkų ir ciniškų vagišių pavojingas žaidimas, peraugantis į beprotiškas gaudynes. Paranojiškai greito persekiojimo epicentre atsidūrusi žavioji naujokė net nesibaigus apmokymų procesui privalo ištirti prabangių deimantų vagystę ir sučiupti pasikausčiusius grobikus. Įžulų nusikaltimą įvykdžiusi gauja jaučiasi ramiai ir užtikrintai, o jų šaltakraujiškas ir charizmatiškas vadas yra įsitikinęs, kad preciziškai suplanuotos operacijos metu nepaliko nė vieno įtartino pėdsako. Tačiau plika akimi nepastebimų CCTV kamerų užfiksuotus vaizdus nagrinėjantys policijos detektyvai gauna naudingos informacijos ir su kiekviena minute vis labiau artėja prie vagišių asmenybių išaiškinimo.

Modernusis trileris pribloškia matematiškai tiksliu veiksmo scenų planavimu, nepriekaištinga choreografija, įspūdingai nufilmuotais Honkongo vaizdais, originaliais kameros viražais, neslūgstančia milžiniška įtampa ir nenuspėjamu scenarijumi, kurį Azijos kino garsenybės Tony Leungas Ka Fai'us, Simonas Yamas, Lamas Suetas, Maggie Siu ir debiutantė Kate Tsui paverčia nepamirštamu reginiu.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 1949
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt