Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
NEREIKALINGI ŽMONĖS (2008) 96 min.
Loss
Drama N-7
Lietuva
Premjera Lietuvoje: 2008 01 11
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Jei negali pakeisti praeities, pakeisk ateitį

Skurdo vedama, į Airiją emigruoja jauna moteris Valda (akt. Valda Bičkutė). Ji tikisi, kad uždirbti pinigai jai leis susigrąžinti sūnų iš vaikų namų. Tuo metu Lietuvoje berniukas yra įvaikinamas.

Valdos fantazijas kaip tikrovę priima Laima (akt. Daiva Tamošiūnaitė-Budrė), ieškanti bet kokios galimybės šantažuoti Paulių įvaikinusią Norą (akt. Dalia Michelevičiūtė). Nora, ilgus metus kantriai gyvenusi vyro šešėlyje, išsivaduoja iš tos priespaudos ir įgyvendina seną svajonę – įsivaikina berniuką. Kasdien tvirtėjanti ir stiprėjanti Nora kelia pavojų intrigantės Laimos karjerai. Nelengvai užgimstančiai Pauliaus laimei iškyla rimtas pavojus.

Ribos tarp sveiko ir nesveiko proto išsitrina, protas vienodai tarnauja kaip geriems, taip blogiems ketinimams ir vaiką išgelbėti gali tik mylinti širdis. Intriguojančiam siužetui įgaunant pagreitį aiškėja, kad viskas nėra taip, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio: filmo herojų likimai mistiškai susipynę, o raktas į tiesą slypi vienoje tragiškoje praeities akimirkoje. Airijoje tarnaujančio Kunigo (akt. Andrius Mamontovas) rūpestis ir dėmesingumas užpildo žmogiškumo, šilumos išsiilgusią Valdos širdį ir padeda Valdai išsižadėti griaunančių iliuzijų.

Marius  2011-04-23 14:55:45 įvertino 

Tie, kas ieško kažko komercinio, nieko holivudiško čia neatras. Tie, kas nevertina lietuviškų filmų, žiūrėti išvis neverta..


AS  2009-02-11 22:24:46 

Nereikalingi zmones - nereikalingas filmas... tikrai vos vos prisiverciau uzbaigti filma ziureti. vaidyba kai kuriu aktoriu tikrai gera.


NERINGA  2009-01-15 15:28:36 

Siuo atveju tai yra daugiau zurnalistinis tyrimas, o ne meno kurinys. Laikotarpis atspindintis visiskai atbukusia, kartais laimes svetur ieskancia, sumaterialejusia visuomene besiritancia visiskos demoralizacijos ir tada, neisvengiamai depresijos link, pamindama turbut bet kokias zmoniskumo istakas. Matyti, kad Valdai Bickutei bei Daliai Micheleviciutei buvo sunku itikinamai atlikti vaidmenis, gal but del tos pacios priezasties. Sunku jausti ir isjausti, subrandinti ir paruosti dvasia, ir ja perteikti gylio ir tikroves isalkusiai visuomenei. Gal taip pasiruosti jau nebeimanoma visiskai atbukusioje, Valinsko ir LNK visuomeneje. Taip pat rezisierius, kuris stengesi integruoti siek tiek Airijos motyvu, norint kina isgarsinti tarptautiniu masteliu, bei operatyviai zongliruoti modernia siuzeto seka. Ketinimai gal ir geri, taciau rezultatas neigiamas. Gal del to, kad nera suvokta ir isisavinta, kad visdelto kino kuryba, tai nera masine konservu gamyba. Sprendziant is ekrane pasirodziusiu raidziu taip ir buvo. O pvz Tarkovskis ir Bergmanas savo sedevruose tepaleido pora pavardziu i ekrana. Na ka. Linkiu padirbeti ties identitetu visai kurybinei grupei. Juk jus dirbate zmonems. O kinas - yra itakingiausia medios forma juos pasiekti.


DAINIUS  2008-05-17 21:40:41 

Filmas tragiškas. Tik taip jį galiu įvertinti. Pažiūrėjęs filmą (vis versdamas save ir neišjungti DVD grotuvo) iki galo supratau, jog visiškai dykai praleidau pusantros valandos. Per visą filmą neįvyko absoliučiai jokio veiksmo, niekas nepasikeitė, dramatinė linija nepajudėjo ne per plauko juodymą. Žodžiu istorija apie nieką. Filmo vinis, kai sužinai kas prieš dvidešimt metų važiavo su dviračių, kas padarė avariją, kas gimė ir kas neišgyveno. Daugiau iš šio filmo nieko nepasiemiau, nes nebuvo ką paimti. Kažkoks faktų ir vaizdų kratinys, nesužadinantis nė vienos emocijos. Žodžiu, pritemptas ir beviltiškas filmas. Ant kiek buvau susižavėjęs Lietuviška kinematografiją pažiūrėjęs "Aš esi tu" (beje filmas irgi apie nieką, bet turintis šarmo ir užburiančio žavesio), taip dabar visiškai nusivyliau.


VIOLETA  2008-03-30 13:10:15 

visus trūkumus atperka aktorių vaidyba...ypač puikiai vaidina V. Bičkutė, K. Smoriginas. O ta šokinėjanti kamera ...vietomis gal kiek ir perspausta...bet tikrai netrukdė. Neholivudiškas filmas.


JI  2008-03-02 23:57:19 

Tikrai patiko. Tiek siuzetas, tiek aktoriu vaidyba, tiek garso takelis. Atspindintis realybe, neholivudinis filmas. Ir ta sokinejacia kamera, manau buvo meginta perteikti daug dalyku. Vaizdas atrode tikroviskiau. Lyg butu ne filmas, o nufilmuota gyvenimo istrauka. O tiems zmonems kurie sugeba pamatyti filma kuris yra visiskai sukramtytas ir padetas ant lekstutes, zinoma nepatiks, nes cia dar ir paciam reikia pagalvoti ir stengtis suprast:)Filmas apie realybe, o ne isgalvotas, isblizgintas romantines istorijas, kurios toli nuo realybes, arba didvyrius kurie igelbsti pasauli. Sie pavirsutiniski filmai be prasmes, didele priespriesa filmui "Nereikalingi zmones". Daug minciu pasleptu tarp eiluciu. Filmas priverciantis susimastyti. Vienas is geriausiu matytu.


AUDRA  2008-02-17 23:44:12 

filmas labai siaip sau.megstu psichologiskai gilius filmus,taciau cia kazkas nepadaryta iki galo,o kazkas perspausta.hiperbolizuota lietuviska "realybe"...filmas paliko slogu,niuru ispudi.toks depresiskas,tipiskai lietuviskas.labai supainiotas siuzetas(nors noreta padaryt ji idomu,intriguojanti). viena kita gilesne mintele buvo...graziai vaidino smoriginas,grazus garso takelis.mamontovui tikrai neduota pasireikst.o kiti aktoriai nepersistenge :( deja. is esmes viskas butu buve pakenciama,taciau filmo niurumas,slogumas tai zude.


SUDETINGA  2008-02-13 17:57:48 

Nuo kameros sokinejimu man galva pradejo skaudet....Aktoriai lb nenatualiai vaidina ir siaip neidomu. Matosi kad lietuviskas filmas...


GIEDRE  2008-02-12 21:02:15 

po filmo tikrai buvo bloga, nuo nevykusios kameross sokinejimo. Siuzetas man patiko, grazi muzika. Lyg ir noreciau dar karta ziuret, bet neziuresiu vien del kameros. Ji viska ir sugadino..


DOMA  2008-02-07 11:34:09 

prie iejimo i kina galejo dalinti popierinius maiselius, nes supo labiau nei linksmieji kalneliai :)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 45003
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt