Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ČARLIO VILSONO KARAS (2007) 97 min.
Charlie Wilson's War
Drama N-7
JAV
Premjera Lietuvoje: 2008 02 08
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Kai pasaulis nesikeitė, jie pakeitė jį visiems laikams

Čarlis Vilsonas (akt. T. Hanksas) – vienišas, patogų gyvenimą mėgstantis kongresmenas iš Teksaso, kai kada nevengiantis papramogauti netgi su striptizo šokėjomis. Džoana Hering (akt. J. Roberts) – gražuolė, viena turtingiausių moterų Teksaso valstijoje ir arši komunizmo priešė. Gustas Avrokatos (akt. Ph. S. Hofmanas) – tiesiog protingas ir gudrus CŽV agentas. Šiuos tris skirtingus žmones sujungia... Afganistanas.

1980-aisiais, Sovietų Sąjungos armijai įžengus į Afganistaną, komunistų nekenčianti Džoana savo gerą draugą ir retkarčiais meilužį Čarlį įkalba padėti už Afganistano laisvę kovojantiems mudžechedinams. Kongresmenas, pasirodo, besantis aštraus proto ir jaučiantis gilius patriotiškus jausmus, sutinka prisidėti prie jos idėjos įgyvendinimo. Į pagalbą pasitelkę gudrų CŽV agentą Gustą, savo padėtį ir ryšius, jie leidžiasi į pasaulį rinkti lėšų slaptai CŽV operacijai, siekiančiai ginklais finansuoti Afganistaną. Pakistanas, Izraelis, Egiptas, ginklų prekeiviai, įstatymų kūrėjai ir pilvo šokėja – tokiais keliais ir būdais trijulė bando surinkti kuo daugiau pinigų mudžechedinams. Ši operacija, kuria galėjo tikėti tik visiškas beprotis, sulaukė stulbinančios sėkmės ir prisidėjo prie Sovietų Sąjungos ir Afganistano karo pabaigos.

„Čarlio Vilsono karas“ - pagal tikrus kongresmeno Čarlio Vilsono gyvenimo faktus sukurtas filmas, atskleidžiantis neįtikėtiną trijų žmonių bandymą pakeisti istoriją. Tai nauja dramos „Arčiau“ režisieriaus Mike‘o Nicholso juosta, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka įspūdingas „Oskaro“ laureatų Tomo Hankso, Julios Roberts ir Prilipo Seymouro Hoffmano trio.

RUSOFILAS  2008-02-15 14:27:00 

jo.. nu ka as galiu pasakyti :D panelei Rimai ir AND'ui. o jus kai ziurejote, filma, niekada nepagalvojote, kodel afganistanieciai kovoje pries rusus - ju matoma priesa numeris 1 po afganistano karo tuos pacius amerikos ginklus atsuko pries ja pacia?apie ka ir sako filmo pabaiga :)))))) kaip ten tomo henkso partneris sake: jie neskaito new yourk times, ir todel jiems uzkliuvo amerika :))))))) ar ne? nors juk rusai zude ir naikino ju tauta:) keistas mastymas pas tuos afganus, ania? kadangi jie kovojo pries rusus, o ne pries amerikecius,tai ir rugsejo 11 ivyko ne rusijoje o jav, matyt del to kad rusai neturi savo pagalbos telefono kaip po tokiu ir jau pabijojo pulti dar karta ta pacia rusija, ania:))))))) (nu paga jusu mastyma taip) antras dalykas, kuris man uzkliuvo: kaip amerikietiskai nuskambejo fraze: mes laimejome :) (o kariavo ir zuvo tai afganistanieciai) amerika kaip visada gera: atejo-padejo ir isejo :))))))) jie visada iseina :) kitas dalykas: nu rusai tokie daunai tais laikais buvo ir pas juos jokiu zvalgybu ir kgb nebuvo, kad jie net nesuprato (kaip kad filme rodoma) is kur pas afganistaniecius karine amunicija uz miliardus doleriu :)))) istoriniai faktai: tai kad rusai mete zaislines bombas - faktas, tai kad rusai zude visus iseiles - faktas lygiai taip pat kaip kad faktas jog mazameciai vaikai ir nescios moterys net su sakutem puldavo - gindavosi nuo rusu kariu. tai kad rusu kariai buvo seriami velgi tam tikrais medikamentais, kad lengviau istvertu matomus ziaurumus - velgi faktas. kaip ir faktas tai, kad pirma ivykdavo musis ant zemes, paskui jau skrisdavo sraigtasparniai ar lektuvai.


JEVGENIJ  2008-02-12 15:49:34 

Supraschiau jeigu toks filmas butu ishejes kazhkur "Rembo-3" 80-tais metais. Bet dabar? Ir dar po 9/11 ?


AND  2008-02-12 09:48:12 

geras filmas, paremtas tikrais faktais.privercia susimastyti apie daug ka, kas lemia net dabartinius ivykius.Filmas netinka rusofilams, nes jie neistvers


BERSERK  2008-02-11 09:05:47 

Mieloji Rima, butu labai idomu suzinoti kas uzdraude rodyt filma Rusijoje ? Turbut viso "demokratinio" pasaulio siaubas, pabaisa Putinas ? O kas apie tai tau pranese ? Greiciausia laisves gynejai ponai Lansbergis ir Cekuolis ? Gamintojas (Universal Pictures) kartu su savo rusisku partneriu/platintoju NUSPRENDE nerodyt filma kinoteatrose. Zinai kodel ? Turbut todel kad rusu ziurovams jau igriso antirusiska propaganda ir proamerikietiskas melas. Kad tau, Rima, biski prasvetetu smegeniese siulau biski pasidomet KODEL Sovietu Sajunga isiverze i Afganistana.


RIMA  2008-02-10 12:53:19 

Puikus ir tikroviškas filmas. Tas faktas, kad jį uždrausta rodyti Rusijoje, sako, kad ten rodoma tiesa. Verta pažiūrėti


DEE DEE  2008-01-27 14:02:36 

Filmas apie tai kaip amerikieciai saltojo karo metu sukure ir ispletojo pasaulini terorizma.


LUKAS  2008-01-20 20:32:31 

3 tik uz aktorius. Uzmigau per sita filma :) Vienintelis dalykas patiko - aiskiai atskleistos amerikonu klaidos.Tai yra, isikisti i konflikta, nugaleti priesininka ir atsitraukti paliekant viska likimo valiai. Konkretus sio filmo atvejis JAV labai stipriai atsirugo...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 14428
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt