Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MUZIKA, SURADUSI MUS (2007) 100 min.
August Rush
Drama A
JAV
Kalba:  anglų
Premjera Lietuvoje: 2008 08 22

Lankytojų reitingas:
Režisierė: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ar jūs sugebėtumėte atskirti muziką iš paprastų kasdieninių garsų? Vėjas ošia, lietaus lašai susiduria su žemės paviršiumi, kompiuterio klavišai spragsi, krepšinio kamuolis bumpsi į aikštelės parketą, bendraujančių žmonių žodžiai susilieja, automobilių varikliai burzga ir t.t. Muzika visą laiką yra šalia mūsų, bet ne kiekvienas gali ją išgirsti ir skirtingus garsus sudėlioti į bendrą ritmą. Tokia yra esminė režisierės Kirsten Sheridan romantinės muzikinės dramos tema. Garsaus airių kino maestro Jimo Sheridano ("Mano kairė koja", "Tėvo vardu", "Amerikoje") duktė sukūrė stipriai jaudinančią dramą, kurioje lengva įžvelgti magiškos pasakos niuansų. Nuoširdus filmas visai šeimai debiutavo Romos tarptautinio kino festivalio programoje "Alisa miesta", kuri yra specialiai dedikuota jaunajai žiūrovų kartai ir pratina paauglius prie rimtesnio kino.

Sparčiai progresuojantis vunderkindas Freddie Highmore'as ("Niekados šalies beieškant", "Čarlis ir šokolado fabrikas", "Geri metai", "Artūras ir minimukai") vaidina 11-os metų berniuką, kuris neseniai pabėgo iš vaikų namų ir atvyko į nepažįstamą Niujorką. Evanas jaučiasi visiškai vienas, neturi namų, nepažįsta savo tėvų ir pradeda groti gatvėse, kol į jį atkreipia dėmesį ir prisiglaudžia kaubojiškai pasipuošęs keistuolis. Berniukas sugeba išgirsti muziką tiesiog gamtoje arba įprastuose miesto garsuose, o paskui išbarškinti melodiją gitaros stygomis ir mikliai sukurti žodžius dainoms. Kai Burtininku pravardžiuojamas vyriškis pastebi neįprastą mažojo muzikanto talentą, tai pakrikštyja jį Augusto Rašo sceniniu pseudonimu, padeda organizuoti koncertus ir nusprendžia pasinaudoti netikėtu bilietu į finansinę sėkmę.

Tačiau Evanui neduoda ramybės nenumaldomas noras susirasti tėvus, kurių niekuomet nematė. Ji tikrai nežino, kad prieš 11 metų magiško atsitiktinumo dėka Niujorke susitiko ir aistringą vienos nakties nuotykį patyrė charizmatiškas rokeris iš Airijos ir virtuoziškai smuiku grojanti amerikietė. Jauniems tėvams tiesiog nusviro rankos išgirdus klaidingą gydytojų prognozę, kad jų kūdikis nepagydomai serga ir yra pasmerktas mirti. Jie paliko berniuką likimo valiai ir pasuko skirtingais gyvenimo keliais. Laila ir Luisas nepamiršo tos liūdnos dienos, bet net neįsivaizduoja, kad jų sūnelis vis dėlto liko gyvas.

Pasakiškai gražiai nufilmuota drama yra stipriai susijusi su muzika, o melodingos įvairaus stiliaus dainos beveik nenutrūkstamai skamba 100 minučių. Filmas tikriausiai nepatiks cinikams, kurie neapkenčia lengvai nuspėjamų istorijų. Bet nereikia pamiršti, kad šiuo originaliu kūriniu režisierė labiausiai norėjo paliesti vienišų vaikų širdis ir stengėsi atkreipti dėmesį į tėvų pamestus vaikus, kurių pasirodymo šis negailestingas pasaulis galbūt mažiausiai laukė. Atverkite savo sielą jus nuolat supantiems muzikos garsams, kuriuos įstabiai sumiksavo kompozitorius ir "Grammy" premijos laureatas Markas Mancina. Labiausiai patyrę ekspertai jam prognozuoja "Oskaro" nominaciją už geriausią muziką.

7 giminingiausi filmai: "Keturios minutės", "Vieną kartą", "Niekados šalies beieškant", "Oliveris Tvistas", "Amadeus", "Mirusių poetų draugija", "Operos fantomas".

GABI  2009-01-05 15:30:29 

lenkiu galva pries rezisieriu, operatorius ir visa komanda. BRAVO - GRAZU. filmas izpudigai grazus, geras operatoriaus darbas, demesys vaizdams, smulkmenoms, detalems. ne visi tai pastebi, bet kas mato tiems grazu. paziurejus filma kylo noras ismokti groti gitara. filmas sugeba uzburti, itraukti. patiko, kad yra dvi siuzeto linijos - berniuko istorija (kuri kitokia - sunku patiketi, kad vaikas sugeba i situacija pazvelgti tokiu kampu) ir grazi/idomi dvieju zmoniu meiles istorija (ispudingiausia, svelniausia scena - Keri Russell mieganti J.R. Myers glebyje - kas mate, tas zino) . P.S. merginos - vaikinas tikrai vertas demesio...


RASA  2008-08-30 21:37:52 

Man labai patiko sis filmas - jokio smurto, vien tik geros emocijos, grazus aktoriai ir nuostabi muzika! Jeigu norite atsipalaiduoti ir pasikrauti gera energija, kvieciu ziureti si filma :)


DIDDLE  2008-08-27 17:49:35 

pats banaliausias, prasciausias filmas...gaila sugaisto laiko


VASARA  2008-08-25 15:57:54 

Sakyciau filmas gal kiek labiau mergaitiskas, bet nuo to tikrai neprastesnis. Kas pavargo nuo veiksmo filmu, kur tik saudo ir gaudo, ar nuo "juokingu" amerikietisku komediju, sis flmas tarsi gaivaus vejo gusis. Na ir kas, kad pabaiga gali numatyti, ji pateikta taip graziai, kad nori matyti vel ir vel. Gal ir pasaka, bet kartais jos taip paglosto sirdi. Mielas, siltas, svelnus filmas. Tiesiog kitoks.


VASARA  2008-08-25 15:53:57 

Nerealu


JULIUS  2008-08-22 14:21:43 

Sveiki..tai vienas nuostabiausiu filmu ji ziurint uzplusta labai daug teigiamu emociju,o ko dar reikia is filmo...Manau zmones kuriems sis filmas nepatiko yra beviltiski,o filmas nuspejamas nes jis nera detektyvas ar trileris...Maciau si filma jau ne viena kart,nes jis to vertas...


ŽŽŽŽŽŽŽ  2008-08-21 17:00:46 

man labai patiko. Pagrindiniu heroju vaidiba nuostabi


SIGITA  2008-08-20 21:24:53 

Tai geriausias filmas mano gyvenime. Nuostabu.


WA  2008-08-20 18:50:29 

Sis filmas gali nepatikti tik tiems, kurie wisiskai neturi jausmu.. Filmas nerealus.. Net uz sirdies spaudzia:)) Tokiu kaip sis filmu yra nedaug.. Tikrai vertas demesio filmas!


PAINUS  2008-08-20 11:50:54 

Lengvas, romantinis filmas. Verta pažiūrėti kino teatre ne vien dėl žanro (jei toks patinka), bet ir dėl gero garso (muzikos skamba nemažai). Keletą ivetų filme norisi verkti, bet iš džiaugsmo. :)12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 13852
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt