Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MEILĖ CHOLEROS METU (2007) 139 min.
Love in the Time of Cholera
Romantinė drama T
JAV
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2008 02 15
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Ištrūkęs iš draudimais apribotos vaikų teritorijos britų režisierius Mike'as Newellas ("Haris Poteris ir Fenikso brolija") nusprendė atsigriebti aistringoje ir seksualioje melodramoje vyresnio amžiaus auditorijai, kuriai parengė neeilinę, jausmingą ir epinę meilės istoriją. Tai filmas apie ištikimą, ištvermingą, kantrią ir neblėstančią meilę, atlaikiusią daugybę sudėtingų išbandymų ir neišvengiamai atsidūrusią mirties giltinės akiratyje.

"Oskaro" premija apdovanotas už holokausto dramą "Pianistas" ir "Auksiniam gaubliui" nominuotas už biografinę dramą "Skafandras ir drugelis" scenaristas Ronaldas Harwoodas adaptavo "Nobelio" premija pagerbto didžiojo kolumbiečių rašytojo Gabrielio Garcia Marquezo komplikuotą romaną, kuris jau daugelį metų kaitino viso pasaulio skaitytojų vaizduotę. Kolumbijoje prasidėjusi meilės drama užtrunka ilgus 53-ejus metus, apjuosiančius XIX amžiaus pabaigą ir XX amžiaus pradžią. Visagalis likimas blaško herojus iš Kolumbijos uostamiesčio į pavojų kupinas džiungles, o vėliau komandiruoja juos per vandenyną link Europos.

1879-siais romatiškojo jaunuolio Florentino širdį sužeidžia meilės žaibas tą pačią akimirką, kai jis pirmą kartą pamato žavingąją gražuolę Ferminą Dasą. Aristokratų šeimoje auganti mergina neatstumia neturtingo vaikino vilionių ir suranda slaptų būdų, kaip priimti jo jausmingus laiškus ir tyrą meilę. Šiems santykiams labiausiai priešinasi valdingasis Ferminos tėvas Lorenzas (akt. Johnas Leguizamo). Vos tik sužinojęs apie užsimezgančius aistringus jausmus, pasiturintis verslininkas nutraukia balandėlių burkavimo procesą ir išplukdo dukterį iš uostamiesčio į jos koketiškos puseserės Hildebrandos Sančez (akt. Catalina Sandino Moreno) namus kitame šalies regione.

Ką tik užgimusi jauna meilė nebegali išlikti gyva per tokį didelį atstumą. Bent jau kažkuriam laikui Lorenzui pavyksta įtikinti Ferminą (akt. Giovanna Mezzogiorno), kad Kartagenos telegrafe dirbantis vargšas jaunuolis yra visiškai netinkamas kandidatas jos širdžiai, nes atstovauja žemesniam visuomenės sluoksniui. Mergina ne iš karto išgirsta tėvo žodžius, bet po kelių metų laukimo ji pradeda suvokti, kad meilė Florentinui tikriausiai buvo tik iliuzija arba tiesiog laikinas susižavėjimas. Savanaudiškasis Lorenzas skuba iškelti gražiajai dukteriai vestuves, kurios atneštų apčiuopiamos finansinės naudos verslui.

Po ilgų paieškų surastas garsus ir turtingas gydytojas Junevalas Urbino (akt. Benjaminas Brattas) pažada merginai suteikti nepamirštamą meilės pamoką ir prisiekia amžiną ištikimybę. Jis nėra blogas žmogus ir kiekvienoje situacijoje sugeba pasikinkyti sėkmę, bet nemyli Ferminos ir pragmatiškai tikisi, kad laikui bėgant laikui jausmai susitvarkys. Netrukus įteisinama santuoka neatneša daug laimės. Aprūpintoje šeimoje auga vaikai, kasdieniniam gyvenimui netrūksta pinigų, bet Fermina vis dažniau vargsta su vyrą paveikusiu paleistuvystės virusu.

Savo ruožtu atstumtasis Florentinas Ariza (akt. Javieras Bardemas) išlieka ištikimas pirmajai ir vienintelei meilei. Jis išgyvena milžinišką skausmą, kenčią nerimstančią vienatvę ir saugoja neblėstantį jausmą sielos gilumoje, bet negaili savo kūno kitoms moterims. Lyg donžuanas Kazanova jis keliauja iš vienos lovos į kitą, savanoriškai tenkina kūnišką aistrą vienos nakties nuotykiais, suteikia nepažįstamoms moterims malonumą ir detaliai fiksuoja kiekvieną aktą užrašų knygelėje, bet niekuomet neįsimyli nė vienos iš daugiau nei šimto seksualių sugulovių. Ši dalis jo širdies yra rezervuota tik nepamirštamai Ferminai.

Pasiutęs apgaulingos meilės nuotykių tempas greitai ištrina iš kalendoriaus daugiau 50 metų. Per tą laikotarpį Florentinas perima dėdėi priklausiusią laivybos kompaniją ir tampa jos prezidentu. Kai jį pasiekia žinia apie gydytojo Junevalo Urbino mirtį, tai 622 moteris patenkinęs vyriškis pagaliau ryžtasi dar kartą pasirodyti mylimosios akivaizdoje. Florentinas atvyksta į laidotuves ir deklaruoja neišblėsusią meilę Ferminai, kuri vėl atkreipia akis į primirštą gražiausių jaunystės laikų mylimąjį.

80-ojo jubiliejaus proga Kolumbijos rašytojo Gabrielio Garcia Marquezo filosofiškai gilus ir jaudinantis romanas transformuojasi į vaizdingą kino dramą. Vieno iš didingiausių XX amžiaus ispanakalbės literatūros šedevro herojus įkūnija įspūdinga tarptautinė aktorių komanda - ispanas Javieras Bardemas, italė Giovanna Mezzogiorno, kolumbietis Johnas Leguizamo, brazilė Fernanda Montenegro, kolumbietė Catalina Sandino Moreno, meksikietė Ana Claudia Talancon, amerikiečiai Benjaminas Brattas, Lievas Shreiberis, Hectoras Elizondo ir daugelis kitų.

Režisieriaus Mike'o Newello filmas yra nominuotas "Auksinio gaublio" premijai už geriausią dainą, kurią sukūrė ir atlieka populiarioji Shakira.

A.  2008-06-13 10:24:13 

Patiko. Nors is pradziu ne viskas. BET kuo toliau tuo labiau patinka :)


AM  2008-03-11 13:30:57 

Šiek tiek kitoks, kadangi pietietiškas ir jame galima pamatyti kelias telenovelių žvaigždes. Pats filmas per ilgas ir pabaigai kažko trūko. Geriusia filme - muzikinis takelis.


AGNE  2008-03-06 13:34:16 

Manau daugelis, kas nera susipazines su G.G.Marquez'o kuryba "neperpras" pacios paciausios filmo esmes.Taciau nebutu tas Marquez toks garsus, jei nesugebetu rasyti tokiu knygu, kurios butu daugiasluoksnes, t.y pritaikytos ivairaus apsiskaitymo zmonems. Kalbant apie filma, tai ekranizacija kaip reta gera! Tikrai nesitikejau, kad rezisierius taip subtiliai perteiks visa istorija butent taip kaip galvojau skaitydama knyga. Siam filmui tikrai turetu duoti Oskara, vien Auksinio gaublio nomonacijos nepakanka.


LAURA  2008-03-02 21:14:30 

labai patiko... sen ziurejau. daba jau kokia valanda istisai klausaus filmo dainos...netikiu meile kuri gali testis 50 metu, kai nera salia to zmogaus, bet pats filmas (filmavimas, siuzetas, aktoriai patiko labai.. noriu i Panama..


ONE  2008-02-24 20:01:26 

geras ir brandus filmas. smagu, kad dar tokius sukuria. nors is pradziu bijojau, kad vel bud kostiumine drama su ispaniskai marimarais, bet istorija tikrai nebanali ir sukelianti emocijas - ir juoka ir asaras. tikra gyvenimo istorija, labai saunus aktoriai. tikri tikriausi 5 balai.


VALE  2008-02-24 18:49:59 

Filmas labai grazus, bet ne pienburniams kuriems 72 m aktorius turi butinai atrodyt kaip 72. Labai grazu, labai rekomenduoju rimtiems zmonems, ne koviniu, veiksmo ir komediju megejams. Ir labai vientisas priesingai cia komentuojantiems.


SANDRA  2008-02-23 21:30:27 

Puikus filmas. tikėjausi, kad jis bus daug prastesnis nei pasirodė esą. Tie, kurie sako, kad nerišlus filmas ir pan., galiu pasakyti, kad tai yra filmas, kuriame reikia įžvelgti gilesnę prasmę. Tokie filmai, kaip "p.s I love u" filmai, neverčiantys susimąstyti, priešingi rimtiems filmams.


NE PACUKAS  2008-02-19 21:48:49 

puiki Marques knyga. apimanti ne tik 51-nerius moters ir vyru gyvenimus...kartu salies tragadijas ir zmoniu skausmus. to neparodysi per 2,5h...ir gaila kad toks sedevras buvo ekranizuotas labai atmestinai ( aktoriu amzius, makiazas, rezisieriaus ir vaizdo operatoriaus neprofesionalumas)... meile, kuri negailestinga kaip cholera, nepavaldi laikui... filmas ne niolikiniams.


777  2008-02-19 09:07:59 

Filmas skirtas vyresniems, ne pacukams, kurie čia davė po 1 balą (kad pacukai, sprendžiu iš rašybos klaidų). Čia ne kostiumuose ar grime esmė. Siūlau visiems, kam virš 20.


NELLY  2008-02-18 20:57:42 

Visiskai pritariu Romkai ir Dovilei.Prarasit pinigus ir laika.Niekam tikes filmas,istestas.Net grimu nepasirupinta.Eikit i "P.S.As tave myliu"puikus filmas.12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 23103
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt