Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MES VALDOME NAKTĮ (2007) 117 min.
We Own the Night
Kriminalinė drama T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2008 03 07
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1980-siais Niujorko policininkai turėjo įkvepiantį šūkį "Mes valdome naktį", kuris aiškiai simbolizavo ambicingą tikslą - išvalyti miesto gatves nuo nusikaltėlių, narkotikų prekeivių ir kitokių kriminalinio pasaulio padugnių, kurie nebaudžiamai vykdė nelegalią veiklą naktimis. Amerikiečių režisierius Jameso Gray'us pasiskolino tą pačią frazę kriminalinės dramos pavadinimui. Beveik visi esminiai filmo įvykiai vyksta tamsiuoju paros metu, kai suaktyvėja baimės jausmo neturintys rusų mafijos skalikai. Atrodo, kad nepriklausomos Holivudo studijos jau atrado naują niekšingųjų blogiečių veidą, nes naujausiuose filmuose ypač pagausėjo rusiškos kilmės nusikalstamojo pasaulio herojų.

"Rytietiškus pažadus" pažėręs Davidas Cronenbergas iš gąsdinančio artumo stebėjo Londone susitupėjusius ir smurtaujančius rusų gangsterius. Jamesas Gray'us taip pat neslepia liguisto susižavėjimo spalvingaja rusų mafija. Filme rodomi Niujorko rusai stiprina pozicijas versle, planuoja nelegalią prekybą narkotikais, papirkinėja pareigūnus, negailestingai žudo nepaklusniuosius ir mėgina surasti slaptų įėjimų į policijos departamentą.

Lojalumas. Išdavystė. Smurtas. Šeima. Meilė. Broliškas ryšys. Tai pagrindiniai 2007-ųjų Kanų festivalio konkursinėje programoje dalyvavusios intriguojančios ir efektingos kriminalinės dramos akcentai. Kanų mugės pardavimų rekordininku tapęs kūrinys (Holivudo kino studija "Sony" už teisę jį rodyti JAV kino teatruose paklojo net 11 mln. JAV dolerių) buvo nušvilptas per seansą spaudos atstovams, o tai jokiu būdu nereiškia, kad filmas yra blogas. Toks įnoringųjų prancūzų kritikų palaiminimas dažniausiai simbolizuoja, kad filmas turi energijos ir gali sėkmingai prasiskinti kelią komerciniame repertuare ("Da Vinčio kodas" yra geriausias pavyzdys). Juolab, oficiali premjera Prancūzijos Rivjeroje baigėsi tikru Jameso Gray'aus komandos triumfu ir apie 10 minučių užtrukusiomis ovacijomis.

Martino Scorsese "Infiltruotuose" galima įžvelgti daugiausiai broliškų panašumų su šios kriminalinės istorijos siužetu. Markas Wahlbergas vėl vaidina sąžiningą policininką ir padeda departamento vadovui tėvui Robertui Duvalliui įvesti tvarką naktinio Niujorko gatvėse. Tuo tarpu jo brolis Joaquinas Phoenixas atsuka nugarą šeimos reikalams ir pasirenka kitokį gyvenimo stilių. Jis vadovauja rusų mafijai priklausančiam naktiniam barui, kuriame šalia šokių ir išgertuvių vyksta narkotikų dilerių nešvarūs sandėriai. Tačiau drąstiškas užpuolimas skirtingose barikadų pusėse atsidūrusius brolius priverčia dar kartą apsvarstyti tikrasias vertybes.

Visi trys aktoriai savo darbą atlieka nepriekaištingai. Aistringai prisistačiusi kubietiško kraujo gražuolė Eva Mendes taip pat negadina bendro paveikslo. Šis vaidmuo yra seksualiausias ir drąsiausias populiarios aktorės karjeroje, nes jau pirmoje scenoje jai teko vaidinti labai atvirą ir karštą meilės sceną, kurios nepavyko deramai nufilmuoti nenuraminus jaudulio porcija alkoholio.

7 giminingiausi filmai: "Infiltruoti", "Rytietiški pažadai", "Krikštatėvis", "Amerikos gangsteris", "Žmogus su randu", "Karlito kelias", "Nuodėmių miestas".

PAULIUS  2008-02-23 22:48:46 

Man labai patiko, geras filmas, tikrai siulau paziureti. Ziurejau per kompa. Plius Eva Mendes tikrai sexy sitam filme :)


  2008-02-18 16:01:03 

Labai geras, nors seip ziaurokas toks ir realistiskas... bet man patiko... ypac muzika ir visas filmo stilius, ir kad pabaiga ne tokia tradiciskai amerikietine... :) Verta i kina nueit :)


NESVARBU  2008-01-31 00:42:16 

vertas demesio filmas...tarp visu s..rodomu filmu, nesvarbu kokio zanro, sitas filmas tiesiog atgaiva...12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 17531
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt