Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
AKIS (2008) 98 min.
The Eye
Siaubo trileris T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2008 05 09
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Dar vienas pavyzdinis azijietiškas siaubo trileris pavirto idėjų šaltiniu draugams iš Holivudo. 2002-siais Kanų mugėje energingasis ir šiurpus filmas iš Honkongo tapo pardavimų sensacija, o jo režisierius brolius Danny ir Oxide Pangus pradėjo verbuoti nepriklausomi amerikiečių prodiuseriai. Tuo tarpu "Akies" scenarijumi susidomėjo ne kas kitas, o gera uosle pasižymintis Tomas Cruise'as, nusprendęs prisijaukinti amerikietiškojo remeiko teises. Kai tik jo kompanijos prodiuserė Paula Wagner paskelbė apie režisieriaus paieškas, tai pirmasis į pasiūlymą atsiliepė kultinis japonas Hideo Nakata (originalusis "Skambutis", "Pagieža"), o pagrindiniu vaidmenimi pradėjo aktyviai domėtis Renee Zellweger.

Kadangi pernelyg užimtas Tomas Cruise'as nenorėjo stipriai rizikuoti išaugusiu biudžetu, tai apsisprendė sumažinti ambicingus planus ir pasikviesti jaunų prancūzų Davido Moreau ir Xaviero Paludo duetą, kurį Europoje išgarsino siaubo trileris "Jie". Garbaus prodiuserio vilionėms nesugebėjo atsilaikyti žymiai pigiau kainuojanti seksualiausia pasaulyje aktorė Jessica Alba. Padažnėjus viešiems susitikimams su Tomu Cruise'u, bulvarinė spaudė netgi pradėjo spėlioti, kad žavioji Jessica atkakliai mėgina gauti jo draugės vaidmenį, kuris vėliau atiteko Kate Holmes.

Fantastinių veiksmo trilerių "Fantastiškas ketvertas" ir "Nuodėmių miestas" žvaigždutė su malonumu pasirinko dar vieną visai ne romantišką vaidmenį, kuriam storu grimo sluoksniu teko pakoreguoti veido išvaizdą ir dėvėti regėjimą slopinančias lindzes. Aktorės herojė akla smuikininkė Sidni po tragiškai nelaimingo nutikimo vaikystėje nieko nemato, bet fenomenaliai valdo muzikinį instrumentą ir atlieka neįtikėtinus reveransus scenoje. Mergina daugybę metų laukia regėjimo atstatymo operacijos, todėl be jokios baimės ryžtasi dvigubai akių transplantacijai. Geranoriškieji gydytojai ir rūpestingoji sesuo padeda talentingai muzikantei iš naujo pažvelgti į spalvotą ir paslapčių kupiną gyvenimą.

Tačiau neįtikėtina laimė tęsiasi vos kelias dienas, kol Sidni vis dažniau pastebi keistus nepažįstamus veidus veidrodyje. Šešėliais apgaubti siaubingi košmarai persekioja jos sąmonę. Smuikininkė dar nesugeba suvokti, ar tai operacijos pasekmės, ar vaizduotės padariniai, ar realūs vaizdai. Bet jos pasikeitęs elgesys neduoda ramybės šeimos nariams, kurie pradeda nerimauti dėl Sidni psichinės būklės. Tačiau mergina įsitikina, kad nežinomas akių donoras prieš savo mirtį atvėrė duris į mistinį pasaulį, kuri dabar gali matyti tik ji viena. Smuikininkė trokšta išsiaiškinti tiesą apie akis padovanojusio žmogaus likimą.

Jessica Alba intensyviai ruošėsi vaidmeniui fantastiniame siaubo trileryje ir siekė atrodyti įtikinamai. Ji intensyviai mokėsi groti smuiku, studijavo Brailio raštą, praktikavosi vaikščioti užsimerkusi vien tik su lazdele ir atliko praktiką neregius žmones globojančiuose centruose. Jaunoji aktorė yra įstikinusi, kad režisieriams pavyks patenkinti aukštas siaubo trilerių žanro gerbėjų reikalavimus.

7 giminingiausi filmai: "Akis" (2002), "Pagieža", "Omenas", "Kiti", "Mirksnis", "Dženifer 8", "Pirmasis žvilgsnis".

BRONIUKAS  2008-05-28 19:04:16 

Filmas tikrai idomus ir gan tikroviskai padarytas.kad siaubo nepasakyciau,nesitaske kraujai ar galwos viskas buvo graziai ir neperdetai parodyta. suzavejo ta vieta kur ziuri i veidrody ir mato ne save o kita zmogu.


KYRA  2008-05-24 13:35:15 

idomus siuzetas, geri aktoriai :)


SUDETINGA  2008-05-23 10:50:15 

Siaip visai neblogas, idomus, bet ne siaubo, o greiciau mistinis filmas. Nepatiko pabaiga, galejo likt kaip buvo. butu dar daugiau zmoniu isgelbejusi


LU  2008-05-19 13:32:16 

baisus. tikras siaubas. SIAUBAS IMA IS NUOBODUMO.blogesnio siaubo filmo dar nemaciau. Ne karto nepavyko priversti save ishsigast.nesamone visiska. apgailetinas filmas .tik j.alba grazi. tai biski gelbejo. kuolas.


ZIEBRAS  2008-05-16 13:25:12 

eilinis "Skambucio" klonas.


  2008-05-14 09:15:01 

Nieko ypatingo. Pati mintis lb banali.. Pabaiga taip pat ganetinai nuspejama. 3 balai del aktoriu.


VIENANAKTIS  2008-05-13 17:01:12 

Filmas tikrai patiko, rasau stipru ketverta nes tikrai pasiilgau gero mistinio filmo (nors ji ivardija kaip siaubo). Gaila nesu mates sio filmo pirmtako, nes kas esa ji mates, tas apie si filma atsiliepia labai prastai. Man patiko - 4 stiprus.


ACCELERANDO  2008-04-14 00:29:50 

Filmas vadinasi siaubo del to, kad jame pilna staigiu staigiu vaizdo ir ypac garso efektu, nuo kuriu zmones sokineja, krupcioja, bet paziurejus i esme, tai eilinis filmas. Niekuo nesiskiriantis nuo kitu holivudo produktu. Tiesiog turintis idomia ideja, kas pastaruoju metu ir yra populiaru. Sugalvoji viena buda kaip galima isgasdint zmogu ir aplink ji sukuri pusantros valandos vaizdu ir garsu pagal holivudo taisykles. O tokie filmai mano manymu is vis nera skirti ziurejimui, o kaip ir dabar populiariausia skirti tam, kad ji isleisti i rinka ir pasidaryti pinigeliu. Dvejetas.


AIDAS  2008-04-02 18:26:19 

Neblogas filmas,lengvai ziurisi nors siuzetas nuvalkiotasFilmo aprašymas aplankytas kartų: 14607
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt