Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MANO VAIVORŲ NAKTYS (2007) 95 min.
My Blueberry Nights
Romantinė drama N-16
Honkongas, Kinija, Prancūzija
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2008 04 18
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Jeigu planuojate romantiškąjį Valentintadienį praleisti kino salėje, tai geresnio melancholiškos nuotaikos filmo šiai progai tikrai nerasite. Juodus akinius nuo saulės nuolat dėvintis Wongas Kar-Wai'us yra pasaulinį pripažinimą išsikovojęs žmogiškų aistrų ir meilės pojūčio režisierius, kuris nebijo drąsių eksperimentų. Jis įsimylėjo kultinės dainininkės Norah Jones kinematografinį balsą ir klausydamas romantiškų dainų užsimanė jokios aktorinės patirties neturinčią merginą pasikviesti pagrindiniam vaidmeniui. Jis norėjo sugrąžinti duoklę Amerikos kinui ir literatūrai, kuri kadaise įkvėpė pasirinkti režisieriaus kelią, todėl pirmą kartą ryžosi filmuoti ne gimtaja kalba. Naują kūrinį įkvėpė 8 min. trumpo metražo filmas, kuris turėjo būti "Meilės laukimo" dalimi, bet nepateko į galutinę versiją. Wongas Kar-Wai'us jį sukūrė prieš 5 metus ir tik dabar sugalvojo pratęsti šią idėją, kurią adaptavo Amerikos kultūrai ir filosofijai.

Honkonge gyvenantis maestro pirmą kartą buvo pakviestas į Kanus prieš 10 metų ir iškovojo geriausio režisieriaus apdovanojimą už dramą "Laimingi kartu", o 2006-siais pats vadovavo žiuri komisijai. Įteikęs "Auksinę palmės šakelę" Kenui Loachui jis išvyko į Ameriką, tris kartus pervažiavo visą šalį skersai ir išilgai, kol surado tinkamiausias lokacijas filmavimams. Jis garsėja pavydėtinu perfekcionizmu ir dažniausiai dirba neturėdamas galutinio scenarijaus. Dėl nuolatinių eksperimentų ir naujų idėjų dramos "2046" filmavimo procesas užtruko net 5 metus, o "Meilės laukimas" keliavo į kino teatrus apie 15 mėnesių. Todėl sunku patikėti, kad "šilauogių naktis" Wongas Kar-Wai'us sugebėjo nufilmuoti vos per 2 vasaros mėnesius.

Jude'as Law jautėsi pilnaverčiu bendraautoriumi, nes jo personažas gimė po ilgų diskusijų su Wongu Kar-Wai'umi, kuris asmeniškai pakvietė britų aktorių vaidinti rusiškoje užeigoje Niujorke prekiaujantį vienišių iš Mančesterio ir suteikė jam didelę laisvę improvizacijoms. Režisieriui nereikėjo jokių atrankos konkursų, nes jis tiksliai žinojo su kuriais aktoriai pageidauja dirbti ir galvodamas apie juos rašė scenarijų. "Oskaro" premijos laureatė Rachel Weisz taip įsijautė į liūdesį alkoholyje skandinančio policininko neištikimos žmonos vaidmenį, kad pati pradėjo siūlyti savo idėjas ir išdrįso perrašinėti dialogus.

Daugiau nei 10 mln. albumų pardavusiai "Grammy" premijos laureatei teko didžiausias krūvis, nes jos personažė sujungia skirtingose Amerikos vietovėse nufilmuotas tris istorijas apie potraukį meilei, alkoholiui ir azartiniams lošimams. Norah Jones teko net 3 paras bučiuotis su donžuanu Jude'u Law ir kiekvieną dieną suvalgyti po 10 porcijų nekenčiamo mėlynių pyrago. Būtent šis saldėsi buvo pasirinktas svarbiausiu filmo akcentu, kai režisierius pasiteiravo aktorės apie jai neskaniausią desertą. Seilę varvinantis saldusis mėlynių pyragas simbolizuoja vienišos personažės sužeistos sielos kartumą.

Stilinga, vizuali ir jausmingoji drama atidarė 2007-ųjų Kanų festivalį ir pažėrė gandų apie neįprastai ilgai filmuotą bučinio sceną, kad daugeliui parūpo išsiaiškinti tikslesnę statistiką. Preciziškumu garsėjantį režisierių domino ne tik lūpų susilietimo faktas, bet svarbiausios emocijos, intymiausios reakcijos, smulkiausios detalės ir net akių judesiai prieš ir po bučinio. Jis kantriai laukė, kol aktoriai išpildys visus pageidavimus, todėl Norah Jones ir Jude'as Law ne pilną minutę trunkantį įsimintiniausią epizodą filmavo net 95 kartus.

7 giminingiausi filmai: "Meilės laukimas", "2046", "Laimingi kartu", "Šaltasis kalnas", "Ištikimas sodininkas", "Įsibrovimas", "Arčiau".

NESVARBU  2008-05-29 22:05:13 

man filmas patiko.ypac natali portaman.sitam filme labai grazi,ypac sypsena.gal filmas kiek ir istestas,bet malonus ziureti


G  2008-05-26 01:15:55 

Gražus filmas, melancholiškas, šiltas :) Pradžioje gal kiek pertemptas bet šiaip .. tarp visokių vegasu ir pan palieką teigiamą įspūdį


DALIA  2008-05-13 12:14:18 

Holivudo sablonas,nors,kaip visada,bandoma kazkas islauzt.. Dirbtini dialogai ir visa kita. Nuo bo du.


AS  2008-05-04 23:09:01 

Pats filmas man nelabai patiko.Garso takelis ir mintis visgi grazus...


FEJA  2008-05-03 21:20:26 

Filmas tikrai nuobodus ir istemptas. Norah Jones yra tik gera daininke, bet ne aktore. Paciame filme truko veiksmo, emociju.


IRVIK  2008-04-25 14:25:18 

Nuobodus filmas, kaip ir reikejo tiketis. Gaila ismestu pinigui bala


VAIDA  2008-04-24 09:46:24 

Netiesa, "blueberry" pas mus auga, na bent jau as maciau :) o tai yra tos pacios dar vadinamos uogos girtuokles, panasios i melynes, tik krumai aukstesni...


VAIVORAI  2008-04-21 12:15:40 

Vertimas nestebuklingas, bet prie vaivorų kabinėjatės be reikalo: blueberry pas mus neauga ir blueberries nėra mėlynės (mėylynės angliškai bilberries).


EDIS  2008-04-20 21:41:12 

Šio filmo siužeto santrauką aiškiai rašė kažkoks pusgalvis-pripaistyta devynios galybės pašalinių niekų,bet paties siužeto aprašymo nėra nė pėdsako.


MODISH  2008-04-20 04:02:50 

patiko! natalie portman tituluoju charizmatiskiausia [apie grozi jau nekalbu] aktore, o jude law irgi beveik neatsilieka. tiesa, pagrindine heroje norah jones - ne aktore. ir tai -akivaizdu. ypatingai prastai vaidina. dar truputi ir butu sugadinus puiku filma. visa kita - puikiai. :)12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 20822
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt