Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PRANAŠI POZICIJA (2008) 90 min.
Vantage Point
Kriminalinis veiksmo trileris T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2008 04 04
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Kas yra objektyvumas? Faktai, pateikti be subjektyvios nuomonės ir komentarų ar daug skirtingų požiūrių ir pozicijų? Ar žiūrėdami žinias, niekada neabejojate jų objektyvumu?

Suvešėjęs terorizmas priverčia pasaulio lyderius imtis rimtų atsakomųjų priemonių. Įvairių šalių vadovai susirenka istoriniame Salamankos mieste, Ispanijoje, pasirašyti JAV prezidento (akt. William Hurt) inicijuotą tarptautinę antiteroristinę sutartį. Visas pasaulis, užgniaužęs kvapą laukia viršūnių susitikimo.

Tačiau pasaulio vadovus stebi ne vien taikos ir ramybės ištroškusiųjų akys. Ir jie čia atėjo tikrai ne tam, kad pagerbtų valstybių vadovus ir pasidžiaugtų pasaulio vienybe taikos vardan. Ne visiems parankūs išblėsę karo židiniai, ne visi gali susitaikyti su tuo, jog terorizmas pralaimi. Jie padarytų bet ką, kad tik tęstųsi konfliktai karštosiose pasaulio zonose. Jie nesibodi jokiomis priemonėmis ir nebijo jokių aukų. Tačiau blogiausia tai, jog jie slepiasi tarp mūsų...

Iškilminga susitikimo atidarymo ceremonija tampa teroristinio išpuolio arena. Nuaidi du šūviai, JAV prezidentas suklumpa ir aikštėje kyla panika. Dar nespėjusią atsikvošėti minią apkurtina sprogimų banga. Išpuolis trenkia lyg žaibas iš giedro dangaus... Tačiau taip pasirodyti gali tik paprastam iškilmių stebėtojui, žioplinėjančiam turistui arba pažiūrėti į „svarbius dėdes“ su mama atklydusiai mažylei. Ne visiems išpuolis buvo toks netikėtas. Kažkas vis dėlto jį numatė, kai kas jam ruošėsi ir įvykdė. Kažkas, pasislėpęs minioj, stebėjo, kad viskas pavyktų ir nekiltų jokių nesklandumų.

Tik kur tas nematomas priešas tūnojo? Gal jis stovėjo visai šalia jūsų, kol jūs filmavote istorinį vadovų susitikimą savo vaikams? O gal slėpėsi už kameros Reksos Bruks (akt. Sigourney Weaver) žinių komandoje ir filmavo tai, ko niekas daugiau nepastebėjo? Vertėtų peržiūrėti ir žinių komandos nufilmuotą medžiagą – galbūt jiems pavyko užfiksuoti ką nors svarbaus.

Galbūt derėtų atidžiau pasidomėti Slaptosios Tarnybos agentais Kentu Teiloru (akt. Matthew Fox) ir Tomu Barnsu (akt. Dennis Quaid), atsakingais už JAV prezidento saugumą? Ar Tomas Barnsas tikrai tinkamas prezidento apsaugai? Jis neseniai grįžo į tarnybą po sunkios traumos. Galbūt jam derėtų dar pailsėti prieš stojant į tarnybą: akivaizdu, kad jis nepastebėjo prezidentui gresiančio pavojaus. O kur tuo metu buvo Kentas Teiloras? Ir kur jis dingo po pasikėsinimo į prezidentą?

O kur taip karštligiškai skuba Salamankos mero apsaugos darbuotojas Enrikė (akt. Eduardo Noriega)? Gal jis vienas iš teroristų ar tiesiog laiko savo pareiga bent vieną iš jų sučiupti? Galbūt jis netgi žino, ką jis vejasi?..

„Pranaši pozicija“ – režisieriaus Pete Travis meistriškai sukurta dėlionė, priversianti jus pamankštinti smegenis. Tai žvilgsnis į tą patį įvykį aštuonių skirtingų žmonių akimis: žurnalistų, turistų, apsaugos darbuotojų, teroristų... Tik kas iš jų yra kas? Pabandykite susigaudyti patys.

SAULIUS  2008-05-08 16:00:36 

Filmas vidutiniskas, pastatytas stilingai, bet tipisku amerikietisku patriotizmu. Saunukad Amerika palaiko tai, ko truksta Europai o kur ju ten mums. Labai nerviskai veikia tas grizimas is pradziu rodant vis kitus dalyvius, nors visa tai padaryta profesionaliai, butent tik tuo tas filmas ir vertas demesio.


AUSRA  2008-04-27 20:50:09 

Geras filmas, kuriame itampa islaikoma visa laika nuo pradzios iki pabaigos, ko senokai buvau pasigedusi veiksmo filmuose.


EMI  2008-04-22 14:39:08 

Kai ta pati scena pasikartoja koki penkta karta, pradedi galvoti, kad filmas turi tuoj pat baigtis arba tuoj isprotesi.. puse filmo sunku ziureti.. bet jei isigilinti, tampa visa idomu.. tik pabaiga tokia greita..tik bum..ir jau viskas.. vienas amerikos didvyris vel padare nesuvokiama.. galeciau pasakyti, kad buvo idomu, bet meluociau..


KRISTINA  2008-04-14 14:31:21 

filmas labai patiko, tikrai itemptas ir nenuvalkiotas siuzetas, paziurejes ji suvoki, kad siame pasaulyje nieko nera atsitiktinio :)


VIKTORAS  2008-04-11 10:08:26 

sakyciau toks vidutinio lygio bajevikas. tinka atsipalaidavimui


VIEVIS  2008-04-08 17:08:36 

Labai ir labai neblogas filmas. Jau senokai maciau tikrai gera filma. Siek tiek yra panasus i filma 23:14 bet tikrai isskirtinis


S.J.  2008-04-05 12:12:44 

zeurei geras filmas tokio gero nesu mates kekviena akimirka ispudinga is pradziu galvojau kad pabaiga bus sudas bet ten prasidejo pats smagumas


SAULE  2008-04-04 22:25:14 

Super, man patiko. Uzteko ir veiksmo, ir kabliuku. Nebanalu.


LEXXAS  2008-04-04 22:21:39 

Filmas patiko, nuolat islaikoma itampa, veiksmas gal dinaminis, pritraukia. Bet kai kas nepatiko. pvz. 1) JAV prezidento saugos tarnyba isnuomoja visa viesbuti, o ne atskyra auksta. 2) Teroristas kuris pasuko masina del kazkokios mergytes irgi nelb tiketina situacija.


STICAS  2008-04-04 18:14:59 

Filmas Super! Eidamas i si filma, kad galvojau, kad bus paprastas eilinis filmas apie prezidento pagrobima, o prikauste nuo pat pirmos iki paskutines minutes, net nepastebejau kaip prabego 90 minuciu filmo, ypac patiko, kad ta pati ivyki rodo vis kito zmogaus akimis atskeidziant vis daugiau idomiu faktu.12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 17709
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt