Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
NAMŲ ILGESIO ISTORIJOS (2007) 103 min.
The Home Song Stories
Drama
Australija

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Australų režisierius ir scenaristas Tony Ayresas trečiajam savo filmui panaudojo skausmingus autobiografinius prisiminimus. Jo šeimos istorija pavirto emocinga ir jaudinančia drama, kurią jau pamatė Berlyno, Edinburgo, Toronto, Sidnėjaus, Kairo, Bangkoko, Havajų, Talino ir kitų tarptautinių kino festivalių žiūrovai. Scenarijuje aprašytus įvykius įkaitina tikri Tony Ayreso, sesers Lindos ir mamos santykiai, kuriuos likimas nubloškė iš gimtosios Azijos į svetimą Australiją.

JAV nepriklausomo kino filmuose dažniausiai dirbanti garsioji kiniečių aktorė Joan Chen (TV serialas "Tvin Pykso miestelis", "Paskutinis imperatorius", "Geismas, įspėjimas") įspūdingai įkūnyja Šanchajaus striptizo šokėją Rouz, kuri vienišumą skandina atsitiktiniais meilės romanais. Ja beprotiškai sužavėjęs Australijos jūrininkas Bilas pasiūlo persikelti į Melburną ir pasižada pasirūpinti dvejais mažamečiais moters vaikais. Tačiau Rouz nesijaučia laiminga nepažįstamoje šalyje ir vos po kelių dienų jausmai išblėsta. Moteris palieka rūpestingąjį Bilą ir išvyksta ieškoti laimės į Sidnėjų kartu su sūnumi Tomu bei dukrele Mei.

Ji uždarbiauja kiniečių restoranuose, dienas dažniausiais užbaigia skirtingų vyriškių lovose ir išmintingai naudojasi savo pagrindine valiuta - pasakišku grožiu. Kelis metus užtrukusios desperatiškos meilės paieškos Rouz vėl atveda pas Bilą, kuris pamiršta praeities nuoskaudas ir atnaujina santykius nepaisydamas griežtai nusiteikusios motinos įspėjimų. Kai tik Bilas eilinį kartą išplaukia į jūrą, nenustygstanti vietoje Rouz įsivelia į meilės romaną su kiniečių kilmės virėju Džo, kuris netrukus pradeda rodyti padidintą dėmesį moters dukteriai Mei.

Tony Ayresas ypatingai stengiasi perteikti Rouz meilės odisėjų pasėkmes jo vaikams, kurie retai kada mato mamą namuose, savarankiškai semiasi gyvenimo patirties ir bendrauja su vis naujais "dėdėmis". Režisierius vertas pagarbos už drąsą parodyti radikalų savo mamos portretą, nes Joan Chen personažė neturės daug simpatijų ir daugeliui žiūrovų sukels pasibjaurėjimą dėl begėdiškai laisvo elgesio. Sunkią imigrantų dalią svečioje šalyje ir nenumaldomą namų ilgesį iliustruojanti drama atstovaus Australiją "Oskaro" premijų dalybose ir mėgins patekti į nominaciją už geriausią užsienio filmą.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 1775
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt