Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MANĘS ČIA NĖRA (2007) 135 min.
I'm Not There.
Biografinė muzikinė drama T
JAV, Vokietija
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2008 06 06
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

"What the fuck!", - būtent taip sureagavo Richardas Gere'as, kai pirmą kartą perskaitė keistą scenarijų su jam siūlomu vaidmenimi. Aktorius buvo priblokštas originaliu požiūriu į kultinio dainininko Bobo Dylano gyvenimo peripetijas, o atviriau pasikalbėjęs su režisieriumi Toddu Haynesu sutiko filmuotis be jokio honoraro. Geranorišką altruizmą pademonstravo ir kiti garsūs artistai, kad tik pagelbėtų netradicinio formato muzikinei dramai pajudėti iš mirties taško ir nusitaikyti į žiūrovų sielas. Tai yra pirmas vaidybinis filmas kino istorijoje, kuriam oficialų leidimą suteikė ir asmeniškai palaimino pats Bobas Dylanas. Muzikos genijus. Popkultūros ikona. Poetas. Kartos balsas. Didysis trubadūras.

Drąsiu vizualiniu stiliumi išsiskiriantis eksperimentinis, poetiškas ir lyriškas kūrinys visiškai nepanašus į trafaretinę biografinę dramą. Joje per dvi valandas nė karto neminimas Bobas Dylanas, o jo prototipus vaidina penki įvairaus amžiaus aktoriai. Mažiausiai žinomas juodaodis Marcusas Carlas Franklinas įkūnyja traukiniais keliaujantį 11-metį berniuką Vilį. Kriminaliniame trileryje "Kvepalai" išgarsėjęs Benas Whishaw tapo apsimetėliu poetu Arturu, kuris dar tenka pabūti simbolišku filmo gidu. Lietuvoje rodytame Toddo Hayneso filme "Auksinė praraja" vaidinęs Christianas Bale'as transformavosi į gatvės muzikantą Džeką, kurio dainų tekstai pasižymi politiniais ir socialiniais akcentais, ir pastoriumi Džonu, kuris atranda Dievą, pasikrikštyja ir kuria žodžius gospelams.

Heathas Ledgeris nesikuklina vaidindamas talentingą aktorių, motociklų entuziastą ir donžuaną Robį, kuris pasineria į 10 metų užtrukusį ir skausmingai finišavusį meilės romaną su prancūzų kilmės mergina. Kardinaliai išvaizdą pasikeitęs Richardas Gere'as įsikūnyjo į patį mistiškiausią ir paslaptingiausią personažą - keistuolį keliautoją Bilį. Australė Cate Blanchett neslepia, kad turėjo įveikti psichologinį barjerą, kol ryžosi susiveržti krūtinę ir išeiti į dienos šviesą su ryškiausiu Bobo Dylano prototipu Džiudu. Per tą gyvenimo laikotrapį dainininkas gyveno Londone, buvo giliai pasinėręs į politiką ir pradėjo lukštenti pirmuosius populiarumo vaisius. Tačiau po 1966-siais patirtos motociklo avarijos paslaptingai pradingo ir keletą metų nesirodė viešumoje.

Neabejotinai originaliausias 64-ojo Venecijos kino festivalio filmas buvo apdovanotas Grand-Prix ir "Volpi" taure už geriausios aktorės Cate Blanchett vaidybą. Nuo pat pirmos iki paskutinės minutės režisierius kaitalioja filmo stilius, nuolat peršokinėja iš spalvoto į juodai baltą kiną, naudoja pseudokumentikos formatą, rekonstruoja svarbiausius koncertus ir įgarsina vaizdus populiariausiomis Bobo Dylano dainomis. Tai yra privalomas filmas kantriems, pastabiems ir nebijantiems eksperimentų žiūrovams, muzikos fanams ir Bobo Dylano gerbėjams. Ypatingos dovanos sulauks kolekcionieriai. Jiems bus skirtas muzikinis soundtrackas iš 19 Bobo Dylano dainų koverių, kuriuos įrašė ir sudainavo filme vaidinę aktoriai, o tarp jų ir staigmeną paruošęs Richardas Gere'as.

7 giminingiausi filmai: "Rėjus", "Ties jausmų riba", "Auksinė praraja", "Amadeus", "Pianistas", "Edith Piaf. Rožinis gyvenimas", "Per žingsnį nuo šlovės".

PASAULIS_SPALVOTAI  2008-06-26 01:36:36 

Nors ir tikėjausi kažko kitokio, bet neilkau nusivylusi, pradžioje tik sunku buvo susivokti, bet vėliau įsijaučiau į filmą. Tiesa pasakius, nesu labai susipažinusi su Bob Dylano asmenybe, man užtenka tuo, kad žaviuosi jo muzika ir jo bendravimu su pasauli per ją, todėl nežinau ką tiksliai norėjo parodyti kino kūrėjai, tačiau filmą supratau savaip ir nesvarbu ar mano supratimas klaidingas ar ne tačiau svarbiausias, kad man jis patiko. Garso takelio irgi tikėjausi kitokio, bet vien todėl, kad ir kitokio scenarijaus tikėjausi, ši muzika čia tiko pukiai.


NICOLE  2008-06-14 21:42:23 

Mane pribloske sitas filmas, bet geraja prasme. Is Holivudo puses seniai buvo toks atplaukes :) suzavejo Cate Blanchett tobulas isikunijimas i vyra ir, zinoma, Heath Ledger.. :) garso takelis irgi nuostabus.


GODA  2008-05-20 20:53:28 

Patartina pries einant i filma labai pasidometi Bob Dylan gyvenimo peripetijomis, nes priesingu atveju gana sudetinga suprasti. o siaip, tai manau labai geras filmas, Cate Blanchett suvaidino tiesiog fantastiskai. garso takelis irgi fantastiskas. zodziu, labai rekomenduotina nueiti:)


TADAS  2008-05-14 21:57:28 

Vietomis superinis sountrackas


S  2008-02-23 19:59:26 

man asmeniskai patiko, netgi labai, filmo siuzetas idomus, manyciau puikiai perteiktas i filmo erdve. o labiausiai mane sokiravo pavadinimas I'm not there. juk pagrindinio aktoriaus Heath Ledger jau nebera... Manau filmas sulauks didelio pasisekimo, del Heath Ledger, juk tai buvo vienas is jo paskutiniu vaidmenu.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 13174
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt