Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
TREISĖS GYVENIMO FRAGMENTAI (2007) 80 min.
The Tracey Fragments
Drama
Kanada

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Po pasaulinės premjeros Berlyno kino festivalyje režisierius Bruce'as McDonaldas sulaukė pagyrimų už stulbinantį ir išradingą vizualinį dizainą. Jaudinančią istoriją jis papasakojo  padalindamas ekraną į nesuskaičiuojamą gausybę skirtingos formos mažų dalelių, kur kiekvienoje vis kažkas vyksta.

Kino industrijoje tokia novatoriška technologija yra apibūdinama terminu "split-screen", o ją labiausiai išpopuliarino sensacingasis TV serialas "24 valandos", kurį kaip tik 2007-ųjų vasarą pradėjo rodyti Lietuvos nacionalinė televizija. Bruce'as McDonaldas ryžosi dar drąsesniam eksperimentui ir išnaudoja visą ekrano plotą vienu metu besivystančioms siužetinėms linijoms.

Paslaptingai pradingus jausnesniajam broliui Soniui, maištaujančio charakterio mergina Treisė savanoriškai atsiskiria nuo visuomenės. Ji nusprendžia pabėgti iš gimtojo miesto Vinipego. Ji jaučiasi vieniša ir sužeista, todėl klaidžioja gatvėmis, mėgina nuraminti sielą ir ieško gyvenimo prasmės. Treisė vis sutinka tokius pačius atsiskyrėlius ir vis dar tikisi surasti brolį, kuris jos manymu pavirto į šunį. Vienintelė merginos paguoda tampa nežabota vaizduotė. Netrukus jos išgalvotose istorijose pradeda persipinti teisybė ir melas, viltis ir nusivylimas, kaltė ir atgaila.

Šį nepamirštamą filmą vertėtų pamatyti jaunosios kartos žiūrovams ir paauglius auginantiems tėvams. Scenarijaus autorė Maureen Medved preciziškai tiksliai atskleidė problematišką brendimo laikotarpį išgyvenančios merginos kalbėjimo manierą, padrikas mintis, nerealius išsigalvojimus ir totalinę sumaištį vidiniame pasaulyje.

Itin retai šiuolaikiniame kine naudojami metodai režisieriui suteikia unikalią progą vizualizuoti stiprias idėjas, todėl vienu metu galima stebėti realius išgyvenimus, pagrindinės herojės fantazijas ir siurrealių svajonių atvaizdavimą. Gausybė mažų ekranėlių filme savotiškai simbolizuoja Treisės galvoje vykstančius procesus.
Labiausiai džiuginantis filmo aspektas - tai talentingosios jaunosios aktorės Ellen Page vaidyba. Ji įtaigiai įkūnyja problematiškąją maištininkę Treisę, kurios galvoje nuolat siaučia pats tikriausias minčių uraganas. Neįkainojamos patirties TV serialuose ir reklaminiuose klipuose įgijusi 20-metė kanadietė sparčiai kopia karjeros laiptais ir su kiekvienu nauju pasirodymu įrodinėja, kad kino specialistai neveltui ją pakrikštyjo daugiausiai vilčių siejančia jaunosios kartos aktore.

Ellen Page puikiai balansuoja tarp nepriklausomo ir holivudinio kino, todėl ją galėjome matyti Lietuvoje rodytame fantastiniame veiksmo trileryje "Iksmenai 3" ir dvd rinkoje išleistoje psichologinėje dramoje "Saldainiukas".

"Treisės gyvenimo fragmentai" išsiveržia iš kino kalbos ribų, nes tobulai atlikta ekrano padalijimo technologija sukuria neįtikėtinai stebuklingą efektą. Bet svarbiausia, kad kūrybinė grupė rūpinasi ne tik stiliumi ir vaizdu, bet provokuoja emocijas ir suteikia daug minčių diskusijoms.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 1986
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt