Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PONAS VIENIŠIUS (2007) 112 min.
Mister Lonely
Komedija / drama
Airija, JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Garsenybių pamėgdžiotojai ir skraidančios vienuolės įsiveržia į režisieriaus vunderkindo Harmony Korine'o  ypatingo filmo erdvę. Škotijos pilyje gyvena talentingasis Maiklas Džeksonas, geraširdė Merlin Monro, žiaurusis Čarlis Čaplinas ir daugelis kitų ekscentriškų asmenybių. Tuo tarpu kažkur toli Panamoje Wernerio Herzogo suvaidintas neužsičiaupiantis dvasininkas mėgins skelbti didingo stebuklo pradžią. Pasiutęs, šmaikštus, jaudinantis ir užkrečiantis kinas apie žmones, leidžiančius sau būti kitokiais.

Preciziškai pamėgdžiojantis dainininką Maiklą Džeksoną jaunas aktorius gyvena gūdžioje vienatvėje ir beveik kiekvieną dieną rengia pasirodymus Paryžiaus gatvėse, kad galėtų susimokėti už nakvynę ir maistą. Pasirodymo senelių prieglaudoje įkarštyje vaikinukas iš pirmo žvilgsnio įsimyli gražuolę merginą, kuri yra velniškai panaši į aktorę Merlin Monro. Ji pakviečia saulės spindulių vengiantį atsiskyrėlį prisijungti prie antrininkų bendruomenės ir apsigyventi apleistoje Škotijos pilyje kartu su žmonėmis, kurie jaučiasi šiek tiek kitokie.

Čia išbalusią veido odą paniškai saugantis Maiklas susipažįsta su Merlin mažaja dukrele Širli Templ ir jos agresyviuoju vyru Čarliu Čaplinu. Pilies teritorijoje šalia didelio ežero laksto seksualusis Džeimsas Dynas, nurodymus beria prezidentas Abrahamas Linkolnas, nuodėmių klausosi Romos popiežius Jonas Paulius II-asis, dainas traukia Madona, vadovauti mėgina Karalienė Elžbieta II-oji, o nuo vilko pilko slapstosi Raudonkepuraitė.

Visi bendruomenės nariai mėgsta būti dėmesio centre ir neslepia egoizmo, bet jie stengiasi ištirpdyti pavydo trupinėlius, suderinti skirtingus charakterius ir bendradarbiauti vienoje komandoje. Jie turi kilnų tikslą - sukurti garsiųjų asmenybių antrininkų spektaklį, gastroliuoti po visą pasaulį ir įrodyti visiems savo neeilinį talentą. Tuo pačiu metu Pietų Amerikos džiunglėse įvyksta neregėtas ir negirdėtas stebuklas. Lengvai kuoktelėjusio tėvo Umbrilo pamokslų įkveptos vienuolės misionierės iššoka iš lėktuvo be parašiutų ir mėgina išsiaiškinti dieviškos legendos tikroviškumą.

Tai specialus filmas tiems autorinio kino gerbėjams, kurie vertina originalumą ir nebijo drąsių iššūkių. Harmony Korine'as išradingai vairuoja dviejų nesusijusių siužeto linijų dviratuką tarp magiško realizmo ir ekscentriško absurdo. Inteligentiško kūrinio žanrą tiksliai apibūdinti neįmanoma, nes čia persipina drama, komedija, nuotykiai ir cirkas. Gero humoro ir ironijos nestokojantis filmas sugeba prajuokinti, sujaudinti, šokiruoti ir nustebinti atvirumu.

Lietuvos kultūrą ir tradicijas puikiai žinantis Harmony Korine'as daugelį metų negali atsikratyti kino vunderkindo laurų, kuriuos kritikai ir žiūrovai užkabino po neįtikėtinai sėkmingo debiuto. Vos suspėjęs atšvęsti 15-ąjį gimtadienį jis parašė įsimintiną scenarijų kontroversiškajai Larry Clarko dramai "Vaikučiai", o po dviejų metų jau pats režisavo komediją "Gummo" ir pirmąjį amerikietišką filmą pagal daniškos "Dogmos" taisykles "Julien Donkey-Boy".

Vėliau jaunuolis pasinėrė į pramogų verslą, sukūrė žodžius Bjork dainoms, režisavo "Sonic Youth" klipus, skausmingai, po ketverių metų draugystės, išsiskyrė su mylimaja Chloe Sevigny, parašė kelias knygas, susidraugavo su iliuzionistu Davidu Blaine'u ir filmavo garsųjį badavimo stiklinėje dėžėje triuką. Pristatęs visuomenei dokumentinį filmą talentingasis režisierius paslaptingai pradingo ir tylėjo beveik penkerius metus. Jis nesirodė viešumoje, todėl spauda pradėjo platinti gandus apie Harmony Korine'o sveikatos problemas ir pražūtingą draugystę su narkotikais.

Per "Pono Vienišiaus" premjerinius seansus Kanų festivalyje režisierius neslėpė, kad per šį laikotarpį jam teko įveikti depresijos virusą ir prašyti psichologų pagalbos. Būtent todėl naujausią filmą autorius vadina labai asmenišku ir tvirtina, kad scenarijų stipriai įtakojo pastarųjų metų išgyvenimai. Harmony Korine'as sugalvojo gausybę netradicinių personažų ir sugebėjo juos meistriškai suvaldyti, tad žiūrovas lengvai užsikabina už šių įdomių asmenybių, kurios desperatiškai stengiasi paslėpti viduje tūnantį vienišumą.

Daugelis žinomų žmonių ir kino ekspertų Harmony Korine'ą vadina genijumi, o aktoriai dažniausiai patys išreiškia norą dirbti kartu, nors puikiai supranta, kad kūrybinis procesas gali užtrukti labai ilgai. Populiarusis meksikietis Diego Luna, britė Samantha Morton, prancūzų režisierius Leos Caraxas, netgi Davidas Blaine'as ir daugelis kitų aktorių su didžiausiu malonumu priėmė jaunojo vunderkindo kvietimą. Jam neabejingas liko ir vokiečių kino veteranas Werneris Herzogas, kuris jau antrą kartą atlieka ironišką epizodinį vaidmenį pas Harmony Korine'ą.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 2692
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt