Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GRŪDO PASLAPTIS (2007) 151 min.
La Graine et le mulet
Drama


Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Tunise gimęs Abdelatifas Kechiche pasakoja jausmingą, dramatišką ir uždegančią istoriją apie pasiaukojimą, orumą, svajones ir meilę šeimai. Šį filmą galime drąsiai vadinti svarbiausiu ir reikšmingiausiu 2007-ųjų Venecijos kino festivalio atradimu.

Netikėtai sužibėjęs ir spaudos atstovus pavergęs filmas triumfavo su Didžiuoju žiuri prizu, specialiu Marcello Mastroianni vardo apdovanojimu geriausiai jaunai aktorei, kino kritikų federacijos FIPRESCI premija, o taip pat keliais papildomai apdovanojimais.

Prancūzijos kino meno akademija "Grūdo paslaptį" nominavo 5-ios "Cezario" premijoms, kurios per iškilmingą ceremoniją buvo įteiktos už geriausią metų filmą prodiuseriui Claude'ui Zidi, geriausią režisūrą Abdelatifui Kechiche ir už geriausią jaunos aktorės vaidmenį debiutantei Hafsiai Herzi.

Scenarijų parašęs Abdelatifas Kechiche sąmoningai visus vaidmenis paskirstė aktorinės patirties neturintiems ne profesionalams, kurie vaidina ypač pasiaukojančiai ir nuoširdžiai. Jaunoji gražuolė Hafsia Herzi sužavės jus erotišku pilvo šokiu ir aukščiausios prabos vaidyba, bet ir kiti vyresni aktoriai nustebins emocingais pasirodymais, kurių neįmanoma pamiršti.

Socialinėje dramoje nukeliausite į turistinius maršrutus nepatenkantį mažą Pietų Prancūzijos uostamiestį Sete, kuriame gyvena daug arabų kilmės imigrantų, kurie desperatiškai ieško vietos po prancūziška saule ir nenustoja svajoti apie geresnį rytojų.

61-erių sulaukęs Slimanas Beidži atleidžiamas iš darbo laivų statykloje, kuriai jis pašventė 35 metus ir dabar tapo visiškai nereikalingas. Demoralizuotas ir pervargęs vyriškis mėgina ieškoti paguodos buvusios šeimos glėbyje, kurio pats kadaise atsisakė ir išsiskyrė su žmona Suad. Nedaug jam tegali pagelbėti ir naujoji gyvenimo draugė Latifa, kuri labiau rūpinasi kuklaus viešbučio reikalais.

Nuoširdžiausią dėmesį rodo vien tik jos seksualioji ir energingoji dukra Rym, kuri nuolat siūlo likimo nuskriaustam vyriškiui savo pagalbą. Slimanas ryžtasi papasakoti jaunai merginai apie slaptą ir nerealią svajonę - atidaryti restoraną ant nenaudojamo ir apleisto laivo denio.

Bet didelės ambicijos atsimuša į valdininkų abejingumą, kai Slimanas ir Rym pradeda ekskursijas pas bankų vadybininkus ir savivaldybės klerkus. Jie nori kuo greičiau užsitikrinti reikalingą paskolą ir susitvarkyti visus leidimus. Nepaisydamas dar neišspręstų problemų, Slimanas ryžtasi pakviesti į improvizuotą restorano atidarymą geriausius draugus, potencialius investuotojus, nepatikslius valdininkus ir nepažįstamus miestiečius.

Jis yra didžiai ir nuoširdžiai įsitikinęs, kad buvusios žmonos Suad paruoštas žuvies kuskusas suminkštins reikalingų žmonių širdis ir padės įveikti biurokratines kliūtis. Iki didžiausios svajonės įgyvendinimo juk liko vos keli maži žingsneliai.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 2627
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt