Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GARBĖ REŽISIERIUI! (2007) 108 min.
Kantoku · Banzai!
Komedija / drama T
Japonija
Premjera Lietuvoje: 2008 09 12
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Kas gi norės žiūrėti nuobodų filmą, kurio veikėjai bent 30 minučių vien tik sėdi ir geria arbata su brendžiu? Šiaisi laikais niekam jau nerūpi terminai sentimentai ir jausmai. Visiems reikia vulgarių turtuolių ir išmintingų vargšų konflikto.

Originalumu visuomet žavintis Japonijos kino pasididžiavimas Takeshi Kitano ("Zatoiči", "Lėlės", "Fejertverkai", "Vyresnysis brolis") pasinėrė į nevaržomas fantazijas, koks turėtų būti pats geriausias žiūroviškas filmas. Pagal numatytą planą pirmiausiai jis nusprendė išbandyti save tuose žanruose, kurių nenaudojo per ilgą savo karjerą. Norite pamatyti, kaip atrodytų Takeshi Kitano groteskiškas siaubo trileris? Ašaras spaudžianti melodrama? Apykvailė situacijų komedija? Populiarus azijietiškas reginys apie milžiniškų monstrų kautynes? O gal kažkam būtų įdomu išsiaiškinti, kaip Takeshi Kitano pavyktų legendinio Yasujiro Ozu perdirbinys (remeikas)?

Fantasmagoriškoje alegorijoje garsusis režisierius, scenaristas, aktorius nuoširdžiai ir kritiškai apžvelgė visus savo filmus, asmeninius sugebėjimus, šiuolaikinio Japonijos kino kryptis, kūrybinės laisvės pasėkmes ir žanrų susiliejimą į vientisą filmą. Jo centre atsiduria mintyse pasimetęs nelaimėlis Kitano, kurį tradiciškai vaidina pats Takeshi Kitano. Pagrindinis veikėjas sprendžia hamletišką dilemą - kurti ar nekurti. Visai neseniai jis viešai apsiskelbė, kad nusprendė galutinai atsisakyti gangsterinių filmų. Pažadą režisierius įvykdė, bet po to lyg tyčia nesugebėjo išleisti nė vieno filmo, kuris išsikovotų žiūrovų simpatijas ir parduotų reikiamą kiekį bilietų.

Dabar atėjo metas eksperimentams su populiariais žanrais, nes Kitano nori išspausti pinigėlių neorealizmu, Rytų kovos menais, kostiuminėmis dramomis, meilės istorijomis, mokslinės fantastikos trileriais ir netgi Holivudo hitų perdirbiniais. Jis trokšta sukurti kažką komercinio, kad į kino teatrus veržtųsi žiūrovai ir šluotų bilietus. Tačiau neįtikėtinai ekscentriškos idėjos ir dar keistesni jų įgyvendinimo metodai priverčia sunerimti prodiuserius, kurie atsisako finansuoti sekantį Kitano filmą.

Tuomet likimo vėtytas ir mėtytas režisierius ryžtasi už savo pinigus sukurti istoriją apie aferisčių šeimynėlę. Apsukrioji mamytė ir prabangaus gyvenimo išsiilgusi dukrelė planuoja apvogti sąžiningą žmogų, kurį vaidina Takeshi Kitano susigalvotas alter-ego Beat Takeshi. Šio nuotykio pasekoje prasideda visiškai nenuspėjami įvykiai, kurie gali sužlugdyti Žemės planetą.

Estetiškas Takeshi Kitano humoras, neblėstantis originalumas ir žaisminga gyvenimo filosofija padovanoja dar vieną filmą, kurį būtina pamatyti kiekvienam šio unikalaus režisieriaus gerbėjui.

KARMEN  2008-09-25 16:36:48 

Filmas geras. Aisku yra kitu filme,kurie patiko labiau, todel 4balai. Plius esu labai griezta filmams- filmai, kuriuos vertinu 5 galima perskaiciuoti ant dvieju pirstu ranku. Filmas skirtas tik dvasiskai subrendusiems zmonems bei kinogurmanams, tiems, kas priprato ziureti kvailius ameriketiskus filmus- nepatiks.


GODA  2008-09-23 00:38:56 

Mano nuomone, karalius - nuogas! Tikrai neverta svaistyti savo pinigu ir laiko. Per daug subtilu ir "meniska", kad as suprasciau. Nesakau, kad visai nebuvo geru akimirku, buvo, kelios:) Bet neverta... labai nekoks filmas.


ZIUROVAS  2008-09-15 11:56:04 

tikrai skanus kasnelis kino gurmanams ir ypac T.Kitano kurybos gerbejams. Sis filmas pusiau autobiografinis, ta prasme labai supersonalintas, kur ypac stipriai isreiksta autoriaus nuomone, ir kur (filme) viskas vyksta pimuoju asmeniu. Sis filmas tai ironiskas, ir kaip visada kiek komiskas T.Kitano zvilgsnis i save ir i visa kino industrija aplamai. T.Kitano atvirai saiposi is ivairiu kino zanru, is saves, negalincio pritapti prie tu sablonu.. Didziaja dalimi jumoras yra suprantamas ivairaus mentaliteto ir kulturu ziurovams, tik nuo vidurio i pabaiga duodama daugiau specifinio, japonisko, humoro, kurio be tam tikros japonu kulturos pazinimo, europietis gali nelabai ir suprasti. Vienintelis sio filmo trukumas tikriausiai yra tas, kad jis kiek istestas, o daugiau.. tai t.Kitano filmas apie T.Kitano, tai filmas kai kina. Rekomenduotinas tiems, kas megsta tikra nekomercini kurybini menini kina!


ASA  2008-09-12 17:22:16 

Silpnokas filmas, su kazkokia giliai paslepta ideja, kurios man taip ir nepavyko issiaiskinti, bandymas sukurti is atskiru filmuku vientisa filma, nieko gero.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 6743
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt