Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PAKVAIŠĘ ŽAIDIMAI (2007) 111 min.
Funny Games U.S.
Siaubo trileris N-16
Austrija, Didžioji Britanija, Italija, JAV, Prancūzija, Vokietija
Kalba:  anglų
Premjera Lietuvoje: 2008 07 11
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Giminingi filmai: 
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Džordžas (akt. Tim Roth) Farberis su žmona Ana (akt. Naomi Watts) ir sūnum Džordžiu (akt. Devon Gearhart) išvyksta atostogų į vasarnamį prie nuošalaus ežero. Pakeliui jie aplanko artimiausius kaimynus – Fredą (akt. Boyd Gaines) ir Betsę (akt. Siobhan Fallon) Tompsonus. Jų namuose vieši du jauni vaikinai – Polas (akt. Michael Pitt) ir Piteris (akt. Brady Corbet), vieną kurių Fredas pristato kaip biznio partnerio sūnų.

Tačiau Tompsonai Farberių šeimai atrodo keisti: jie bendrauja ne taip, kaip įprasta, elgiasi labai šaltai ir santūriai. Tačiau paslaugiai ir kaimyniškai, kaip visada – kartu su Polu padeda Džordžui sumontuoti jachtą, o Piteris vėliau net užsuka pasiskolinti kiaušinių.

Abu vaikinai nepaprastai mandagūs ir malonūs. Tačiau netrukus Polas ir Piteris pamažu ima plėsti „kaimyniško draugiškumo“ ribas, kol neperžengia ribų ir Džordžas nesusivaldęs pratrūksta ir skelia vienam jų antausį. Tuomet „žaidimai“ tampa rimti.

Antausis priverčia ylą išlysti iš maišo: po Piterio ir Polo išoriniu mandagumu slypi blogio pritvinkusios sielos. Jie maniakai, kuriems nereikalinga rimta priežastis ar motyvas – pavyzdžiui kerštas, noras apiplėšti ar viltis gauti išpirką - kankinti žmones. Jie tiesiog paima Farberių šeimą įkaitas ir pradeda žaisti savo iškrypusius žaidimus.

Polas pasiūlo Farberiams kraupias lažybas: po dvylikos valandų jie bus negyvi. Paprasčiausias būdas Polui laimėti lažybas – tuoj pat išžudyti Farberių šeimą. Tačiau jis delsia: duoda aukoms 12 valandų. Kodėl? Vienintelis Polą ir Piterį verčiantis kankinti žmones veiksnys – tai sadistiškas noras pažeminti ir priversti juos jaustis nesaugiai. Maniakai į darbą paleidžia ne tik fizinius kankinimus, bet ir sunkiąją psichologinio smurto artileriją. Jiems tai didelis, sarkazmo kupinas žaidimas, kurį jų aukos yra priverstos žaisti arba jų laukia kur kas niūresnė ateitis...

„Pakvaišę žaidimai“ – režisieriaus Michael Haneke to paties pavadinimo 1997-ųjų Kanų favorito antroji versija, pritaikyta platesnei auditorijai ir nagrinėjanti taip dažnai visuomenėje pasitaikančio smurto prigimtį.

X  2008-07-21 12:42:29 

Geras filmas, nekreipkit dėmesio i tuos 1* vertinimus. Tikriausiai tikėjosi "modernaus" siaubeko su begale kraujo ir be jokios istorijos.


BURUNDUKAS  2008-07-19 18:45:34 

o man tai patiko... siuzetas neiprastas, intriguojantis.. ir pabaiga netiketa.. tikrai nera iprastinis holivudo slamstas.. cia kazkas daugiau, su gilesne mintim...


KAR  2008-07-18 17:06:16 

filmas neidomus, taciau taip is karto smerkti nenoriu. mintis yra, taciau jei nenori gilintis, tiesiog paziuri kaip i nesamone... siaip ar taip, vaidino aktoriai tikrai gerai. uz viadyba 5, o pats filmas... nezinau...


ARUNAS  2008-07-17 09:33:48 

Labi idomu, jau esu mates originila ir pamenu kad paliko bloga ispudi, nes tiesiog nepagavau minties. Berods originalas yra vokieciu filmas (vokieciu prigimtyje matyt tikrai yra tokiu sadistisku dalyku). Speju dabar paziuresiu visai kitomis akimis.


VILNIETIS  2008-07-16 01:42:10 

Filme puikiai pertiekta pagrindine rezisieriaus mintis: Jog mes neturime toleruoti smurto, mums neturi buti gera i tai ziureti. Mes neturime tiketis laimingos pabaigos, jei patys esam tik ziurovai (turiu omeny realiai, mes matydami smurta, neturime teises nieko nedaryti ir toliau gyventi be pasekmiu). Paciam filme daug itampos, nenuspejamumo, is vidaus kylancio sleikstulio. Filmas 10/10 balu. Priverte mastyti...


V  2008-07-15 03:02:36 

gaila kad neperskaiciau jusu komentaru anksciau. cia turbut pats prasciausias filmas kuri esu mates siais metais, gal net ir praeitais. Kazkokia tragedija o ne filmas.


AS  2008-07-14 09:57:27 

Tokios nesamones seniai nebuvau maciusi...


ABSURDAS  2008-07-12 01:28:59 

Labai Labai prasau visu NEITI i sita filma prakeiksit savo gyvenima..gailesites kaip dar niekad neteko..NEZIUREKIT NET UZ MILIJONAFilmo aprašymas aplankytas kartų: 11448
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt