Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PARYŽIUS (2008) 130 min.
Paris
Romantinė komedija T

Premjera Lietuvoje: 2008 12 12
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Pjeras (akt. Romain Duris) – jaunas talentingas šokėjas. Tačiau jam nepasisekė – jam diagnozuota sunki širdies liga, dėl kurios jis nebegali šokti. Vienintelė jo viltis – širdies transplantas, nors Pjeras puikiai žino, kad net su juo gali neišgyventi. Tad Pjeras atideda į šalį šokius, paskambina seseriai Elizai (akt. Juliette Binoche) ir atsisėda savo apartamentų balkone paspoksoti į Paryžiaus gatvėmis skubančius praeivius.

Ir Paryžius įtraukia negalintį šokti Pjerą į siautulingą meilės, gyvenimo ir mirties šokį. Pjeras niekada nebuvo pastebėjęs, jaukių Paryžiaus gatvelių, ramių skverų ar net taip visiems pakyrėjusio ir nebejaudinančio Eifelio bokšto; jis niekada nebuvo pastebėjęs, kiek dramų kasdien vyksta meilės miesto gatvėse. Tūkstančiai. Kartais jos komiškos, kartais romantiškos, o dažnai – tragiškos.

Netrukus atvyksta Pjero sesuo su trimis vaikais. Tačiau Pjeras niekada nebuvo labai artimas su ja ir vaikiškas šurmulys, įsiveržęs į jo namus, bei rūpestingos sesers šokinėjimas aplink nepriverčia jo atsisakyti naujojo savo užsiėmimo – stebėti spektaklį, vykstantį apačioje plytinčioje miesto scenoje.

Scenoje pasirodo nauji veikėjai ir kiekvienas turi ką papasakoti, kiekvienas turi istoriją: Rolandas (akt. Fabrice Luchini), istorijos profesorius, įsimylėjęs savo studentę (akt. Melanie Paurent) ir siuntinėjantis jai eiliuotas žinutes, prekiautojas vaisiais (akt. Albert Dupontel), dirbantis kartu su buvusia žmona (akt. Julie Ferrier), rasistė kepyklos savininkė (akt. Karin Viard) ir jos darbuotoja Kadiža (akt. Sabrine Ouazani), atvykusi į Paryžių iš Šiaurės Afrikos ir tikėdamasi geresnio gyvenimo.

Jų visų istorijos skęsta r vėl išnyra tarp begalės tokių pat ir – vėlgi – unikalių istorijų neaprėpiamoje Paryžiaus scenoje. Jos visos neapsakomai svarbios, tačiau visos yra tik dalelė didžiojo Paryžiaus spektaklio.

Pjeras, stovintis savo buto balkone – pagrindinis šio spektaklio žiūrovas. Jis tik dabar suvokia, kokį didingą šokį - kurio dalimi tapo ir jis – kasdien šoka neapsakomo grožio miestas – Paryžius.

„Paryžius“ – naujas režisieriaus Cedric Klapisch („Rusiškos lėlytės“, „Europudingas“) filmas. Tai netikėtai jautri istorija apie didį šokėją – ne, ne apie Pjerą. Apie Paryžių, kupiną meilės, neapykantos, švelnumo, aistros, tragizmo ir, svarbiausia, niekada neišsenkančio gaivalo.

LARISA  2009-01-24 22:10:41 

zavingas. kaip gyvenimas. siek tiek juokingas, siek tiek graudus. zvilgsnis uzkliuna uz veikeju bruozu, jausmu, kurie labai panasus i musu ziurovu gyvenimus. mane sujaudino labiau nei Australija :)


D  2009-01-02 23:57:35 

Tikrai nieko idomaus niuriu lietinga liudna ir jokiu minciu tarp eiluciu pasleptu tik plaukia pro saly ir praplaukia...


NIKI  2008-12-30 11:07:29 

Ir dar sako, kad mes matome tą patį pasaulį:)-labai įdomu, kodėl kažkas pavadino šį filmą depresišku?? Žmonės gyvena, pyktasi, mylisi, džiaugiasi. Ne šedevras filmas, bet visai gerai žiūrėjosi.


KYUTOS  2008-12-28 16:34:14 

Visa filma laukiau kazkokios intrigos... Dabar jei reiketu papasakoti siuzeta, tai labai sunku, daugiausiai 2-3 nesusije sakiniai. Kai praejus 30 min. jau lauki filmo pabaigos, nes matai, kad intrigos taip ir nebus, tai skaitau, kad tikrai labai prastas filmas. Jei turite draugu, svajojanciu nuvykti i Paryziu, tai nusiveskite i si filma, turetu nuomone pasikeisti. Paryzius pavaizduotas pilnas nuolat niurzganciu zmoniu,blogas oras, pilka aplinka, neidomus individai, gvenantys jame. Depresiskas filmas ir tiek.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15261
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt