Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
TEISĖ ŽUDYTI (2008) 100 min.
Righteous Kill
Kriminalinė drama N-7
JAV
Premjera Lietuvoje: 2008 09 19
Kino platintojas: Meed Films

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

“Krikštatėvis“, „Kazino“, „Karštis“, „Džekė Braun“, „Informatorius“, „Oušeno tryliktukas“. Tai tik keli pavadinimai iš ilgo mega hitų sąrašo. Kas juos sieja? Du puikūs kino aktoriai, kurių papildomai pristatinėti nebereikia: Robertas De Niro ir Al Pacino.

Vienos ryškiausių šiuolaikinio kino žvaigždžių tęsia gero filmo tradiciją. Neseniai pasibaigusiame Karlovy Varų kino festivalyje dviejų Oskaro premijų laimėtojas Robertas De Niro buvo apdovanotas „Krištoliniu gaubliu“ už indėlį į kino meną, o šį rugsėjį jis kartu su savo ilgamečiu draugu ir kolega Oskaro premijos laimėtoju Al Pacino pasirodys įtempto siužeto kriminalinėje dramoje „Teisė žudyti“ (Righteous Kill).

Al Pacino ir De Niro duetas sužibėjo antrojoje „Krikštatėvio“ dalyje bei kultiniu tapusiame filme „Karštis“ (Heat). Praėjus trylikai metų kino legendos vėl dirbs kartu dar viename kriminalinio žanro hitu žadančiame tapti filme „Teisė žudyti“ (Righteous Kill).

„Teisė žudyti“ pasakoja apie du Niujorko detektyvus - Turką (Robert De Niro) ir Rūsterį (Al Pacino) - tiriančius serijinio žudiko įvykdytas žmogžudystės. Maniako taikinys – nusikaltėliai, kuriems pavyko išsisukti nuo teisingumo. Vykdydami tyrimą detektyvai išsiaiškina, kad šie nusikaltimai susiję su jų prieš daugelį metų išspręsta byla. Kyla klausimas: gal tuomet už grotų sėdo nekaltas žmogus? Jei taip, kas yra tikrasis žudikas ir kodėl jis ėmėsi linčiuotojo vaidmens?

Filmo kūrėjų komanda įspūdinga. „Teisė žudyti“ scenarijų parašė Russell‘as Gewirtz‘as, sukūręs scenarijų milžinišku hitu visame pasaulyje tapusiam Spike Lee kriminaliniam trileriui „Savas žmogus“ (Inside Man). Be dviejų Oskaro laimėtojų, filme vaidina visa kino žvaigždžių puokštė: Carla Gugino („Amerikos gangsteris“, „Nuodėmių miestas“, „Naktis muziejuje“), John Leguizamo, įgarsinęs Sidą kultiniame multiplikaciniame filme „Ledynmetis“, vaidinęs neseniai Lietuvos kino teatruose rodytame „Įvykyje“ bei filmuose „Mulen Ružas“, „Romeo ir Džiuljeta“, Donnie Wahlbergas („Šeštasis pojūtis“, „Pjūklas“).

Šį žvaigždždyną papildo... muzikos pasaulio garsenybė raperis Curtis '50 Cent' Jackson, pastaruoju metu intensyviai besidarbuojantis ir kitų filmų filmavimo aikštelėse. Filme „Teisė žudyti“ 50 Cent vaidina prekeivį narkotikais pravarde Voras.

K  2008-10-17 03:13:18 

filmas neblogas, nors nesakyciau, kad originalus. O vertimas is tiesu prastas. Domai, nezinai apie ka kalbi, tada juoktis is kitu nepadoru. "Mate" tame kontekste reiskia "matas". Beje, amerikieciai labai retai vartoja "mate", kalbedami apie draugus. tai, kai atsiversi savo zodyna, prisimink kad amerikietiskas filmas ir tikrink, kad jis American English zodynas ir tada nepasirodysi toks kvailas. Bet tikrai neblogas filmas buvo sugadintas per labai prasta vertima, man net reikejo aiskinti savo draugui lietuviui, sedinciam, salia, kas vyksta, nes vertimas klaidino ji.


VITA  2008-10-09 08:54:09 

Domai, matau, kad tu žodynu nesinaudoji ir žinai tik vieną žodžio "mate" reikšmę, pažiūrėk ir pamatysi, kad viena iš reikšmių yra "matas", o ne tik "bičiulis". Ir žiūrint filmą, žodžio "mate" vertimas kaip bičiulis visiškai neatitinka kontekstui. Taigi vertimas turi būti "matas".


DOMAS :)  2008-10-03 17:00:46 

VITA: Perskaites tavo komentara nusijuokiau... Viskas ten gerai isversta! Zodis "mate" angliskai reikia drauguzi,biciuli... o ne "matas" Per zodyno pasiziurek ir suprasi :)


HENRIKAS  2008-09-29 11:41:29 

Topinis filmas.bravo


VITA  2008-09-29 09:14:39 

Šiaip filmas geras, bet jau geriau būtų be vertimo negu su tokiu. Vienas iš pavyzdžių būtų: filmo pradžoj pusę minutės rodo šachmatų lentą ir paskui sako "mate, mate", o vertimas "drauguži, drauguži", o ne "matas". Nesuprantu kas ten tuos filmus verčia. Gal visai su vaizdu nesutikrina vertimo. Na, žodžiu, siaubas


CHRYSLER  2008-09-29 00:02:03 

super


2BA  2008-09-26 11:15:27 

Tikrai žaviuosi šiais aktoriais, jų vaidyba.....bet, sutinku su L, filmas tikrai nuobodus, veiksmo, intrigos, įtampos laabai mažai - tikrai ne kinoteatro filmas, geriau žiūrėt namie. Tuo labiau tas režisieriaus bandymas apgauti žiūrovą - kas kaltas, tikrai labai silpnas:(Žodžiu reik laukt kitų šių "dievų" filmų


JULIJA  2008-09-26 10:13:15 

Filmas tikrai neblogas, bet ispudingu jo tikrai nepavadinciau. Gera vaidyba, taciau istorija labai nuspejama.


L  2008-09-24 20:48:44 

Nepatiko. Filmas nuobodus, be jokio kabliuko. Mintis nebloga, bet mano manymu pateikta ne geriausia forma. Vienintelis pliusas - geri aktoriai. Bet vien i juos beveik 2 val. zureti nebuvo verta. Be to tas samojis toks pigus pvz. "isdursiu aki savo p...u", "palaizyk man..." ir t.t. Tiesiog nusivyliau.


ZIP  2008-09-24 12:33:06 

keistai jus cia galvojat del tu aktoriu :)) mazdaug jei geras ir garsus aktorius tai ir filmas jau jega :) taip, aktoriai geri, bet jie tokie buna kai isijaucia i waidmeny, puikiai jy perteikia ir ishgyvena :) deniro visada toks pat wisuose zanruose buna, bent kiek ash su juo filmu maciau :)) filmas ne tik del aktoriu vertas demesio :) nera banalus, yra minciu geru ir netaip lengwai nuspejama atomazga :) ir beje, cia kriminaline drama, tad eidami y kino sale tai zinokit:) visiskai atitinka sawo zanra :)12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 18535
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt