Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VEIDRODŽIAI (2008) 110 min.
Mirrors
Siaubo trileris T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2008 08 15
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Tikrovė yra reliatyvi

Jaunas prancūzų kilmės režisierius Alexandre Aja, kino žiūrovams pažįstamas kaip siaubo trilerio „Ir kalnai turi akis...“ kūrėjas, pristato dar vieną šiurpinančią istoriją: ekspolicininkas ir jo šeima tampa blogųjų jėgų taikiniu, kurios naudojasi veidrodžiais kaip vartais patekti į šį pasaulį. Pagrindinis filmo herojus, kurį suvaidino aktorius Kiefer Sutherland, turi apsaugoti savo artimuosius nuo neapaaiškinamo, klaikaus blogio...

Per amžius veidrodžiai būdavo lyg vartai į kitus pasaulius: jie apsaugoja mus nuo blogų dalykų, jie pasako mums ateitį ir... jie pasako mums tiesą. Veidrodžiai atspindi į juos žvelgiančio žmogaus sielos švytėjimą. Istorijose, visame pasaulyje pasakojamose iš kartos į kartą, susipynusiomis su pasakomis ir mitais, veidrodžiai būdavo vartai į kitus pasaulius – karalystes, apgyvendintas angelų, demonų ir mirusiųjų sielų.

„Veidrodžiai“ atvers įėjimą į mistinio siaubo teritoriją...

VLADAS  2008-10-25 11:57:56 

Negalima būtų pasakyt, kad siaubo filmas "Veidrodžiai" - išskirtinis. Kaip ir daugelyje tokio žanro pavyzdžių čia sutelktos visos įmanomos ir neįmanomos smurtinių mirčių formos (pjaustomasi, sudegama, skęstama, užgriūvama, laužomi kaulai ir t.t.). Visgi vertas dėmesio multimedialistų triūsas. Filmo garso inžinerinė konstrukcija ir jos sintezė su vaizdu giliai įtraukia ir turbūt ne vienam dėl staigaus garso/vaizdo šuolio ne kartą širdis buvo nusiritusi į kulnus. Nors staigus pasirodymas pagrindinis ir primityviausias bei vaikiškiausias gąsdinimo būdas - maždaug netikėtai išlendu iš už sienos kampo - vaikystėj ne kartą taip gąsdinom bendraamžius ir suaugusiuosius - tačiau netikėtumo efektas filme tikrai išplėtotas ir eksploatuojamas vaisingai, nors ir tradiciniu siaubo filmams būdu: demoniški kito pasaulio pavidalai pasirodo tik staiga, šmėsteli tik akimirkai, visad (bent pradžioje) panašūs į liguistos fantazijos vaisių, pasirodymą, vaidulį ir momentinę haliucinaciją (taip iš pradžių mano ir pagrindinis herojus). "Veidrodžiuose" kūrėjų yra žaidžiama paranojos faktoriumi - visi atspindintys paviršiai tampa grėsme, tad ji - visuotinė, begalinė, neviltinga. Įdomus ir būties beviltiškumą atspindintis yra finalas. Herojus (operatoriaus kamera) jau mato išganinguosius laiptus, jį galinčius išvest iš griūvančio pastato, tačiau nelauktai (paprastai tokio tipo Holivudo filmuose tikimės happy-endo ir viso pasaulio tvarkos bei šeimos idilės atkūrimo) įėjimas užverčiamas ir lieka atviras klausimas, ar herojus dar vis gyvas. Vėliau happy-endas lyg ir įvyksta, iš griuvėsių ropščiasi, kad ir "aplamdytas" ir kraujo krešuliai grimuotas pagrindinis veikėjas, bet žiūrovas kartu su juo netrunka patirti dar vieną šoką,-pasirodo anaiptol visai neišsigelbėta, vien patekta (savame pasaulyje tikriausiai žuvus griuvėsiuose) į išvirkščiąjį - veidrodžio pasaulį... Na,- klasikinis siaubiakas, nors, kas norit siaubu iš tiesų mėgautis, geriau eikit vieni nakčia į mišką. Nors jame ir negaudžia post-industrinė šiuolaikinei Holivudo siaubo produkcijai būdinga garso inžinerija, bet gaudžia, ir dargi daug autentiškiau ir intensyviau, jūsų pačių fantazija, kiekvieną naktyje neryškų siluetą paverčianti neapibrėžtai grėsmingu pavidalu...


ALBERTAS  2008-10-19 11:45:36 

jokiu emociju nesukeliantis filmas.Apsoliuciai nieko baisaus,net liudnokas kiek sakyciau.ir aktoriu vaidyba prasta dar priedo.tirai tikejausi kazko geresnio,bet nuvyle deja.


FIFA  2008-10-17 12:20:47 

turetu atsirasti nauja filmu kategorija - slyksciu filmu. ideja butu visai idomi, bet tas noras padaryti kuo baisiau, isejo slyksciau. o baisaus ten nieko nebuvo.


RYTIS MAZURAS  2008-10-15 14:52:56 

Vertinga si filma paziureti visiems siaubo ir gero kino megejams, kaip pramogai sekmadienio nakciai :) Butent tada ir ziurejau, viskas butu nuostabu, jei ne filmo pabaiga primennati jog tai didziulis pramogu ir pinigu laivas kuris laukia sugriztant tavojo 10 Lt sekancioje dalyje. :) Nors ir negaila butu tu pinigu, bet labai ta itampa norejo visos atomazgos, o cia BOOM ir man kazkaip emocijos visos, pojutis tas toks kaip pjuklo gale.. mazdaug waiting and forgeting :)


INA  2008-10-10 16:00:19 

siaip filmas geras, man patiko. vot tik pabaiga kazkokia nelabai i tema...


MACD  2008-10-09 15:10:17 

Na, filmas nors ir ne pats geriausias, bet tikrai geresnis, nei daug kitų siaubiakų, kuriuos pamatėm kine šiais metais. Šiaip, kas nepatiko tai gal kažkoks idėjų kopijavimas nuo kitų siaubo filmų. Paklaikus demono apsėsta mergina (ar iš viso - senė :) ) su tabaluojančiu liežuviu tai kažkuo primena "Egzorcistą", pats siužetas panašus į "Pulsą", na o pabaiga tai kažkuo primena "Silent Hill'ą ".


GIEDRĖ  2008-10-05 23:15:33 

Manau gana geras filmas, nors aišku galėtų būti ir daugiau šiurpesniu epizodu ar bauginanciu vaiždų. Tačiau vertinu teigiamai gana;]


DONCE  2008-10-05 00:38:38 

Pasakysiu taip, esu mates nemazai siaubo filmu, bet ziuredamas sita, vos i kelnes nepridejau. Gerokai man siaubo ivare. Momentais net jokio organo pajudint nesugebejau, nes is baimes sustingau. Tikrai verta, ilgai sita atsiminsit ;)


COMKINAS  2008-10-03 23:47:26 

man patinka siaubo fimai ir jau senokai baisu maciau. gal priklauso ir nuo nuotaikos kaip ziuri filma, bet po sito tai kazkaip net miegojosi nekaip. man filmas liux :)


KAROLINA  2008-09-27 13:29:47 

na nezinau,netoks jau baisus,kiek labiau fantastinis. gal viena karta tik ir kruptelejau...istiesu nusyvyliau tikejaus kazko geresnio...123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 25857
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt