Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
REIKALAI BRIUGĖJE (2008) 107 min.
In Bruges
Kriminalinė komedija T
Belgija
Premjera Lietuvoje: 2008 09 05
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

2008-ųjų "Sundance" nepriklausomo kino festivalio atidarymo ceremonijos filmas sužavėjo ne tik renginio žiūrovus, bet išrankiuosius kritikus ir kino verslo banginius. Kai kurie patyrę ekspertai netgi išdrįso deleguoti sensacingąją kriminalinę komediją į įsimintiniausių pirmojo pusmečio kino kūrinių dešimtuką.

Kine debiutuojančio airių kilmės režisieriaus ir scenaristo Martino McDonagho filmo sėkmę užtikrino ypač gerai parengtais kilerių vaidmenimis besismaginantys trys žymūs aktoriai, aštrias temas paliečiantis kandus humoras ir neapsakomo grožio belgiški vaizdai, kurie buvo užfiksuoti įspūdingame Briugės mieste.

Komedijoje gan aiškiai ir vaizdingai parodomas samdomų žudikų kasdieninis pavojingas gyvenimas, kai pelningo užsakymo metu jie visai netyčia pasi.... ir palieka daug pėdsakų. Tuomet tenka rinktis vienintelę įmanomą variantą - bėgti iš gimtosios šalies ir slėptis kur nors Europoje.

Du bičiuliai Rėjus (akt. Colinas Farrellis) ir Kenas (akt. Brendanas Gleesonas) atvyksta į Briugę, bet jie toli gražu nesijaučia ramūs kaip belgai. Vyrukų profesija gan delikati - jie gauna gerus pinigus už tai, kad be jokio gailesčio nužudo kažkam nepatinkančius, prasikaltusius ar šiaip trukdančius pasaulio piliečius. Abiejų kilerių charakteriai žiauriai skirtingi. Impulsyviajam ir irzliajam Rėjui nuolat nelaiko nervai, tad jis yra nepatenkintas neplanuota komandiruote į Briugę. Tuo tarpu vyresnis kolega Kenas demonstruoja pavydėtiną šaltakraujiškumą, kiekvienoje situacijoje stengiasi išlikti mandagus ir nuoširdžiai mėgaujasi Briugės grožybėmis.

Jie atsidūrė Belgijoje ne šiaip sau. Vyrukai turėjo įvykdyti boso Hario (akt. Ralphas Fiennesas) suformuluotą pelningą dieviškąją misiją Londone ir tyliai išsiųsti pas šventąjį Petrą vieną įtakingąjį kunigėlį. Tačiau kruopščiai apgalvotas veiksmų planas (nueiti į Bažnyčią išpažinties, klausykloje sėdinčiai būsimajai aukai papasakoti apie savo ketinimus ir tiesiog nuspausti užtaisyto ginklo gaiduką) kažkodėl nesuveikė ir baigėsi su tragiškomis komplikacijomis. "Force majeure" įvykių pasekoje Rėjus ir Kenas buvo priversti tepti slides, nešti kudašių kuo toliau iš Anglijos ir kol kas negrįžti namo į Airiją.

Taigi Briugėje jie slapstosi ir laukia Hario instrukcijų. Puikiai nusiteikęs ir atsipalaidavęs Kenas ketina išnaudoti šią neeilinę progą turistiniam žingeidumui patenkinti, pasismaginti įspūdingos architektūros senamiestyje ir išlenkti vieną kitą bokaliuką gardaus alučio. Savo ruožtu Rėjus visai nesidomi jokiomis ekskursijomis, ilgisi gimtojo Dublino, nenori vaikščioti paskui apkūniuosius amerikiečius ir smirdančius kanadiečius, todėl mikliai susiranda įdomesnės veiklos. Jis pakabina gražią ir seksualią vietinę mergiotę Kloją (akt. Clemence Poesy), kuri neatsisako pagundos suteikti aistringų kūniškų malonumų seansą horizontalioje pozoje. Bet tik vėliau paaiškėja, kad vis dėlto ji nėra tokia nekalta princesė, kokia atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Bet pačiame neplanuotų atostogų įkarštyje suskamba telefonas. Ragelyje pagaliau pasigirsta Hario balsas. Klaisų neatleidžiantis gudrusis bosas turi naują planą, kuris dar labiau supainioja dviejų bičiulių gyvenimus ir sukomplikuoja užmegstus santykius su vietiniais belgais. Neveltui sakoma, kad bėda viena nevaikšto. Karštakošiui jaunėliui Rėjui ir patyrusiam veteranui Kenui vėl teks prisiminti, kur yra supakuoti jų pistoletai.

Čia ir prasideda istorijos apie kaltės kamuojamus samdomus žudikus svarbiausia intriga, kuri žada daugybę netikėtumų, keistų sprendimų, narkotinių haliucinacijų, juokingų nesusipratimų, vulgarių fantazijų ir brutualių susišaudymų.

Jau nuo rugsėjo 5 dienos nepraleiskite progos pamatyti išmoningai sudėliotą kriminalą, kurio pagrindą formuoja originalus, šmaikštus, nenuspėjamas, pasiutusiai smagus scenarijus. Dar ilgai prisiminsite šią neeilinę europietiško kino pramogą su šauniaja trijule Colinu Farrelliu, Brendanu Gleesonu ir Ralphu Fiennesu.

Nesėdėk namie ramus kaip belgas, kai Briugėje trys airiai šaudos!

ZIUROVAS  2008-09-18 17:42:18 

filmas turi du privalumus: nuostabus Briuges miesto vaizdai ir savotiskas, astrus angliskas jumoras. Pats filmas persmelktas melancholiska, kiek liudnoka dvasia, taciau tai tikrai ziurisi maloniai. Sio filmo trukumai prasideda siuzetui gerokai ipusejus. Tragikomiskai juokingai kvailai atrodo, kai is auksciausio baznycios boksto nukrites ant akmenuoto grindinio!! zmogus dar sugeba risliai istarti pora reiksmingu sakiniu; arba kai zudiku vadeiva is 10metru nepataiko i beganti zmogu issaudes i ji visa apkaba; arba kai to paties zudiku vadeivos is keliu metru pasautas/nusautas zmogus, nepaisant to, kad i ji suvarytos net kelios mirtinos kulkos, kaip koks tarybinis komjaunuolis is paskutiniuju velka kojas ir net nerodo noro mirti..; arba kai po miesto centra laksto atvirai ginkluoti zudikai ir policijos ne kvapo, kai tuo tarpu tereikia vienam is zudiku isesti i traukini, kai ji tuoj pat prisistato ir arestuoja tai ka reikia.. Zodziu loginiu nesamoniu siame filme tikrai netruksta, kurios is principo ir sugadino visa, gera, sio filmo ispudi.


PAULIUS  2008-09-13 12:27:52 

Geras filmas. Šiek tiek primena G. Richie stilių, tačiau tai tikrai ne komedija, o pakankamai rimtas filmas. Einant į šį kina, nesitikėkite komedijos!!


AUGUSTĖ  2008-09-12 13:51:11 

tik apsidžiaugiau, kad Lietuvoje rodys šį filmą... na ką. važiuosiu iš sostinės kur nors jo pažiurėt su subtitrais... turetų būt geras jausmas pamatyt jį kino teatre.


GYTIS  2008-09-08 00:18:31 

O nerodo Vilniuje, nes platina Acme. Kaip žinia Acme susipyko su Vingiu (tas prasidėjo nuo Asterikso ir Obelisko) ir dabar turim štai tokį "gerį" kad Vingyje rodomi visokie š**** filmai. Belieka nusikeikt, nusipirataut gerą filmą, bei žiūrėt jį per pc kad ir kaip norėtusi jį pamatyt kine :(


  2008-09-05 13:51:12 

Nerealus filmas, tikrai vertas dėmėsio


AS  2008-09-05 10:46:02 

aliooo. kodel vilniuje tokio gero filmo nerodo. rodo visokias nesmaones,kaip Griaustinis tropikuose, kur net lito neverta isleisti, gero filmo-ne>??>?


O-O-O-O  2008-09-05 08:41:13 

o vilniuj????


DEIVIS  2008-08-23 00:44:44 

Tikrai neblogas filmas, su trupuciu humuro, smagia ideja ir dalele itampos, rekomenduoju:)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 9297
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt