Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PERSKAITYK IR SUDEGINK (2008) 96 min.
Burn After Reading
Kriminalinė komedija T
JAV
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2008 10 03
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisieriai: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

O, brolyčiai, Joelis ir Ethanas Coenai grįžta!

Tris "Oskarus" su dramatišku trileriu "Šioje šalyje nėra vietos senukams" nušvilpę šmaikštieji vunderkindai vėl keičia žanrą ir siūlo linksmą pramogą. 65-ojo Venecijos tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijai paruošta juodoji kriminalinė komedija yra gretinama su kultiniu brolių filmu "Didysis Lebovskis". Naujajame filme jūsų laukia protingai suraizgyta intriga, anekdotinės situacijos, ironijos nestokojantys koeniški dialogai, virtuoziška aktorių vaidyba ir gyvenimo tiesų pamokantis moralas.

Jau trečią kartą broliai Coenai prisikalbino George'ą Clooney ir vėl įpainiojo jį į genialią aferą, kurioje vienas neteisingas sprendimas pavirsta į gausybę kritinių klaidų, kai situacija tampa nebekontroliuojama ir priartėja prie ypač žiauraus atpildo už nepasotinamą godumą, nenumaldomą keršto troškimą ir neatsakingą išsiblaškymą.

Du apykvailiai sporto klubo treneriai visai atsitiktinai suranda kompaktinį diskelį su pašalinto iš tarnybos CŽV agento memuarais. Viskas būtų ramu ir gražu, jei bičiuliai tik perskaitytų slaptą informaciją ir sudegintų pavojingąjį šaltinį arba tiesiog padoriai sugrąžintų keistą radinį Vyriausybei. Bet kur gi tau gudruoliai nepasinaudos unikalia proga užsikalti lengvų pinigėlių?

Atleistas iš darbo ir viešai pažemintas CŽV agentas Osbornas Koksas (akt. Johnas Malkovichius) užsimano imtis atsakomųjų veiksmų ir mikliai parašo prisiminimų knygą, kurioje be jokių užuolankų atskleidžia kruopščiai užslaptintą JAV Vyriausybės informaciją. Tuo pačiu metu žvalgybos veterano namuose įsisiubuoja dar vienas rimtas konfliktas, kai žmona Keitė (akt. Tilda Swinton) paskelbia apie nenumaldomą norą visiems laikams nutraukti šeimyninius santykius. Kad turėtų vertingą kozirį skyrybų byloje, apsukri moteriškė pavagia kompaktinį diskelį ir perduoda jį savo advokatei.

Tačiau čia trigrašį įkiša teisės niuansus puikiai išmananti, bet visai nemokanti saugotis nuo žioplumo sekretorė. Išsiblaškiusi mergina netyčia palieka nerealiai svarbų daiktinį įrodymą sporto klube, kuriame mėgsta lankytis ir pasikrauti energijos posėdžiams teismuose. Lyg tyčia populiarioje įstaigoje dirbantys du treneriai Čadas Feldhaimeris (akt. Bradas Pittas) ir Lynda Litzkė (akt. Frances McDormand) sugeba ne tik dalinti vertingus patarimus raumenis auginantiems ir svorį metantiems klientams, bet paslapčia nuolat ieško būdų greitai praturtėti.

Gudri lapė Lynda visuomet svajojo pasidaryti plastinę operaciją, išdailinti veidą ir pasididinti krūtinę, bet vis pritrūkdavo tų kelių auksinių tūkstantėlių. Ir štai netikėčiausiu momentu nukrito Dievo dovanėlė! Vos tik įsidėję kompaktinį diskelį į kompiuterį, nepripažinti sporto meistrai iš karto suprato, kad savo ištreniruotose rankose laiko neįkainojamą daikčiuką. Godumo virusu užsikrėtęs ir nusikaltimo partnerės įtikintas naivuolis Chadas nusprendžia parduoti slaptą radinį aukcione už didžiausią pasiūlytą kainą.

Apie nutekėjusią informaciją išsiaiškinę Vyriausybės klerkai išsiunčia į gaudynių maratoną reto kvailumo specialųjį agentą Harį Pfarerį (akt. George'as Clooney). Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę CŽV vadovai suformuluoja aiškią misija - bet kokiais įmanomais metodais surasti ir atimti Osborno Kokso parašytus memuarus. Tik jam pačiam suvokiamą sekimo taktiką naudojantis ekspertas bus pasiruošęs primušti nepaklusniuosius ir be gailesčio žudyti kelią pasimaišiusius niekadėjus.

Štai taip užgimsta iš kultinių filmų "Fargo", "Paprastas kraujas", "Žmogus, kurio nebuvo", "Bartonas Finkas" atpažįstama koeniška situacija. Jeigu CŽV agentas nelaikytų pykčio, tai neišduotų esminių paslapčių savo knygoje. Jeigu jo žmona nenorėtų nueiti į kairę ir neišsiskirtų, tai tikriausiai neturėtų minčių kompaktinio diskelio vagystei. Jeigu advokatės sekretorė nebūtų tokia užuomarša, tai nepaliktų ekstremaliai svarbios informacijos viešoje vietoje. Jeigu sporto klubo treneriai sugebėtų pasipriešinti juos užvaldžiusiam godumui, tai jie grąžintų pavojingą radinį savininkams ir galėtų toliau džiaugtis ramiu gyvenimu. Tačiau šių žmogiškų klaidų kombinacija išprovokuoja daugybę labai blogų dalykų, kuriuos brolių Coenų išmoningumas ir ironija paverčia užkrečiančiai juokinga komedija.

Praėjus vos 3 savaitėms po pasaulinės premjeros Venecijos kino festivalyje pasiutusi juodo humoro komedija "Perskaityk ir sudegink" šaus tiesiai į Lietuvos kino teatrų ekranus.

GREG  2008-12-02 16:55:37 

komedija si filma pavadinti pakankamai sunku. galima sakyti drama, kaip buna gyvenime. eile ivykiu, kuriu deka ... vertas demesio. tai praktiskai rodoma, kaip buna gyvenime.


INDRĖ  2008-11-29 14:46:43 

Viena geriausių mano matytų komedijų. Čia, kaip aš vadinu "TIKRAS" filmas. Verta nueiti. Labai įdomu, be galo juokinga ir ironiška. Kad ir, kaip nemėgau nei Cloono, nei Pitto , turiu pripažinti, kad čia jie sublizgėjo. Net "nučiulptas" Holivudo aktorius gerame filme gali nuostabiai suvaidinti. Visi aktoriai stulbinamai gerai perteikė charakterius ir pasiekė aukščiausią klasę. Bravo!


MIFF  2008-11-24 19:04:39 

superine komedija. broliukai nufilmavo eilini sedevra.


Q  2008-11-16 06:42:14 

Nuostabus filmas, tik vienas patarimas ketinantiems ziureti - nesiveskite i ji blondiniu, nes nejaukiai pasijusite, kai filmo pabaigoje nebegalesite tverti juoku, o jos nesupras ko jus cia kikenate :) Juostos ideja istiesu yra vien tik ironija, galbut del to, o galbut del to, kad esu atbukintas holivudiniu lengvuju juostu - puse filmo vos ne gailejausi, kad atejau, taciau mazdaug nuo to laiko, kai atsistojo puse skustagalviu su blondinemis parankese ir isejo issales - pradejo aisketi visa rezisieriu uzmacia :) Nepakartojama, ziauru, bet nepakartojama, tikra absurdo komedija, nuostabiai atskleisti perzonazai, puikiai suformuota izanga, bei stulbinanti, ironiska viso absurdo atomazga. Ps. Tikrai neverta eiti tikintis lengvos komedijos, bet jei jauciates nuo ju atbuke ir neprievartaudami saves norite atgauti pomegi rimtesniems filmams - sis yra kaip tik! Nepamirskite per sia prizme zvilgteleti ir i savo gyvenima ;)


MM  2008-11-13 23:52:45 

As net neprisimenu, kada maciau TOKI bloga filma... Nesuprantu tu, kuriems buvo juokinga - zmones, is KO??? Nei smagu, nei juokinga, nei ironiska - siaip, pusantros valandos tusciai sugaisto laiko. Visiskai beprasmis ir kvailas kinas.


NONE  2008-11-13 00:27:24 

jeigu skaitote rusiskai - prasom recenzija http://www.udaff.com/movie/91082.html


DIRK DIGLER  2008-11-11 16:56:52 

Man filmas patiko. Juodas humoras. Tačiau, aišku, juokinga ne tai, kad dėl menkniekio arba atsitiktinai žudomi žmonės. Juokinga kad tie žudimai yra tokie beprasmiški ir motyvai tokie kvaili, kad net CŽV aukšti pareigūnai nieko nesupranta. Nes ka tu gali suprasti jeigu viskas beprasmiška. Čia ir yra juokingiausia vieta - žiūrėti kaip rimti vyrai nieko nesupranta ir kaip stengiasi iš šios kvailos istorijos išsikapstyti. Filmas tikroviškas ir pamokantis. Nereikia kišti nosies į nesavo reikalus, nereikia "dėl nuotykio" pažeidinėti įstatymų nes gali mirti (netyčia).


ANDRIUS  2008-11-10 00:12:52 

Pasižiūrėjau šį filmą kine ir dar poto namie atsisiuntęs (būtinai angliškai žiūriu momentais po kelis kartus per savaitę. Žvengiu nesustodamas ;]] Ironiškas juodas humoras ----------------- žmonės dėl tų balų jūs labai nekarščiuokite. Žmonių yra pasaulyje visokių, visokiausio intelekto ir išprūsimo. vieniems kaip kažkas sakė patinka edžio merfio bajeriai (ir bumeris ;])ir jie nesupras protingiau sukurpto filmo, o kitiems patinka subtilus ir dažnai juodas humoras, kaip kad šis filmas ;]


VIKTORAS  2008-11-06 14:18:53 

Gana neblogas, taciau tikrai ne "genialus". Nors aisku ir taip galima pasakyti, jei pries tai paziurejote pineapple express. Ziurisi lengvai, ir kartais netgi buna juokinga. Nueiti galima:)


GULBINAS  2008-11-06 00:23:19 

meslas, nevykus "pulp fiction' parodija ;[Filmo aprašymas aplankytas kartų: 32407
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt