Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PERSKAITYK IR SUDEGINK (2008) 96 min.
Burn After Reading
Kriminalinė komedija T
JAV
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2008 10 03
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisieriai: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

O, brolyčiai, Joelis ir Ethanas Coenai grįžta!

Tris "Oskarus" su dramatišku trileriu "Šioje šalyje nėra vietos senukams" nušvilpę šmaikštieji vunderkindai vėl keičia žanrą ir siūlo linksmą pramogą. 65-ojo Venecijos tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijai paruošta juodoji kriminalinė komedija yra gretinama su kultiniu brolių filmu "Didysis Lebovskis". Naujajame filme jūsų laukia protingai suraizgyta intriga, anekdotinės situacijos, ironijos nestokojantys koeniški dialogai, virtuoziška aktorių vaidyba ir gyvenimo tiesų pamokantis moralas.

Jau trečią kartą broliai Coenai prisikalbino George'ą Clooney ir vėl įpainiojo jį į genialią aferą, kurioje vienas neteisingas sprendimas pavirsta į gausybę kritinių klaidų, kai situacija tampa nebekontroliuojama ir priartėja prie ypač žiauraus atpildo už nepasotinamą godumą, nenumaldomą keršto troškimą ir neatsakingą išsiblaškymą.

Du apykvailiai sporto klubo treneriai visai atsitiktinai suranda kompaktinį diskelį su pašalinto iš tarnybos CŽV agento memuarais. Viskas būtų ramu ir gražu, jei bičiuliai tik perskaitytų slaptą informaciją ir sudegintų pavojingąjį šaltinį arba tiesiog padoriai sugrąžintų keistą radinį Vyriausybei. Bet kur gi tau gudruoliai nepasinaudos unikalia proga užsikalti lengvų pinigėlių?

Atleistas iš darbo ir viešai pažemintas CŽV agentas Osbornas Koksas (akt. Johnas Malkovichius) užsimano imtis atsakomųjų veiksmų ir mikliai parašo prisiminimų knygą, kurioje be jokių užuolankų atskleidžia kruopščiai užslaptintą JAV Vyriausybės informaciją. Tuo pačiu metu žvalgybos veterano namuose įsisiubuoja dar vienas rimtas konfliktas, kai žmona Keitė (akt. Tilda Swinton) paskelbia apie nenumaldomą norą visiems laikams nutraukti šeimyninius santykius. Kad turėtų vertingą kozirį skyrybų byloje, apsukri moteriškė pavagia kompaktinį diskelį ir perduoda jį savo advokatei.

Tačiau čia trigrašį įkiša teisės niuansus puikiai išmananti, bet visai nemokanti saugotis nuo žioplumo sekretorė. Išsiblaškiusi mergina netyčia palieka nerealiai svarbų daiktinį įrodymą sporto klube, kuriame mėgsta lankytis ir pasikrauti energijos posėdžiams teismuose. Lyg tyčia populiarioje įstaigoje dirbantys du treneriai Čadas Feldhaimeris (akt. Bradas Pittas) ir Lynda Litzkė (akt. Frances McDormand) sugeba ne tik dalinti vertingus patarimus raumenis auginantiems ir svorį metantiems klientams, bet paslapčia nuolat ieško būdų greitai praturtėti.

Gudri lapė Lynda visuomet svajojo pasidaryti plastinę operaciją, išdailinti veidą ir pasididinti krūtinę, bet vis pritrūkdavo tų kelių auksinių tūkstantėlių. Ir štai netikėčiausiu momentu nukrito Dievo dovanėlė! Vos tik įsidėję kompaktinį diskelį į kompiuterį, nepripažinti sporto meistrai iš karto suprato, kad savo ištreniruotose rankose laiko neįkainojamą daikčiuką. Godumo virusu užsikrėtęs ir nusikaltimo partnerės įtikintas naivuolis Chadas nusprendžia parduoti slaptą radinį aukcione už didžiausią pasiūlytą kainą.

Apie nutekėjusią informaciją išsiaiškinę Vyriausybės klerkai išsiunčia į gaudynių maratoną reto kvailumo specialųjį agentą Harį Pfarerį (akt. George'as Clooney). Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę CŽV vadovai suformuluoja aiškią misija - bet kokiais įmanomais metodais surasti ir atimti Osborno Kokso parašytus memuarus. Tik jam pačiam suvokiamą sekimo taktiką naudojantis ekspertas bus pasiruošęs primušti nepaklusniuosius ir be gailesčio žudyti kelią pasimaišiusius niekadėjus.

Štai taip užgimsta iš kultinių filmų "Fargo", "Paprastas kraujas", "Žmogus, kurio nebuvo", "Bartonas Finkas" atpažįstama koeniška situacija. Jeigu CŽV agentas nelaikytų pykčio, tai neišduotų esminių paslapčių savo knygoje. Jeigu jo žmona nenorėtų nueiti į kairę ir neišsiskirtų, tai tikriausiai neturėtų minčių kompaktinio diskelio vagystei. Jeigu advokatės sekretorė nebūtų tokia užuomarša, tai nepaliktų ekstremaliai svarbios informacijos viešoje vietoje. Jeigu sporto klubo treneriai sugebėtų pasipriešinti juos užvaldžiusiam godumui, tai jie grąžintų pavojingą radinį savininkams ir galėtų toliau džiaugtis ramiu gyvenimu. Tačiau šių žmogiškų klaidų kombinacija išprovokuoja daugybę labai blogų dalykų, kuriuos brolių Coenų išmoningumas ir ironija paverčia užkrečiančiai juokinga komedija.

Praėjus vos 3 savaitėms po pasaulinės premjeros Venecijos kino festivalyje pasiutusi juodo humoro komedija "Perskaityk ir sudegink" šaus tiesiai į Lietuvos kino teatrų ekranus.

BRONIUZ  2008-11-04 21:49:58 

Mano nanymui filmas puse bedos.tik va su tokias aktoriais galejo ir kazka geriau sukurt. Paskaicius jusu komentaru tai rodos kad filmas skirtas pensinkams arba jau tipo lb isprususiems zmonems.Nesamone! Nuo kada komedijos skirtomos pagal amziu arba isprusima?


DUGNAS  2008-11-04 20:26:14 

super filmas, bet tik suvokianchiam ka ten nori parodyti, jei tikites lekshtos komedijos, nusivilsite, filme viskas istatyta i amerikos komedijos klishes ir kartu tychiojamasi ne tik ish tam tikru mentaliniu trafaretu bet ir ish holivudinio kino zhanro, shiaip net nepajutau kaip greit filmas prabego. kita vertus shi karta coenai truputi pataikauja paprastam zhiurovui ir shis darbas nepaisant zhanro skirtumas nusileidzhia senukams


RARAS  2008-11-03 18:04:34 

5 balai ir tik 5. galeciau ivertinti 10. genialus filmas. Tiesa, nepatiko mano pusbroliui, kuriam tarp kitko labai patiko "Bumeris". Tai daug ka pasako, ar ne


VYTUATUS  2008-11-03 03:31:56 

Kaip matau zmones sita filma ivertino arba 5 arba 1. Vadinasi vieni si filma suprato, kiti visiskai nesuprato. Tiems, kas suprato - valio 3 kart, jusu intelekto lygis aukstas ir esate subrende tokiem filmam. O tiems, kas nesuprato - linkiu dar paaugt kokius 5 metus, subrest ir tada dar karta paziuret, nes labai gaila, butent jusu, kad jus dar nesugebat ivertinti sio nuostabaus filmo.


XANAT  2008-11-02 12:02:44 

haha, visiems, kurie raso apgailetina, nesuprantu, kaip cia aktoriai sutiko tokiame niekale vaidinti.. labai gerai parodot savo isprusimo lygi kino mene. sis filmas yra tikras sedevras ir tokiu perliuku komerciniame pasaulyje tikrai nera labai daug. kurgi ne, juk sis filmas - tai tobula geniju sukurpta visos vakarietiskos kulturos, mastysenos ir komercializacijos parodija..


SUPER  2008-11-02 11:52:12 

Vienas geriausiu siu metu filmu. Be kalbu.


AS  2008-10-31 16:17:31 

apgailetina....


  2008-10-31 15:59:09 

tie kuriems TAI buvo juokinga yra pasieke ribotumo virsune! nieko tokio apgailetino jau seniai nebuvo...


NORLAND  2008-10-30 10:00:48 

neturiu zodziu. nesamone.


BREDOPITOFANAS  2008-10-28 18:19:13 

Tobulas filmas. Kam nepatiko, siulau parsisiusti American Pie! MegaukitesFilmo aprašymas aplankytas kartų: 32323
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt