Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PERSKAITYK IR SUDEGINK (2008) 96 min.
Burn After Reading
Kriminalinė komedija T
JAV
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2008 10 03
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisieriai: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

O, brolyčiai, Joelis ir Ethanas Coenai grįžta!

Tris "Oskarus" su dramatišku trileriu "Šioje šalyje nėra vietos senukams" nušvilpę šmaikštieji vunderkindai vėl keičia žanrą ir siūlo linksmą pramogą. 65-ojo Venecijos tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijai paruošta juodoji kriminalinė komedija yra gretinama su kultiniu brolių filmu "Didysis Lebovskis". Naujajame filme jūsų laukia protingai suraizgyta intriga, anekdotinės situacijos, ironijos nestokojantys koeniški dialogai, virtuoziška aktorių vaidyba ir gyvenimo tiesų pamokantis moralas.

Jau trečią kartą broliai Coenai prisikalbino George'ą Clooney ir vėl įpainiojo jį į genialią aferą, kurioje vienas neteisingas sprendimas pavirsta į gausybę kritinių klaidų, kai situacija tampa nebekontroliuojama ir priartėja prie ypač žiauraus atpildo už nepasotinamą godumą, nenumaldomą keršto troškimą ir neatsakingą išsiblaškymą.

Du apykvailiai sporto klubo treneriai visai atsitiktinai suranda kompaktinį diskelį su pašalinto iš tarnybos CŽV agento memuarais. Viskas būtų ramu ir gražu, jei bičiuliai tik perskaitytų slaptą informaciją ir sudegintų pavojingąjį šaltinį arba tiesiog padoriai sugrąžintų keistą radinį Vyriausybei. Bet kur gi tau gudruoliai nepasinaudos unikalia proga užsikalti lengvų pinigėlių?

Atleistas iš darbo ir viešai pažemintas CŽV agentas Osbornas Koksas (akt. Johnas Malkovichius) užsimano imtis atsakomųjų veiksmų ir mikliai parašo prisiminimų knygą, kurioje be jokių užuolankų atskleidžia kruopščiai užslaptintą JAV Vyriausybės informaciją. Tuo pačiu metu žvalgybos veterano namuose įsisiubuoja dar vienas rimtas konfliktas, kai žmona Keitė (akt. Tilda Swinton) paskelbia apie nenumaldomą norą visiems laikams nutraukti šeimyninius santykius. Kad turėtų vertingą kozirį skyrybų byloje, apsukri moteriškė pavagia kompaktinį diskelį ir perduoda jį savo advokatei.

Tačiau čia trigrašį įkiša teisės niuansus puikiai išmananti, bet visai nemokanti saugotis nuo žioplumo sekretorė. Išsiblaškiusi mergina netyčia palieka nerealiai svarbų daiktinį įrodymą sporto klube, kuriame mėgsta lankytis ir pasikrauti energijos posėdžiams teismuose. Lyg tyčia populiarioje įstaigoje dirbantys du treneriai Čadas Feldhaimeris (akt. Bradas Pittas) ir Lynda Litzkė (akt. Frances McDormand) sugeba ne tik dalinti vertingus patarimus raumenis auginantiems ir svorį metantiems klientams, bet paslapčia nuolat ieško būdų greitai praturtėti.

Gudri lapė Lynda visuomet svajojo pasidaryti plastinę operaciją, išdailinti veidą ir pasididinti krūtinę, bet vis pritrūkdavo tų kelių auksinių tūkstantėlių. Ir štai netikėčiausiu momentu nukrito Dievo dovanėlė! Vos tik įsidėję kompaktinį diskelį į kompiuterį, nepripažinti sporto meistrai iš karto suprato, kad savo ištreniruotose rankose laiko neįkainojamą daikčiuką. Godumo virusu užsikrėtęs ir nusikaltimo partnerės įtikintas naivuolis Chadas nusprendžia parduoti slaptą radinį aukcione už didžiausią pasiūlytą kainą.

Apie nutekėjusią informaciją išsiaiškinę Vyriausybės klerkai išsiunčia į gaudynių maratoną reto kvailumo specialųjį agentą Harį Pfarerį (akt. George'as Clooney). Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę CŽV vadovai suformuluoja aiškią misija - bet kokiais įmanomais metodais surasti ir atimti Osborno Kokso parašytus memuarus. Tik jam pačiam suvokiamą sekimo taktiką naudojantis ekspertas bus pasiruošęs primušti nepaklusniuosius ir be gailesčio žudyti kelią pasimaišiusius niekadėjus.

Štai taip užgimsta iš kultinių filmų "Fargo", "Paprastas kraujas", "Žmogus, kurio nebuvo", "Bartonas Finkas" atpažįstama koeniška situacija. Jeigu CŽV agentas nelaikytų pykčio, tai neišduotų esminių paslapčių savo knygoje. Jeigu jo žmona nenorėtų nueiti į kairę ir neišsiskirtų, tai tikriausiai neturėtų minčių kompaktinio diskelio vagystei. Jeigu advokatės sekretorė nebūtų tokia užuomarša, tai nepaliktų ekstremaliai svarbios informacijos viešoje vietoje. Jeigu sporto klubo treneriai sugebėtų pasipriešinti juos užvaldžiusiam godumui, tai jie grąžintų pavojingą radinį savininkams ir galėtų toliau džiaugtis ramiu gyvenimu. Tačiau šių žmogiškų klaidų kombinacija išprovokuoja daugybę labai blogų dalykų, kuriuos brolių Coenų išmoningumas ir ironija paverčia užkrečiančiai juokinga komedija.

Praėjus vos 3 savaitėms po pasaulinės premjeros Venecijos kino festivalyje pasiutusi juodo humoro komedija "Perskaityk ir sudegink" šaus tiesiai į Lietuvos kino teatrų ekranus.

INGA  2008-10-26 21:26:42 

blogesnio filmo turbut nemaciau, jokios idejos tik kvaili "fucking shit" issireiskimai visa filma...nesuprantu, dar kaip aktoriai sutiko prie tokios nesamones prisidet...jei nenorit ismesti pinigu i bala...tai pasirinkit kita filma... BAISU


HEXO  2008-10-26 00:33:03 

Nuostabus filmas, viena is geriausiu matytu komediju, nieko panasaus i tuoss visus kvailus eilinius amerikietiskus bairius. A-must-see!


MINDAUGAS  2008-10-18 22:07:30 

Super filmas! Su žmona dar ir po filmo turėjom smagaus laiko aptarinėdami. Argi ne tiesa, kad patys idiotiškiausi darbai daromi rimtu veidu. Verta pagalvoti kiek tarp mūsų yra tokių filmo herojų :) O ir pačiam į savo poelgius reikėtų kartas nuo karto pažiūrėti per ironišką filmo kūrėjų prizmę. Na reziumuojant galima pasakyti, kad nuėjęs į filmą kur vaidina Malkovich, Tilda Swinton ir Clooney tikrai neprašausi.


CLAP  2008-10-17 13:02:06 

Lietuviai yra atbukinti holiwudioshku bairiuku kad suprastu aukshtesnio lygio humora :) siaip graudu :) tie kurie reishkiasi kox fylmas liewas ir wisai nejuokyngas... tai wiska sako apie jus pacius :)


GAILA,  2008-10-17 10:26:31 

, bet man atrodo, kad zmones, kuriems tas filmas nepatiko yra butent is to filmo personazu tarpu. Na o kokie ju bruozai tai jus puikiai jau matete. Tai apie humoro supratima manau net neverta ir kalbeti. Jei jums jis nepatiko tai eikit i "Mano geriausio draugo drauge" ar kaip ten, ten viskas paprasta ir aisku. As dar nemaciau tokio filmo, kurio tokiame rimtame fone butu daromos tokios absurdiskos kvailystes! Nu tai nerealu buvo. 5 is 5 ;)


MINDAUGAS  2008-10-15 23:22:33 

Super filmas. Ne minutes neteko nuobodziauti. Idomus, netiketas, juokingas, ironiskas su labai puikiais personazais ir ju reakcijom. Didziaja dali filmo nuosirdziai prakvatojau. Tikrai jauciasi, kad kurdami broliai Coenai zaidzia ir megaujasi savo amatu. Man asmeniskai sunku suprasti kaip toks filmas gali nepatikti, bet zmones skirtingi.


ZIUROVAS  2008-10-15 11:06:53 

tai subtili juodo jumoro absurdo tragikomedija. siame filme is daug ko saipomasi, ironizuojama, bet.. to visai nesijaucia. pagrindine sio filmo ideja slypi tame, kad Amerikoje visi visus visur ir visada seka. ta prasme, net budamas paprastas pilietis, turesi Saugumo kartotekoje savo byla, o jei dar kuom tai pasidarysi "organams" idomus, tai taves jau niekada is akiracio nepaleis. sis filmas daugiau yra apie tam tikras zmogaus laisves ir privatuma, kuriu "amerikoje" is tiesu kaip ir nera. tai ir bande broliai koenai savo filme pasakyti per tam tikra savo poziurio prizme. filme vaidina puikus aktoriai (su puikia vaidyba), linksmi siuzetai su B.Pitu; saipomasi is internetiniu pazinciu maniaku ir siaip seksistu.. Sis filmas brandaus amziaus ar poziurio ziurovui, turinciam subtilu jumoro jausma.


JEZUZ  2008-10-14 18:39:17 

Toki bloga filma paskutini karta teko matyti mazhdaug priesh 10 metu. Ten buvo berods fantastinis filmas api kelione kosmosu su kompiuterine bezhdzhionele. Shitas filmas- absoliutus "briedas". Su tokiais aktorias taip sugadinti filma dar reikia tureti sugebejimu. Prasidejus filmui vis tikiesi, kad negali viskas taip testis ir filmas tikrai isivazhiuos,bet jis neisivazhiuoja. 2 juokingos vietos filme. Ipusejus filmui jau nebesitikejau komedijos, bandzhiau zhiureti kaip drama, bet kad viskas taip absurdishkai apteikta, kad net bloga daresi. Pati filmo mintis sumalta, viskas pateikta kaip kratinys. Rezhisierius pats bando ish to kratinio pasijuokti, bet daugiau kyla neigiamu emociju, nei teigiamu. Labai gailiuosi, kad zhiurejau shita filma :(


LIGHT  2008-10-12 18:51:28 

Super filmas!


SKE  2008-10-11 12:15:57 

kas cia vertina vienetais....ar jus bent kiek filmuose nusimanot?o gal koks hitler kaput jums geriausias filmas?nuostabus filmasFilmo aprašymas aplankytas kartų: 32321
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt