Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PERSKAITYK IR SUDEGINK (2008) 96 min.
Burn After Reading
Kriminalinė komedija T
JAV
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2008 10 03
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisieriai: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

O, brolyčiai, Joelis ir Ethanas Coenai grįžta!

Tris "Oskarus" su dramatišku trileriu "Šioje šalyje nėra vietos senukams" nušvilpę šmaikštieji vunderkindai vėl keičia žanrą ir siūlo linksmą pramogą. 65-ojo Venecijos tarptautinio kino festivalio atidarymo ceremonijai paruošta juodoji kriminalinė komedija yra gretinama su kultiniu brolių filmu "Didysis Lebovskis". Naujajame filme jūsų laukia protingai suraizgyta intriga, anekdotinės situacijos, ironijos nestokojantys koeniški dialogai, virtuoziška aktorių vaidyba ir gyvenimo tiesų pamokantis moralas.

Jau trečią kartą broliai Coenai prisikalbino George'ą Clooney ir vėl įpainiojo jį į genialią aferą, kurioje vienas neteisingas sprendimas pavirsta į gausybę kritinių klaidų, kai situacija tampa nebekontroliuojama ir priartėja prie ypač žiauraus atpildo už nepasotinamą godumą, nenumaldomą keršto troškimą ir neatsakingą išsiblaškymą.

Du apykvailiai sporto klubo treneriai visai atsitiktinai suranda kompaktinį diskelį su pašalinto iš tarnybos CŽV agento memuarais. Viskas būtų ramu ir gražu, jei bičiuliai tik perskaitytų slaptą informaciją ir sudegintų pavojingąjį šaltinį arba tiesiog padoriai sugrąžintų keistą radinį Vyriausybei. Bet kur gi tau gudruoliai nepasinaudos unikalia proga užsikalti lengvų pinigėlių?

Atleistas iš darbo ir viešai pažemintas CŽV agentas Osbornas Koksas (akt. Johnas Malkovichius) užsimano imtis atsakomųjų veiksmų ir mikliai parašo prisiminimų knygą, kurioje be jokių užuolankų atskleidžia kruopščiai užslaptintą JAV Vyriausybės informaciją. Tuo pačiu metu žvalgybos veterano namuose įsisiubuoja dar vienas rimtas konfliktas, kai žmona Keitė (akt. Tilda Swinton) paskelbia apie nenumaldomą norą visiems laikams nutraukti šeimyninius santykius. Kad turėtų vertingą kozirį skyrybų byloje, apsukri moteriškė pavagia kompaktinį diskelį ir perduoda jį savo advokatei.

Tačiau čia trigrašį įkiša teisės niuansus puikiai išmananti, bet visai nemokanti saugotis nuo žioplumo sekretorė. Išsiblaškiusi mergina netyčia palieka nerealiai svarbų daiktinį įrodymą sporto klube, kuriame mėgsta lankytis ir pasikrauti energijos posėdžiams teismuose. Lyg tyčia populiarioje įstaigoje dirbantys du treneriai Čadas Feldhaimeris (akt. Bradas Pittas) ir Lynda Litzkė (akt. Frances McDormand) sugeba ne tik dalinti vertingus patarimus raumenis auginantiems ir svorį metantiems klientams, bet paslapčia nuolat ieško būdų greitai praturtėti.

Gudri lapė Lynda visuomet svajojo pasidaryti plastinę operaciją, išdailinti veidą ir pasididinti krūtinę, bet vis pritrūkdavo tų kelių auksinių tūkstantėlių. Ir štai netikėčiausiu momentu nukrito Dievo dovanėlė! Vos tik įsidėję kompaktinį diskelį į kompiuterį, nepripažinti sporto meistrai iš karto suprato, kad savo ištreniruotose rankose laiko neįkainojamą daikčiuką. Godumo virusu užsikrėtęs ir nusikaltimo partnerės įtikintas naivuolis Chadas nusprendžia parduoti slaptą radinį aukcione už didžiausią pasiūlytą kainą.

Apie nutekėjusią informaciją išsiaiškinę Vyriausybės klerkai išsiunčia į gaudynių maratoną reto kvailumo specialųjį agentą Harį Pfarerį (akt. George'as Clooney). Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę CŽV vadovai suformuluoja aiškią misija - bet kokiais įmanomais metodais surasti ir atimti Osborno Kokso parašytus memuarus. Tik jam pačiam suvokiamą sekimo taktiką naudojantis ekspertas bus pasiruošęs primušti nepaklusniuosius ir be gailesčio žudyti kelią pasimaišiusius niekadėjus.

Štai taip užgimsta iš kultinių filmų "Fargo", "Paprastas kraujas", "Žmogus, kurio nebuvo", "Bartonas Finkas" atpažįstama koeniška situacija. Jeigu CŽV agentas nelaikytų pykčio, tai neišduotų esminių paslapčių savo knygoje. Jeigu jo žmona nenorėtų nueiti į kairę ir neišsiskirtų, tai tikriausiai neturėtų minčių kompaktinio diskelio vagystei. Jeigu advokatės sekretorė nebūtų tokia užuomarša, tai nepaliktų ekstremaliai svarbios informacijos viešoje vietoje. Jeigu sporto klubo treneriai sugebėtų pasipriešinti juos užvaldžiusiam godumui, tai jie grąžintų pavojingą radinį savininkams ir galėtų toliau džiaugtis ramiu gyvenimu. Tačiau šių žmogiškų klaidų kombinacija išprovokuoja daugybę labai blogų dalykų, kuriuos brolių Coenų išmoningumas ir ironija paverčia užkrečiančiai juokinga komedija.

Praėjus vos 3 savaitėms po pasaulinės premjeros Venecijos kino festivalyje pasiutusi juodo humoro komedija "Perskaityk ir sudegink" šaus tiesiai į Lietuvos kino teatrų ekranus.

SOLO  2008-10-10 00:01:48 

absurdu absurdas... cia tiesiog vartotoju apgaule... kaip galima is viso kurti ir filmuoti tokias pievas... koks "keiksmazodis" ta filma uzpirko ir atveze i lietuva? isejau is puses filmo nes is tos "komedijos" absoliuciai nebuvo is ko juoktis...


SNTR  2008-10-07 19:53:03 

Liuks filmas! auksciausias vertinimas! tobula aktoriu vaidyba, idealus scenarijus su irinijos gaidele. Tikrai vienas idomiausiu filmu. Geras laikas!


LIQUIDSPACE  2008-10-07 10:48:26 

super filmas! nesuprantu is kur pas zmones tiek "ismones" tokius filmus vertinti neigiamai? :) broliai Coenai yra savo karjeroje keleta kartu truputi "prasove", bet cia tikrai ne tas atvejis ;) 5/5


AUSRA  2008-10-06 16:23:51 

geras filmas. vertas demesio. kitoks. vienas is tu filmu, kuriuos paziurejus negaila praleisto laiko. galbut ne visiems suprantamo zanro filmas. virsijo mano lukescius. sveikinu kurejus.


GRETULIA  2008-10-05 20:15:07 

nieko nesupratau.(: bet pasijuokt buvo ish ko, tai 2balai


AHA  2008-10-05 19:12:39 

Nerealus filmas! Visi veikejai labai taikliai susarzuoti, siuzetas tikrai nenuobodus. Nepatiks tiems, kas juokiasi is eddie murphy tipo bajeriu, o tam kam nejuokinga, gal rimtai reiktu pagalvoti, ar patys nera is filmo veikeju tarpo :)Labai tiksliai pavaizduotas ribotu, savanaudisku ir cinisk zmoniu gyvenimas.


EXPERTO  2008-10-05 14:54:17 

Kazkas gal ir isejo is filmo,jam nepasibaigus,o kazkas po filmo plojo atsistojes. Kiekvienam savo. Fantastiskas filmas, kurio nesuprasi,jei ziuresi tiesmuku, tusciu zvilgsniu. Viskas persismelke ironija. Ta filma reikia ne tik, kad ziureti ir matyti, bet jausti! O jau aktoriu vaidyba...mmm..


MYNDE  2008-10-05 12:07:11 

filma vertinu 0 balu nes yra absoliutus slamstas, net neisivaizduoju kokie idiotai rezisieriai turejo but kad kurtu sita filma...visiskai be jokios minties ir siaip is esmes durnas filmas. manes net negelbsti nei pittas nei cloonis, nesuprantu kaip jie patys galejo sutikt sitokiam jovale vaidint. rekomenduoju niekam neziuret sito filmo ir neismest pinigu i bala bet negaist savo brangaus laiko.


TOMAS  2008-10-04 16:57:01 

Absoliuti nesamone. Jau geriau vargsams atiduot pinigus uz bilietus negu kankintis ziurint sita nesamone. Gelbsti tai kad aktoriai geri. O siaip filmas niekam tikes visiskai. Daug zmoniu isejo vidury filmo is sales.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 32129
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt