Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PASIPRIEŠINIMAS (2008) 137 min.
Defiance
Karinė drama T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2009 01 16
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Karas atneša daug sielvarto, kančių ir nelaimių. Tačiau žmonės išgyvena atrodo pačias baisiausias negandas, nes juos palaiko vilties kibirkštėlė. Baltarusijoje keturi broliai, karo metu netekę artimųjų, parodė vilties kelią šimtams nacių persekiojamiems žydų...

Tuvija (akt. Daniel Craig), Zusas (akt. Liev Schreiber), Azaelis (akt. Jamie Bell) ir Aronas (akt. George MacKay) Bielskiai – keturi broliai iš žydų šeimos. Brolių artimieji žūva nuo nacių rankos, o jiems patiems tenka sprukti į miškus. Broliai prieš karą buvo užsiėmę ne visai švaria veikla – kontrabanda, tad Lipišanskos miškus puikiai pažįsta ir jiems pavyksta pasislėpti nuo fiurerio pakalikų.

Tačiau broliai netrukus supranta, kad jie miškuose ne vieni... Čia jau slapstosi jų likimo broliai – žydai, kuriems pavyko pasprukti nuo vokiečių. Bet šie žydai bejėgiai – jie visą savo gyvenimą praleido dirbtuvėse, parduotuvėse ir kontorose. Jie klaidžioja lyg akli kačiukai ir išgyventi miške jiems beveik nėra vilties. Broliams Bielskiams tenka priglausti tautiečius po savo sparnu. Tačiau jie negali išmaitinti tiek daug burnų. O gandas apie keturis brolius, miške priglaudžiančius žydus, jau pasklido. Kasdien ateina vis daugiau ir daugiau žydų šeimų.

Vyrams tenka kreiptis pagalbos į aplinkinių kaimų gyventojus. Kaimiečiai, atsidūrę „tarp dviejų ugnių“ – vokiečių armijos ir besislapstančių žydų kolonijos – ne visuomet noriai ištiesia pagalbos ranką. Taigi neilgai trukus gandas apie žydų koloniją miške pasklinda ne tik žydų, bet ir nacių tarpe. Netrukus Bielskių kolonija sulaukia nacistų vizito, tad žydams tenka sprukti – lįsti giliau į mišką, palikus stovyklą, kurioje jau buvo pradėję iš naujo kurti savo gyvenimus.

Tačiau vokiečių armija ir maisto trūkumas – dar ne paskutiniai išbandymai, tekę jiems. Artėja žiema, o Lipišanskos miškuose, kažkur visai netoliese, klaidžioja rusų partizanų būrys, kuris taip pat pareikalauja savo duoklės. Kiek dar išbandymų išrinktosios tautos laukia priešakyje?..

Juosta „Pasipriešinimas“ pastatyta remiantis tikrais faktais. Tai drama, kurioje jūs išvysite neįtikėtiną vilties ir tikėjimo istoriją, karo metu nutikusią visai šalia, Baltarusijos miškuose. Tai pasakojimas apie keturių brolių, išgelbėjusių ne vieną žydų šeimą, žygdarbį. Beje, filmas sukurtas Lietuvoje, tad išvysite ne vieną gerai pažįstamą veidą.

EDSKA  2009-01-28 12:07:21 

Visų pirma apie filmą. Filmas tikrai įdomus ir vertas pamatyti, jau vien dėl to, kad jame galima išvysti daugybę lietuviškų veidų, nors ir trečiaplaniuose vaidmenyse. O kur dar gražus lietuviškas kraštovaizdis... Kas nori efektų, tarkim į visas šalis besitaškančio kraujo ar kūno dalių kaip kokiam "Gelbstint eilinį Rajaną", tai tikrai nusivilsit, bet filmo tai nė kiek negadina. Tikrai vertas pažiūrėti ir įdomus. Kita kalba apie pačius brolius Bielskius, kurie nėra vertinami vienareikšmiškai. Žydams jie yra herojai, bet lenkams tikrai ne. Kalbama, kad jie buvo gana žiaurūs, plėšdavo vietinius nežydus gyventojus aršiau nei sovietai ir naciai. Be to, įtariama, kad Bielskiai galėjo prisidėti prie Naliboko kaimelio skerdynių, kurių metu nužyti 128 civiliai, tarp jų moterys ir vaikai.


MANTAS25  2009-01-25 03:31:46 

Puikus filmas. Visiems rekomenduoju. Smagu matyti tokio lygio juosta susukta Lietuvoje. Beveik visi tie pabegeliai - lietuviai aktoriai, daznai ir i pirma plana iseina. Grazi lietuvos gamta. Puiku


GULBINAS  2009-01-21 16:18:15 

Tuvija (akt. Daniel Craig), Zusas (akt. Liev Schreiber), Azaelis (akt. Jamie Bell) ir Aronas (akt. George MacKay) Bielskiai – keturi broliai iš žydų šeimos. POLI, cia tu neatidziai ziurejai.


POLI  2009-01-21 01:15:24 

<> "Na, is Daniel Craig tai sunkiai sekesi zyda padaryti:)))" Neatydziai filma ziurejai,nes Daniel Craig ir nebuvo zydas ;) Siap tikrai neblogas filmas apie to meto ivykius, palieciamos ir religines temos ir zmogaus elgesys krastutinese situacijose.


LAILA  2009-01-19 13:37:59 

Na, is Daniel Craig tai sunkiai sekesi zyda padaryti:)))


MATĘS  2009-01-19 09:11:28 

Tas kas mėgsta žiūrėti filmus su spec. efektais – to štitame filme nesitikėkite. Siūlau žiūrėti šį filmą tiems, kurie mėksta istorinio pobūdžio filmus. Filmas gyvenimiškas apie 2 pasaulinio karo pradžios žydus ir jų nelaimingą dalią, jų kovą ir bandymą išgyventi. Man asmeniškai patiko. Siūlyčiau pažiūrėti ir kitiems, kas vertina neholivudiško tipo filmus, o jis, mano nuomone, toks ir yra...


GULBINAS  2009-01-18 00:15:04 

Stiprus filmelis, uzu serdies griebiantis.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15008
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt