Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VABZDŽIŲ DRESUOTOJAS (2007) 53 min.

Dokumentinis filmas A
Lietuva
Premjera Lietuvoje: 2009 02 20
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Aktorius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Kino alchemikas, įkvėpęs gyvybę lėlėms

Šiame nepilnos valandos trukmės kūrybinės dokumentikos filme aktorius Gediminas Girdvainis įkūnija Vladislavą Starevičių (1882-1965) – vieną lietuviškojo kinematografo pradininkų, visame pasaulyje pripažintą lėlinės animacijos žanro kūrėją.

Būdamas 28-erių (1910-aisiais) V. Starevičius sukūrė filmuką apie elniaragių kovą dėl patelės, „Lucanus Cervus“. Tai buvo pirmasis animacinis lėlinis filmas pasaulyje. Po jo sekė „Laumžirgių gyvenimas“, „Vabalai-skarabėjai“ ir „Gražioji Lukanida“.

Pastarasis trumpametražis filmas, kuriame vabzdžių muliažų pagalba buvo parodijuojami riterių romanų siužetai, išpopuliarėjo visame pasaulyje, nes žiūrovai niekaip negalėjo atsistebėti, kaip įmanoma taip puikiai išdresuoti vabalus. Mitą, kad vabalai tikri, mielai palaikė ir pats V. Starevičius, mėgęs mistifikuoti ir savo paties gyvenimą.

Saugodamas savo paslaptis (o gal tiesiog mėgęs vienatvę), V. Starevičius filmus visuomet kūrė vienas ir niekam neatskleisdavo savo dirbtuvės paslapčių. Jo pasiektos aukštumos lėlinėje animacijoje dar ilgai buvo svajonių siekiamybe visiems šio žanro pasaulio kinematografininkams.

Filme „Vabzdžių dresuotojas“ V. Starevičiaus kūrybos ir gyvenimo labirintais mus veda aktoriaus G. Girdvainio talentas ir specialiai šiai juostai sukurti lėlinės animacijos personažai. Na, o filmo intriga – netikėtai užsimezgusi meilės istorija.... 

MARTA  2009-03-06 20:57:42 

labai fainas, gal del to, kad bendradarbiaujant su uzsienieciais darytas. geletu laisvai discoveris rodyt


QQQ  2009-03-06 20:37:57 

visai netgi fainas filmas. Man idomu buvo kazka idomesnio suzinot apie stareviciu, siaip galvojau papasakos kazka, parodys multiku. Tai va - nustebino mane. Info gal ir ne itin idomi, bet labai graziai padarytas. reabilitavo lietuviska kina kazkiek. Siaip rekomenduoju.


FUI  2009-03-04 19:07:49 

juk ko nors rimto lietuviai nesugeba sukurti...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 9130
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt