Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
LAUMĖS VAIKAS (2008) 141 min.
Changeling
Biografinė drama N-7
JAV
Premjera Lietuvoje: 2009 01 23
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Keisčiausias istorijoje vaiko dingimo atvejis

1928-ųjų metų Los Andželas. Saulėta kovo mėnesio popietė. Vieniša motina Kristina Kolins savo devynmečiam sūnui Valteriui įspraudžia į delną dešimt centų ir išleidžia jį į kiną. Neįtardama, kad mato berniuką paskutinį kartą.

Los Andželas vos prieš tris mėnesius išgyvenęs žiaurų nusikaltimą: psichopatu pripažintas Viljamas „Lapė“ Hikmanas pagrobia 12-ametę Merion Parker ir nors reikalauja išpirkos, mergaitė jau nužudyta. Valterio suradimui visose Jungtinėse Valstijose metamos dar neregėtos policijos pajėgos. Veltui. Gaunama daugybė pranešimų, kad Valteris pastebėtas bent keliose skirtingose Amerikos valstijose. Nei vienas iš jų nepasitvirtina.

Bevaisės paieškos tęsiasi iki rugpjūčio, kuomet Ilinojuje į policijos skyrių ateina berniukas ir apstulbusiems pareigūnams ramiai ištaria: „Aš – Valteris Kolinsas“. Pargabenus jį į Kaliforniją, sielvartaujanti motina su siaubu akyse ištaria: „Tai – ne mano sūnus“. Policija, spaudžiama visuomenės nuomonės dėl ankstesnių vaikų dingimo ir nužudymo bylų neišaiškinimo, motina nepatiki ir priverčia ją pasiimti „Valterį“ į namus. Po trijų savaičių, pasitelkusi dantų atspaudus ir kitus įrodymus, motina grąžina berniuką pareigūnams. Policijos viršininkas kapitonas J.J.Džounsas apkaltina ją piktybišku bandymu diskredituoti policiją ir pasistengia, kad motina patektų į psichiatrijos ligoninę.

Penktą Kristinos buvimo psichiatrų priežiūroje dieną „Valteris“ prisipažįsta, jog iš tikrųjų jis yra 12-metis našlaitis Artūras Hatčinsas. Supratęs, koks panašus yra į dingusį berniuką, jis nusprendė apsimesti juo ir pasimėgauti gyvenimu Kalifornijoje. Iš psichiatrinės ligoninės išleista Kristina Kolins apkaltina miesto ir policijos valdžią neteisėtu įkalinimu. Policijos vadas, smaugiamas klaidingų ir skubotų savo paties sprendimų, žengia dar vieną neapgalvotą žingsnį ir pareiškia, kad berniukas nužudytas. Motina tuo patikėti atsisako, o teismas atmeta jos ieškinį miestui ir policijai.

Po dvejų metų ir dar dviejų teismų Kristinai priteisiama daugiau nei 10 000 dolerių, kuriuos ji pareiškia skirsianti savo vaiko paieškai, „kad ir kiek ilgai ji truktų“. Pamažu kalbos apie šią bylą nutyla, o paskutinis viešas įrašas apie Kristiną Kolins Amerikos žiniasklaidoje užfiksuotas 1945-aisiais. Nei pats Valteris, nei jo kūnas taip niekada ir nebuvo surastas. Jei jis dar gyvas, dabar jam – 89-eri. 

Tai buvo tikra istorija... Pagal ją sukurtą filmą galėsite pamatyti kino teatruose jau nuo sausio 23d. Žiaurią, kvapą gniaužiančią dramą į ekranus perkėlė Clintas Eastwoodas, pasikvietęs vaidinti tokias žvaigždes kaip Angelina Jolie, Johnas Malkovichius, Gattlinas Griffithas ir kt. Filmas buvo labai šiltai priimtas ir gerai įvertintas Kanų festivalyje, todėl tikimasi ir „Oskarų“ nominacijos.

PJUVENA  2009-02-21 00:03:37 

Geras filmas, tik pasirodė toks be pabaigos.


NIKUTE  2009-02-18 20:44:00 

filmas man labai,labai patiko-retai betenka tokia jaudinancia istorija isgyventi....JOLI vaidino nuostabiai,bet man uzkliuvo jos lupos,na jos taip nesiziurejo...atvirai pasakius man jos net trugde ziureti filma....


GYTIS  2009-02-17 16:49:48 

Clint'as Eastwood'as at his best. Angelina Jolie puikia suvaidino taipogi. Puikiai praleistas laikas. Nepatikt gali nebent tam kuris filmui ipusejus saves klausia "ar atras jinai savo vaika gyva?"


MATT  2009-02-15 20:50:05 

Geras filmas , verta paziureti . Aprasimas nepanasus i filma . Filmas graziai pastatytas . Rekomenduoju paziuret !


GRIKIS  2009-02-09 09:37:55 

Sukrecianti istorija, idomiai padaryta, geras filmas


RUTA  2009-02-08 18:09:01 

Siaubas. Sedziu apsalus - katik paziurejau ta filma... Siaubinga istorija, bet labai gerai pastatytas filmas apie atmestina policijos darba. Motina ziauriai stipri... Taciau aprasymas tai tikrai ner tikslus...


ZETAS  2009-02-07 15:06:22 

na kaip galima rasyti filmo pabaiga, jau jauciuosi filma mates, jokios intrigos nebus,suras ta vaika, nesuras. Tai kas rase aprasyma, mano nuomone, yra pyp pyp pyp pyp pyp pyp. Uz ka jis pinigus gauna! Pyp.


GRETULIA  2009-02-06 14:07:31 

vienas geresniu filmu kuriuos esu macius, paliko ispudi.salej sedejom apshale. idomiausia, kad tai tikrais faktais paremta istorija


S  2009-02-05 10:56:03 

Briedas kazkoks..Na 2 balai tik uz A.Jolie vaidyba..


LIGITA  2009-02-04 16:51:20 

Labai geras filmus,tikrai patariu nueiti į šį filmą tiems, kam patinka tikrais faktais paremtas filmas, man jis paliko labai gerą įspūdį, dar ilgai negalėjau atsigauti. Tiesa vertimas, filmo pavadinimo galėtų būti kitoks. P.s. filmo aprašyme, palikite daugiau intrigos, neparašykite filmo pabaigos :)123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 24265
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt