Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ANGELAI IR DEMONAI (2009) 140 min.
Angels & Demons
Kriminalinė mistinė drama T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2009 05 15
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Giminingi filmai: 
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

2006 metais mistinis trileris "Da Vinčio kodas" pradėjo Kanų festivalį, pademonstravo atsparumą bet kokiai kritikai ir pasiekė fantastišką finansinį rezultatą (758 mln. JAV dolerių) viso pasaulio kino teatruose. Kol streikavo Holivudo scenaristai, "Angelų ir demonų" suplanuoti darbai užsitęsė taip ilgai, kad teko atidėti pasaulinę premjerą. Papildomi laukimo mėnesiai tik dar labiau įkaitina milžinišką ažiotažą.

Fenomenalaus britų rašytojo Dano Browno 2000 metais išleistą romaną daugelis skaitytojų vienareikšmiškai įvardyja žymiai geresniu literatūriniu veikalu už kiek vėliau pasirodžiusį "Da Vinčio kodą". Sensacingasis filmas pagal lietuviško kraujo turinčio amerikiečių žydo Akiva Goldsmano ir Davido Koeppo scenarijų kvestionuos tikėjimo galias ir provokuos Dievo konfliktą su mokslu, kai tikėjimo stiprumas bus išbandomas žiauraus smurto egzaminu. 1,27 mln. Lt pajamas Lietuvoje iššifravusio skandalingojo "Da Vinčio kodo" tęsinyje, o tiksliau priešistorėje susitiksite su tuo pačiu režisieriumi Ronu Howardu, pagrindinio vaidmens atlikėju Tomu Hanksu ir solidžiu būriu visiems žinomų aktorių. Britas Ewanas McGregoras (trys pirmieji "Žvaigždžių karų" epopėjos epizodai, "Mulen Ružas"), danas Nikolajus Lie Kaasas ("Adomo obuoliai", "Kandidatas", "Broliai"), vokietis Arminas Muelleris Stahlis, švedas Stellanas Skarsgardas ir paskutinę minutę Naomi Watts pakeitusi Aylet Zurer iš Izraelio sudarys puikią kompaniją vienam iš trejų įtakingiausių pramogų verslo ryklių.

Ronas Howardas tikėjosi filmuoti autentiškose vietose, bet Bažnyčios vadovai griežtai uždraudė įsileisti kontroversiškai vertinamų amerikiečių kameras į Vatikaną ir netgi anuliavo jau išduotus oficialius leidimus. Svečiams iš Holivudo pavyko mikliai užfiksuoti reikalingus eksterjerus Italijos sostinėje Romoje, o bažnyčių interjero replikas teko elegantiškai pastatyti Los Andželo studijose ir uždėti įspėjantį ženklą "Visiškai slaptai".

Harvardo universiteto profesorius Robertas Lengdonas (akt. Tomas Hanksas) užčiuopia svarbius įkalčius neįtikėtinoje sąmokslo teorijoje, kurios niekšingieji architektai ketina sugriauti ir nuo Žemės paviršiaus nušluoti Vatikaną. Patyręs simbologas trokšta kuo greičiau atskleisti kruopščiai užkoduotą senovinę paslaptį, vedančią tiesiai pas įtakingiausią pogrindinę iliuminatų organizaciją. Paslaptingosios brolijos nariai realizuoja kraupių įvykių scenarijų, nukreiptą prieš nekenčiamiausią priešą Bažnyčią. Nesustabdomas iliuminatų paslėptos bombos laikrodžio mechanizmas pavojingai skaičiuoja lemiamas valandas ir minutes, tad Robertui Lengdonui nebelieka kitos išeities, kaip pirmuoju įmanomu reisu skubiai skristi į Romą. Čia jis sulaukia naudingos pagalbos iš žavios ir protingos italų mokslininkės Viktorijos (akt. Aylet Zurer), kurios tėvas fizikas Leonardas Vetra buvo žiauriai nužudytas Šveicarijoje, o ant jo kūno nežinomas įsibrovėlis nusikaltėlis ištatuiravo mįslingąją abigramą "Illuminati". Katalikybę sunaikinti užsibrėžusios tamsiosios jėgos neketina sustoti. Popiežiaus konklavos metu mįslingai nužudomi du aukšto rango kardinolai. Nunuodytą Katalikų Bažnyčios vadovą laikinai pakeitęs ir svarias paslaptis saugojantis popiežiaus rūmų valdytojas Karlas Ventreska (akt. Ewanas McGregoras) geranoriškai sutinka padėti Robertui Langdonui ir Viktorijai Vetrai. Dabar jų svarbiausia misija - išgelbėti Vatikaną nuo milžiniško sprogimo! Dinamiško detektyvinio tyrimo maršrutas nuveda 400 metų senumo simbolius šifruojančius mokslininkus į paslaptingas kriptas, pavojingas katakombas, ne mažiau paslaptingas apleistas bažnyčias su slaptais senoviniais ženklais, bibliotekų archyvus ir šimtmečius nebenaudojamą iliuminatų slėptuvę – bene geriausiai įslaptintą vietą Žemėje.

Dano Browno literatūrinėmis fantazijomis patobulinti "Angelų ir demonų" provokuojantys vaizdai su nenuspėjamais siužeto posūkiais, pribloškiančiomis mįslėmis, efektingais momentais, kontroversinėmis idėjomis ir nesustojančiomis gaudynėmis Lietuvos kino teatrų komercinį repertuarą praturtins nuo 2009 m. gegužės 13 d.

Dimka  2009-12-03 15:56:55 įvertino 

Labai patiko, intrigavo. Tikrai nėra ko lyginti su "Da Vinčio kodu"


MACD  2009-07-03 21:44:10 

Šlamštas. 2 balai iš 5


nesvarbu00  2009-06-29 21:45:18

labai fainas


Andrius  2009-06-24 13:32:38 

Paliko gera ispudi. Tikrai pranoko pusetinai pavykusi "Da Vincio Koda".


darvis  2009-06-19 17:34:24 

jei da vincio kodas stipriai atsiliko nuo knygos, tiek sitas filmas pralenke knyga :)


Alvityvas  2009-06-14 21:21:43 

Tas visas akimirkas gyvenau filmu, pasijutau, kaip sapne, įsiskverbiau į pagrindinio veikėjo vaidmenį, maniau, kad jis tai aš, o tas Vatikanas tai tiesiog užbūtė:)


minde  2009-06-04 23:46:27 

Menkavertes knygos menkavertis ekranizavimas 3/10.Saleje susirinkome 9 zmones manau tai daug ka pasako :)


tynta  2009-05-20 15:47:12 

"lietuviško kraujo turinčio amerikiečių žydo Akiva Goldsmano" Ir tuom viskas pasakyta :) Amerika ir vatikanas valdo :)


ZIUROVAS  2009-05-17 23:25:36 

filmo moralas, kuris atejo i galva perziurejus si filma:"ka darytu visas pasaulis be amerikos". Siame filme visi iki vieno yra durniai ir nieko nesupranta isskyrus super protingaji amerikieti! Tom Hanks'o heroju. Ir ta moteris, kuri trynesi salia jo visa ta laika, filmo pabaigoje is jos misijos, kurios taip visi lauke, gavosi snipstas. Scenaristu mintis aiski: vien spoksoti i Tom Hanks'a gali greitai pabosti, tai salia jo ir itaise simpatiska grazuole. Visa kita tai pakankamai meistriskai suregztas siuolaikinis detektyvas su zemiskos fantastikos elementas ir tam tikru ziurovu "smegenu pudrinimu". Puikus aktoriai, puiki vaidyda. Profesionalu, bet nuobodu. ir siaip per daug jau tu "netiketu" sutapimu, kai Tom Hanks'o herojus atsiduria butent toje vietoje, o ne kitoje ir butent pries ji, lyg koki Antzmogi, atsiveria visos Vatikano slaptos durys ir paslaptys. Tai pseudointelektualus popsinis mc'donald'inis kino produktas. Masalas naivuoliams..


KRISTINA  2009-05-17 20:08:38 

mano nuomone filmas labai geras ir idomus. tikrai islaikyta intriga , net apsigavau su blogukiais.is pradziu maniau , kad vieni yra blogi, paskui tik gale supratau, kad kiti. zodziu su blogiukais apgaulinga tikrai, bet filmas vertas paziureti.12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 31339
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt