Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
GRAN TORINO (2008) 116 min.
Gran Torino
Veiksmo drama T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2009 03 27
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Per paskutinus ketverius metus vesternų legenda Clintas Eastwoodas buvo nominuotas „Oskarui“ septynis kartus, o iš viso per savo karjerą jis turi net 17 „Oskaro“ nominacijų. Taigi, 78-metis amerikietiško kino simbolis yra visų laikų sėkmingiausias filmų kūrėjas.

Po 2004 m.“Oskarus“ pelniusios dramos „Mergina verta milijono“, legendinis Clintas Eastwoodas nevaidino nei vienoje juostoje. Tik režisavo. Dabar pagaliau ir pats atliko pagrindinį vaidmenį veiksmo dramoje „Gran Torino“, kurioje jo vaidmuo bus paskutinis aktorinis pasirodymas kine.

Pensijon išėjęs purvinasis Haris dar turi parako ir stoja prieš aršius korėjiečių imigrantams. Eastwoodas grįžta kaip senas paniuręs beprotis su ginklu rankoje.

Pagrindinis „Gran Torino“ herojus Voltas Kovalskis (C. Eastwoodas) – užkietėjęs rasistas, kategoriškai atsisakantis gyventi pagal modernėjančio pasaulio taisykles. Tai atsiskyrėlis, buvęs Korėjos karo veteranas. Senis gyvenime pasitiki tik dviem dalykais: visada parengtu savo ginklu M–1 ir šunimi Deizi. Žmonės, kuriuos jis vadino kaimynais – arba išsikėlė, arba jau mirę. Jis nekenčia „aziatų“ ir, kaip tyčia, jo naujieji kaimynai – iš Azijos kilę imigrantai Hmongai.

Kovalskis didžiuojasi gerai išlaikytu kolekciniu 1972 m. automobiliu „Gran Torino“, prie kurio niekam neleidžiama nė prisiartinti. Tokia perdėta meilė automobiliui aitrina vietinių paauglių vaizduotę ir jie pradeda terorizuoti karingąjį senį. Ilgapirštis kaimynų sūnus Tao, vietinės paauglių gaujos spaudžiamas, išdrįsta pasikėsinti į veterano legendinį automobilį. Irzlus seniokas ryžtasi peraukėti jaunimą ir lyg netyčia išsitraukia seną šautuvą...

Visai netikėtai paaiškėja, kaimynai emigrantai turi daugiau bendro su Voltu, nei jo paties vaikai. Atsivėrė tos sielos kertelės, kurios buvo paslėptos nuo karo laikų – kaip ir jo mylimasis Gran Torino garažo prieblandoje...

JAV kritikai atkakliai stumia Clinto Eastwoodo kandidatūrą į "Oskaro" nominaciją. Savo ruožtu Amerikoje reziduojanti maža Hmong bendruomenė neramiai laukia premjeros. Jie neabejoja, kad neprilygstamasis maestro tiksliai perteiks jų tautos kultūrą ir išlaikys autentiškos kalbos dialektą, o piktus gangsterius suvaidinę jaunuoliai didžiuojasi neeiline proga tapti aktoriais.

„Gran Torino“ pretenduoja gauti "Oskarą" kaip geriausias metų filmas.

Clintas Eastwoodas įsimintinoje istorijoje sukūrė nepamirštamą gerų ketinimų, bet blogų įpročių kupino senioko vaidmenį. Vis didėjanti įtampa filme kartais priverčia sulaikyti kvėpavimą, tačiau tuo pačiu palieka vietos apmąstymams.

INGRIDA  2009-05-06 13:03:59 

Idomus filmas.....


ANTANAS  2009-05-01 22:20:52 

filmas ne isdiziosios raides bet is visu didziuju raidziu GRAN TORINO. tas english slang tai super pasijuokti tikrai buvo is ko ypac ta vieta kai jis ten mokino kaip sneket su darbdaviu :)ir kaip tie daug japonu i civica tilpo ;\. jei rimtai tai filmas idomus ir priverciantis susimastyti. tik man vieno dalyko truko galejo imest kokia nors istraukele isjo praeities. kad ir kai jis su tuo ford torino draskesi.


SIRSE  2009-04-14 20:21:11 

Tikrai filmas is didziosios raides ir tikrai GERAS. Net nezinau ka bepridurti. Ir nekrenta i akis kazkieno vaidyba bloga ar kazkas kitkas. Gal banaliai skambes, bet filmas vertas demesio ir tikrai kitoks nei visi rodomi pastaruoju metu.


ZIUROVAS  2009-04-13 00:44:12 

tai draminis filmas. filmas pasakojantis apie daug ka po truputi. stipriai kritikuojami siuolaikiniu baltuju amerikieciu socialiniai tarpusavio santykiai ir aplamai, tai kas liko sena ir kas atsiranda naujo Amerikos paprastu pilieciu gyvenimuose. Sis filmas apie paprasto, "statistinio" amerikiecio gyvenimo saulelydi, apie tai, kaip jis jautriai priima ir reaguoja kulturine ir socialine kaita savo paprastame, kasdieniniame gyvenime, kuris vyksta jo gimtojoje salyje. Smagus filmas, jei ne kelios silpnos vietos: o tai labai prasta pagrindinio "kiniecio" berniuko vaidyba (tai vienas tragiskiausiu aktoriu) ir gana daznai neitikinami dialogai tarp filmo personazu (per daug viskas kvepia rezisura, t.y. truksta to paprastumo ir gyvenimiskumo). puiki Clint Eastwood'o vaidyba, tai, kaip jis persikunija i paniureli, niurzganti seni. Filmas su tam tikra aliuzija i Amerikos ateiti..


ANONIMAS  2009-04-11 22:34:41 

Istikruju, auksciausios klases filmas. Labai originaliai pastatytas filmas su puikia mintimi ir superine vaidyba. Filme labai daug komisku situaciju, kurios tikrai savo vietoje ... bei rimtu gyvenimisku pamastymu, kurie labai tinka daugeliui ismusu :) Nesigailiu sumokejes pinigus...


M  2009-03-28 11:50:11 

nepakarojamas! personazas nepakartojamas, vaidyba ir filmo mintis taip pat. bravo, C. Eastwood!


BALTAS  2009-03-19 22:45:46 

Nuostabus filmas, tikra Clinto Eastwoodo gulbės giesmė.Tokį vaidmenį suvaidinus galima ir anapilin eiti.


SOME1  2009-03-15 22:01:08 

geras filmas, nieko nebepridursi. Jei jau Clint'as juo nusprende pasitraukti is ekrano, lenkiu pries ji galva..


MACD  2009-03-14 13:17:28 

Wow...geras filmas.


  2009-02-21 13:53:17 

Šis filmas vienas geriausiu pastaruoju metu mano matytu filmu, tikrai verta ziureti kine!!!12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 18528
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt