Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ĮSILEISK MANE (2008) 114 min.
Låt den rätte komma in  (Let the Right One In)
Romantinė siaubo drama T
Švedija
Kalba:  švedų
Premjera Lietuvoje: 2009 08 14
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Giminingi filmai: 
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Tai, kad esi vampyras, tikrai draugystei – ne kliūtis.

Ar daug švediškų filmų galėtumėte įvardinti, kuriuos tuoj po premjeros užsimanytų amerikietiškai perdirbti garantuotą pinigą užuodžiantys Holivudo prodiuseriai? Taip nutiko Tomaso Alfredsono romantiškajai siaubo dramai, kurią įtakingiausi kritikai vadina 2008 m. sensacija, britų leidinys "Total Film" prilygina Steveno Spielbergo fantastinei pasakai "Ateivis" (E.T.), o drąsesni apžvalgininkai priena išvados, kad švediška versija apie normalaus žmogaus ir vampyro draugystę laimėtų mačą į vienus vartus su išliaupsintąja siaubo romantika "Saulėlydis" (Twilight).

"Gala" kino festivalio programoje vasarį keliais seansais apsireiškęs unikalus filmas vampyrizmą naudoja kaip metaforą, kad atskleistų šiandieninius paauglius kamuojančias skausmingiausias problemas, kurių niekas nesugeba išspręsti. Vienišumas, fizinis smurtas, pasityčiojimai iš silpnesniojo mokykloje, seksualumo pažinimas ir net pedofilija. Nacionaliniais bestseleriais pripažintose rašytojo Thomaso Lyngvisto novelėse vienas iš trijų pagrindinių personažų Hakanas atvirai vadinamas pedofilu, tačiau norėdamas išvengti kontroversijos režisierius Tomasas Alfredsonas protingai paslepia konkrečias išvadas po interpretacijomis.

Beveik metus jis praleido ieškodamas vaidmenims tinkamiausių aktorių ir peržiūrose išbandė per tūkstantį vaikų, kol susirado Kare'ą Hedebrantą ir Liną Leandersson. 12-metis vienišas berniukas neturi draugų, kenčia nuo mokyklos mušeikų ir paslapčia svajoja atkeršyti skriaudikams. Pas jį namuose su vyresniu vyriškiu "tėčiu" apsigyvena keista mergaitė, kuri atrodo lyg ir 12-os, bet neatskleidžia tikrojo amžiaus. Tai jausminga, ašaras spaudžianti ir taikliu humoru patobulinta siaubo istorija apie kraujo ištroškusią vampyrę, kuri negali nežudyti, ir atsiskyrėlį tylenį berniuką, kuris pasisemia drąsos duoti grąžos bendraamžiams smurtautojams. 

Belaukdami 2010-ųjų, kai "Projekto "Monstras" kūrėjas Mattas Reevesas pateiks prabangesnę švediško filmo versiją, leiskite sau pamatyti neprilygstamąjį originalą, kuris jau rezervavo garbingą vietą siaubo kino žanro klasikos metraščiuose. 

Ziurejau  2009-09-20 19:10:30 įvertino 

Gluminantis...


Mindaugas  2009-08-26 14:20:10 

siulycia si filma ziureti namuose, nes jis daugiau drama nei siaubo. Bet siaip ji buvo idomus paziureti del jo nestandartisko siuzeto.


SUKCIUS  2009-02-22 16:15:56 

Prieš pamatydamas filmą maniau, kad tai bus dar vienas holivudinis popsas, tačiau klydau - čia toks filmas, kurį pažiūrėjęs poto sėdi ir galvoji: "Kas čia buvo?". Be galo nuostabus kūrinys.


AS  2009-01-03 14:30:03 

Filmas tikrai geras, man labai patiko. Savotiskas, gal ne visiem priimtinas, bet kazkuo pritraukiantis. Patarciau paziureti.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11791
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt