Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SOLISTAS (2009) 109 min.
The Soloist
Biografinė drama
JAV

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Genijus. Vienišius. Šizofrenikas. Draugas. Solistas.

„Atpirkimo“ bei „Puikybės ir prietarų“ režisieriaus Joe Wright‘o bei „Erinos Brokovič“ scenaristės Susannah‘os Grant biografinė drama apie muzikos genijų Natanielį Entonį Ajersą. Tai – tikra, vos šešerių metų senumo istorija (abu pagrindiniai jos herojai šiuo metu gyvena Los Andžele).

Natanielis Ajersas (aktorius Jamie‘is Foxxas) jau vaikystėje pademonstravo išskirtinius gabumus muzikai. Paauglystės metais neretai būdavo pavadinamas genijumi. Įstojęs į prestižinę Niujorko Džiuliardo muzikos ir dramos mokyklą, sulaukė puikių atsiliepimų ir pranašysčių apie nuostabią muzikinę ateitį. Tačiau po dvejų metų studijų viskas pasikeitė.

Ne paslaptis, kad genialumas susijęs su psichikos ligomis, ypač su šizofrenija. Anksčiau net neįtaręs apie savo ligą, po antrojo kurso Natanielis patiria stiprų šizofrenijos priepuolį ir atsiduria psichikos ligų gydymo įstaigoje. Iš ten išėjus, Džiuliardo durys jam jau užvertos, negana to, vaikinas nebeturi ir namų.

Prasideda jo gyvenimas Los Andželo landynių rajono gatvėse. Natanielio koncertų, atliekamų vos dvi stygas turinčia violončele, klausosi tik karščiu alsuojantis betonas, jauni chuliganai ir žiurkių pulkai.

Kol vieną dieną, visai atsitiktinai, jo muziką išgirsta laikraščio „Los Angeles Times“ žurnalistas Styvas Lopezas (akt. Robertas Downey‘is Jr.). Apstulbintas tiesiogine prasme tarp šiukšlių spindinčio muzikos deimanto, žurnalistas ima rašyti seriją straipsnių apie benamį genijų.

Šie straipsniai atkreipė tūkstančių skaitytojų dėmesį, o užsimezgusi ir nuolat stiprėjanti abiejų herojų draugystė pakeitė tiek Styvo, tiek Natanielio gyvenimus.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 4027
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt