Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
SUVOKIMAS (2009) 121 min.
Knowing
Mistinė drama / trileris, T T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2009 04 10
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

1958-aisiais metais norint pažymėti naujos pradinės mokyklos atidarymą mokinių paprašoma nupiešti piešinius apie tai, kaip jie įsivaizduoja ateitį. Vėliau piešiniai patalpinami į laiko kapsulę ir užkasami į žemę. Tačiau viena keistuolė mergaitė vietoj piešinio visą lapą užpildo – atrodo - beprasmiškais ir padrikais skaičiais.

Praėjus penkiasdešimčiai metų nauja moksleivių karta atidaro laiko kapsulę, o paslaptingoji keistuolės mergaitės rašliava atsiduria Kalebo (akt. Chandler Canterbury) rankose. Kalebo tėvas – profesorius Džonas Kostleris (akt. Nicholas Cage) susidomi sūnaus parnešta mįslinga žinute. Netrukus jis ima pastebėti keistus sutapimus – pritaikius šifrą skaičiai susidėlioja į logiškas sekas, kurios nurodo pastarųjų penkiasdešimties metų katastrofas, pareikalavusias daugybės žmonių aukų. 

Kuo daugiau Džonas aiškinasi skaičių paslaptis, tuo labiau jis šiurpsta. Pasirodo, kad skaičiai nurodo dar tris stichines nelaimes, kurios laukia žmonijos ateityje. Beje, visai netolimoje. Viena iš numatytųjų katastrofų grasina būti siaubinga – ji paveiks visą Žemės planetą ir kiekvieną jos gyventoją.

Džonas, jausdamas pareigą įspėti žmoniją apie gresiančias nelaimes,  kreipiasi į valdžią. Tačiau, deja... atsitrenkia į aklą ir kurčią sieną. Profesoriaus klausyti niekas nenori ir net nekreipia dėmesio į jo perspėjimus – kvėštelėjo mokslo vyras nuo įtampos ir tiek. Džonui nelieka nieko kito tik pačiam imtis pasaulio gelbėjimo misijos. Ar bent jau pasistengti apsaugoti artimuosius...

Džonui į pagalbą nenoriai, tačiau neturėdamos kitos išeities, ateina Diana (akt. Rose Byrne) ir Ebė Veiland (akt. Lara Robbinson) – pranašysčių autorės (dabar jau mirusios) dukra bei anūkė. Deja, iš to naudos maža. Desperatiškos Džono pastangos išgelbėti pasaulį įvelia jį į beviltiškas lenktynes su laiku, tačiau padėtis nė kiek nepagerėja. Galiausiai Džonas suvokia, kad katastrofa neišvengiama, nebent jis paaukos tai, kas brangiausia.

Filmo „Aš – robotas“ kūrėjai dovanoja dar vieną kvapą gniaužiantį specialiųjų efektų trilerį apie profesorių norėjusį išgelbėti pasaulį nuo globalinės katastrofos.

vinciox  2009-07-08 00:39:01 

Auksines avietes laureatas, primastyta prigalvota nerealybiu:) Persistengta gerokai, atsibodo laukti pabaigos, o pabaiga isvis nekokia:) tiponis amerikonikas filmas apie pasaulio pabaiga ale :D


PAULIUS  2009-04-27 19:35:04 

Filmo pabaiga užmušanti.. Kiek filmo eigoje sukuriam mistinė nuotaika, tiek pabaigoje ji sudirbama visiškais nusifantazavimais..


JEVGENIJUS  2009-04-18 20:54:22 

Tie kurie sugalvojo filmo pavadinimą (būtent sugalvojo, o ne išvertę, nes išversti taip neimanoma) yra daunai. Aš nesuprantu kam luošinti pavadinimus. 'Knowing' yra 'Žinojimas' ir tai yra normalos žodis. Žodis "Suvokimas" turi visiškai kitą prasmę.


PAVEL  2009-04-14 22:15:44 

siuzetas gan idomus nors ir mano nuomone eilinis, tiksliau lengvo turinio, ziuri ir per daug negalvoji, kazkur ant 3 balu. suderinus tai su tikrai didziojo ekrano specefektais(gerais) gavosi visai neblogas filmukas.


VIKTORAS  2009-04-13 22:01:33 

Asmeniškai buvau gan skeptiškai nusiteikęs po 'Diena kai sustojo žemė', vien dėl kvailo hepyendo, tačiau "Suvokimas" ženkliai pranoko lukesčius. Pabaiga, pateikimas, įgyvendinimas - visa tai tikrai puikiai atlikta.


JULIJA  2009-04-12 21:34:37 

man patiko sis filmas vien del to kad jo pabaiga nei laiminga nei tragiska... TIKRIAUSIAI del to jis ir yra idomus, kiek isskirtiniss nuo kitu banaliu istoriju. vertinu si filma 5 taciau su minusiuku. mane kiek trikde tie ateiviai...na bet cia paciam gale;) ir mazas trukumas.:) filmas pilnas efektu, kas mane nustebino isstikruju rekomenduoji ji paziureti. ;)


JONASZ  2009-04-11 00:14:34 

Stiprus filmas bei mintis. Pamacius raudonai oranzini menuli isejus is kino teatro, kraupios taciau tuo paciu dekingos mintys palieka. Kitokios nei po "Diena kai sustojo zeme" - siuo atveju, tik saujele turi sansu. Nors tai nera stiprioji sio filmo puse, bus ir einantiems vien efektu ko paziureti.


JONASZ  2009-04-11 00:14:34 

Stiprus filmas bei mintis. Pamacius raudonai oranzini menuli isejus is kino teatro, kraupios taciau tuo paciu dekingos mintys palieka. Kitokios nei po "Diena kai sustojo zeme" - siuo atveju, tik saujele turi sansu. Nors tai nera stiprioji sio filmo puse, bus ir einantiems vien efektu ko paziureti.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 17910
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt