Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
LŪŠNYNŲ MILIJONIERIUS (2008) 120 min.
Slumdog Millionaire
Kriminalinė drama T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2009 02 13
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Kas pirmiausiai ateina į galvą paminėjus Indiją? Motina Teresė, skurdas, kastų sistema ir griežtos tradicijos, bet tuo pačiu metu vaizduotėje iškyla ir visiškai priešingi vaizdai: prabangūs milijonierių rūmai, besiplečianti švietimo programa, sparčiai kylantis naujasis pasaulinio lygio informacinių technologijų centras...  Taip, Indija – kontrastų šalis, kurioje gali prie turtuolio vartų pamatyti besišlapinantį elgetą. Filme „Lūšnynų milijonierius“ aštuoniolikmečio vaikino lūpomis pasakojama apie tikrąją Indiją - šalį, kurioje įmanoma viskas.

Aštuoniolikmetis Džamalis Malikas (akt. Dev Patel) dalyvauja indiškoje „Kas nori tapti milijonieriumi?“ žaidimo versijoje. Nuo didžiojo prizo jį skiria tik vienas klausimas, į kurį jis privalo atsakyti teisingai. Sulaikiusi kvapą žaidimą stebi visa Indija. Tačiau kai kuriems žiūrovams (ir ne tik jiems) kyla klausimas, kaip Džamaliui, kuris pats prisipažino, jog nėra proto bokštas, o be to užaugo Mumbajaus lūšnynuose, kur išsilavinimas yra tokia retenybė kaip lietus Sacharoj, pavyko tiek daug pasiekti. Juk atsakinėdami į klausimus suklupo ne vienas kur kas labiau išsilavinęs ir protingesnis dalyvis.

Ar Džamalis sukčiauja? O gal jam tiesiog pasisekė, kad žaidimo vedantieji užduoda klausimus, kurių atsakymus jis žino? Džamalis sukelia nemažai įtarimų ir jis galiausiai atsiduria už grotų. Vaikinas norėdamas įrodyti, jog yra nekaltas, ima pasakoti savo gyvenimo istoriją. Neįtikėtiną ir nepaprastą istoriją, kuri atvedė jį į televizijos žaidimą, o vėliau ir į apklausų kambarį.

Džamalis anksti liko našlaičiu. Jį užaugino vyresnis brolis Salimas (akt. Madhur Mittal), kuris buvo jo sergėtojas, gynėjas ir – drauge – varžovas. Prieš Džamalio (ir mūsų) akis plaukia skurdžios ir alkanos vaikystės prisiminimai, pirmieji susidūrimai su gatvės gaujomis, mylimos draugės  - taip pat našlaitės – Latikos (akt. Freida Pinto), kurios vėliau neteko, veidas... Kiekvienas Džamalio prisiminimas atskleidžia atsakymus į klausimus, kuriuos vaikinas išgirdo žaidime „Kas nori tapti milijonieriumi?“, o tuo pačiu ir atsakymą, į visus kankinusį klausimą: kaip Džamalis atsidūrė ten, kur patekti lyg ir neturėjo.

Tačiau lieka neatsakytas dar vienas klausimas: ką jaunuolis, kuriam atrodo visai nerūpi milijonai, kuriuos jis gali laimėti, veikia televizijos žaidime?

Atsakymą į šį klausimą sužinosite pažiūrėję kino filmą „Lūšnynų milijonierius“. Tai jautrus ir atviras pasakojimas apie tai, ką sužinome ir išmokstame gyvenimo mokykloje, kurioje teisingai išspręstas matematikos uždavinys beveik nieko nereiškia, o atsakymus surasti dažniausiai tenka savarankiškai.

Saulius  2009-11-24 20:34:32 įvertino 

Baikit juokus, snekeate dauguma cia kad filmas tik siaip sau, mano nuomone jis buvo tikrai vertas oskaru, superinis fimas . Ziauriai patiko. Rekomenduoju 100%


MUKAS  2009-04-04 19:20:53 

labai pervertintas filmas. nesuprantu uz ka oskarus slave. toks nieko nepaliekantis. paziurejai ir ... nieko. Nepalyginsi su Septyniom sielom, tas tai uz sirdies griebiantis.. Ir nereik skiest apie kameru darba, perteikima, bolivodiskuma ar neboli...kam tai rupi?


ZIUROVAS  2009-03-26 12:40:48 

naivus filmas. vienintele stipri jo vieta, - tai nepagrazintai parodytas indu skurdas ir vaiku elgetu luosinimas bei pats elgetavimas. Indijoje t.p. netruksta kriminaliniu elementu ir ten tikrai nera viskas taip jau grazu ir dvasinga, kaip kad megstama cia, Lietuvoje, tai perteikti. Nedidelis saltas dusas tikrai nepakenks. O visa kita tai banali pasaka. Beja labai jau pagrazinta ir suabsoliutinta. Kvaila, grinai amerikietiska pabaiga. Kaip didziausia filmo nesamone, tai brolio/bandito mirtis - realiame pasaulyje tokiu nesamoniu nebuna; ir siaip nuo tos vietos, kur rodomi herojai jau paauge beveik viskas prasilenkia su realybe. Beja muzikinis takelis neblogas. O visas filmas, tai tik "burbulas".


GIS  2009-03-23 21:05:38 

Neklaidinkit zmoniu, NEbolivudiskas tai filmas. Taip, ten filmuojasi bolivudo aktoriai, taip ten Indija nufilmuota bet bolivudiskumas tuo ir baigiasi... Siuzetas, pasakojimo pateikimo budas, kameros darbas - auksciausio europietisko lygio. Nera ka daugiau ir pridurti. Puikus filmas.


RAZRUCHA  2009-03-18 00:27:15 

Kaip besistengė filmo autoriai bet man tai tiesiog eilinis filmas is Bolivudo. Kopijuoja indai rimtesnius projektus kurie maziau lauru gavo. Man lušnynų milionierius tai brazilo Serchio Machado filmas CIDADE BAIXA pamaišytas su kitu brazilu režisieriaus Walter Salles BEHIND THE SUN kratinys. Ir abu šie filmai mano manimu labiau verti bent vieno Oskaro... nei Oskarais aplietas bandimas pabegti nuo Bolivudo.


ARKA  2009-03-12 23:06:39 

Visiskai pritariu mindaugui. eilinis filmas, siuzetas nuspejamas, panasus i pasaka, tik broliu grimu pasakos tukstanti kart idomesnes ir protingesnes. Dar blogiau, kad visu liaupsinamas.


MINDAUGAS  2009-03-07 16:38:16 

Nuvyle mane sis kurinys. Jau nuo pat pradzios tai panasu i vaikiska pasaka su fejomis ir elfais. Tikejaus kazko panasaus i Dievo miestas, bet cia tik pigi pasaka visa gyvenima neuzaugantiems vaikams. Dar meile ir be galo grazi moteris ir dideli pinigai, visi sie veiksniai glosto kiekvieno statistinio piliecio sirdi. Filmas labai paprastas ir labai lengvai ziurimas, todel manau suzaves begale zmoniu.Bet is tikro tai tik eilinis ispustas burbulas, kurio jau po puses metu niekas neprisimins. Kazkada tokiu buvo izymusis Titanikas. Irgi kai jis tik pasirode visi alpo zavejosi, jis tiesiog slave oskarus... O dabar jau visi atvirai kalba apie Titaniko unikaluma visai kitaip.


SNCH  2009-03-03 20:04:46 

Filmas įėjo į kategeroją tų filmų, kurių neįmanoma pamiršti ir likti abėjingiems... Dvi valandos išgyvenimų, kuriais negalvojant tiki, dvi valandos įvairių teigiamų ir neigiamų jausmų, kurie tiesiog filmo dėka užplusta širdį. Viskas išlaikyta. Nors filmas skaitosi "beefektinis", tai yra "nekinoteatrinis", patartina vis dėlto pažiūrėti kinoteatre - operatoriaus bei režisieriaus tobulas darbas būtent kinoteatre Jūs nenumaldomai įtrauks į vaizdą bei veiksmą kartu su herojais.


EXP  2009-03-03 17:38:44 

Filmas kažkas toookio. Jei vis dar dvejojatar verta jį žiūrėti, tai drąsiai galiu pasakyti, kad verta. Labai nuostabus soundtrack'as, neveltui uz tai ir gavo oskara


A  2009-02-28 10:24:49 

Nerealus filmas! Scenarijus bei visas veiksmas, itraukiantis ziurova, todel absoliuciai neprailgo laikas. PO filmo visi ziurovai plojo, todel spreskite patys...123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 33074
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt