Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
IMTYNININKAS (2008) 115 min.
The Wrestler
Veiksmo drama N-16
JAV
Premjera Lietuvoje: 2009 04 03
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Apdovanojimai

2009 Auksinis gaublys - geriausias aktorius
2009 Auksinis gaublys - geriausia daina kino filmui
2009 Auksinis liūtas, Venecijos kino festivalis - geriausias režisierius
2009 Auksinis gaublys (nominacija) - geriausias antraeilio moters vaidmens aktorė

Rendis Robinsonas (akt. Mickey Rourke) - senstantis imtynininkas. Ne, jis nepriklauso tikrajam sportui ir nedalyvauja klasikinėse imtynėse, kurios įtrauktos į olimpines rungtis. Rendis - parodomųjų imtynių žvaigždė. Atleiskite - žvaigžde jis buvo praeityje. Jis buvo didelė žvaigždė ir net turėjo slapyvardį - Rendis Avinas. O dabar jis mėtytas ir vėtytas - tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme - veteranas profesionalas. Jo šlovės dienos jau seniai praeityje. Tačiau jis vis dar pasirodo ringe. Žinoma, tai jau nėra taip pelninga kaip buvo praeityje, tad Rendžiui tenka papildomai uždarbiauti bakalėjoje.

Tačiau vieną dieną nusistovėjusį Rendžio gyvenimo ritmą sutrikdo trauma. Rendis supranta, kad jo sveikata jau pašlijusi, o ir metai jau ne tie, kad lakstyti po ringą ir talžyti priešininkus. Imtynininkas suvokia, kad jam gali tekti visiems laikams pamiršti tai, ką jis myli ir moka geriausiai - imtynes. Be imtynių savo gyvenime Rendis daugiau nieko neturi. Galėjo turėti, tačiau pats sudegino visus tiltus: nei draugų, nei artimųjų, nei mylimos moters. Vieninteliai, su kuo Rendis išsaugojo santykius, tai jo kolegos imtynininkai.

Tiesa, kažkur gyvena dukra Stefanė (akt. Evan Rachel Wood), tačiau Rendis atstūmė ją dar vaikystėje. O dabar, tai suaugusi jauna moteris, kuri visai nedega noru bendrauti su ne kartą ją išdavusiu tėvu. Rendis ima suvokti, kiek jam kainavo beatodairiškas mėgavimasis šlove ir lengvabūdiškas požiūris į savo paties gyvenimą. Dabar buvusiai imtynių žvaigždei iš naujo tenka lipdyti gyvenimą, o tai kur kas sunkiau nei nublokšti priešininką į ringo kampą. Tačiau audringa Rendžio patirtis šio to išmokė jį ir bėgant metams jis tapo išmintingesnis. Rendis supranta, kad gyvenimo reabilitacija nedaug skiriasi nuo traumų reabilitacijos - viskam reikia kantrybės ir laiko, žaizdos gyja mažais žingsneliais, o kartais pasitaiko tokių, kurių visiškai išgydyti neįmanoma.

Pamažu Rendžio gyvenimas ima keistis. Jo gyvenime atsiranda moteris - Kesidė (akt. Marisa Tomei). Tikrasis jos vardas Pema, tačiau ji - kaip ir Rendis - privalo turėti sceninį slapyvardį. Kesidė - striptizo šokėja. Jai niekuomet neteko pažinti tokio gyvenimo, kokį gyveno Rendis, tačiau ji matė kitą šlovės pusę. Ji kasdien mato nusivylusius, pavargusius ir vilties netekusius veidus prie baro. Ji mato, ko trokšta atėjusieji į striptizo barą: užsimiršimo. Kesidė - kaip ir Rendis Avinas - scenos darbuotoja ir suteikia žiūrovams tai, ko jie trokšta. Sąskaitas visiems reikia mokėti, o iliuzijos jau seniai praeityje.

Mažąjį žingsnelį vardu Kesidė-Pema seka kitas žingsnelis - Stefanė. O toliau? Kas žino... Gal gyvenimas prasideda iš naujo?..

Drama „Imtynininkas" - jautrus pasakojimas apie gyvenimo pusiaukelėje atsidūrusius žmones,  kurių likimas susiklostė kitaip nei jie įsivaizdavo. Apie žmones, kurių šlovės dienos liko praeityje, dabartis tuščia ir nyki, o ateitis miglota.

ZIUROVAS  2009-04-05 22:31:30 

vienas geriausiu kada matytu amerikonisku filmu. Tai tikras KinoMenas; stai pagaliau pradejo amerikonai vel kurti KinoMena! Tai Amerika anapus "dekoraciju", tokia, kokia yra is tiesu-be pagrazinimu,be kosmetikos, tikra ir gyvenimiska. Nuostabus filmas, nuostabi savo paprastumu ir tuo paciu gilumu papasakota istorija. Puiki ir nepakartojama Mickey Rourke vaidyba. Senai taip nesimegavau tikru amerikonisku kinu. Tai nekomercinis kinas,- tai tikras KinoMenas. Rekomenduotinas visiems, kas vertina tikras vertybes ir mato gyvenima toki, koks jis is tiesu yra. Tai Filmas-Drama.


ANDRIUS  2009-03-08 18:17:48 

Geras filmas, paprastas bet nenuobodus. Man patiko, sakyciau nemaziau nei septynios sielos ar lusnynu milionierius. Lyginant su siais filmais matosi kad biudzetas maziausias bet viskas perteikta tikrai gerai.


TRATATA  2009-02-25 20:44:41 

Realus ir liudnas filmas apie liudna, tuscia gyvenima, apie pastangas ji uzpildyti. paprastas, bet galvojau dar labai ilgai apie ji.


LIQUIDSPACE  2009-02-23 12:30:16 

Idomu, kad rezisierius po gana nemazo biudzeto savo paskutiniu dvieju filmu gryzo prie savo istaku ir filmo PI laiku. The Wrestler kainavo "tik" 7 mlj. $. O filmas vienas geriausiu 2008 metais ir tikrai lenkia kad ir Lusnynu Milijonieriu.


VALDUX  2009-02-12 14:46:47 

na filmas nelabai patiko, istorija paprasta, netgi sakyčiau neidomi.Filmą gelbėja tik gera Mickio vaidyba....Iš visų kažkokių atgarsių ir apdovanojimus pelniusuų filmų, kiek mačiau, tai šitas pats prasčiausias...Filmo aprašymas aplankytas kartų: 8004
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt