Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VISUOMENĖS PRIEŠAI (2009) 140 min.
Public Enemies
Kriminalinė drama T
JAV
Premjera Lietuvoje: 2009 07 10
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Legendinio „Didžiosios Depresijos“ laikų Amerikos nusikaltėlio istorija

Pailsėjęs po nepelnytai iškritikuotos ir finansinių lūkesčių nepateisinusios "Majamio policijos" geriausias kriminalinio kino ekspertas Michaelas Mannas tikisi atsigriebti su stilinga veiksmo drama, kurioje bus pilna kraują stingdančių susišaudymų kaip neprilygstamame "Karštyje" ir autentiškai pateiktų žinomos asmenybės gyvenimo faktų kaip Lietuvoje nerodytame biografiniame filme "Ali". 1930-siais Amerikos miestų gatvėse šeimininkavo ne tik legendinis Alas Capone, bet ir bebaimė bankų grobikų trijulė Johnny Dillingeris, George'as Nelsonas pravarde "Žudikas kūdikio veidu", ir "Gražuolis berniokas" Floydas.

Tris pasikausčiusius nusikaltėlius vaidina savo personažu prototipu nuo vaikystės žavėjęsis Johnny Deppas, po sensacingosios "Šokio hip-hopo ritmu" dilogijos sparčiai populiarėjantis Channingas Tatumas (vasarą jį pamatysime dar filmuose "Eilinis Džo" ir "Gatvės vaikis") ir charizmatiškasis britas Stephenas Grahamas, pasitreniravęs su Guy'umi Ritchie ("Vagišiai"), Martinu Scorsese ("Niujorko gaujos") ir Shane'u Meadowsu ("Tai - Anglija"). Pridėkite prie kietų vyrukų gvardijos 24 valandoms per parą kuriamam vaidmeniui atsiduodantį chameleoną Christianą Bale'ą ("Tamsos riteris", "Terminatorius"), "Oskaro" premiją užsidainavusią žavingąją prancūzaitę Marion Cottilard ("Edith Piaf. Rožinis gyvenimas"), TV serialo "Dingę" gražuolę Emilie de Ravin iš Australijos, etatinius įtariamuosius Billy Crudupą, Giovanni Ribisi ir Stepheną Dorffą, tai gausite pavydėtiną žvaigždžių komandą su užtaisytais ginklais, brangiais automobiliais ir stilingais kostiumais.

Michaelas Mannas gimė ir užaugo Čikagoje, kur Johnny Dillingeris įvykdė vieną iš įspūdingiausių vagysčių. Jis kvietė į pasimatymus būsimąją žmoną į teatrą "The Biograph Theatre", prie kurio garsusis banditas buvo pagaliau nukautas. Karjeros pradžioje 1970-siais režisierius parašė scenarijų apie FTB veiklos pirmuosius metus, bet nerado lėšų jo realizuoti. Naujausiame filme kaip tik ir nagrinėjama FTB įkūrimo esminė priežastis - nesugebėjimas sučiupti įsisiautėjusios gaujos privertė J.Edgarą Hooverį perkelti policijos veiksmus į aukštesnį lygį ir sustiprinti šalies saugumą.

Johnny Deppas mėgsta lyginti Johnny Dillingerį su Robinu Hudu, nes jis tuštindavo turtuolių kišenes, išsisukdavo iš pačių įmantriausių FTB reidų ir grobdavo gobšumu garsėjusius bankus, kurių veikla ir įstūmė amerikiečius į Depresijos laikotarpį. Nesugaunamąjį nusikaltėlį garbino bankininkų aferų neapkentę paprasti žmonės, apie jo nuveiktus darbelius nuolat rašė laikraščiai, bejėgė policija jį skelbė "Visuomenės priešu Nr.1" ir įrašė į ieškomiausiųjų asmenų sąrašą, o galiausiai prieš jį stojo už FTB atsiradimą ir nelegalios veiklos suvaržymą keršyję mafijos bosai.

Anonimas  2009-07-29 12:31:19 

Na manau kameros darba kritikuoti nevalia - tame visa filmo ideja. Nenumaldomas greitis, baime ir begimas. Tai tik dar labiau padeda isigilinti. Nuostabus filmas, busima klasika.


Gytis  2009-07-22 23:59:24 

Kogero didžiausias metų nusivylimas. Aktoriai - super. Vaidyba - labai nebloga. Scenarijus - žemiau kritikos ribos. Skaitmeninės kameros panaudojimas - nesuprantamas dalykas? Idėjos tiesiog nėra. 0/5


caro  2009-07-20 14:31:24 

Nuostabus filmas. Tikrai labai geras. Nuosirdziai patariu visiems paziureti, siame filme galima pamatyti tikrus policijos metodus ir pan... ;( O gale filmo ne vienam,manau, asara nuriedes.


Lexxas  2009-07-08 09:16:48

Perskaiciau kritiku komentarus IMDB, beveik visi labai neigiami, kas mane labai nustebino. Juk vaidina Depp'as ir Bale. Dabar net nzn ar verta eiti i kina, nes visi kaip susitare kritikuoja siuzeta, kameros darba ir t.t.


opas  2009-07-02 16:54:42 

Siuzetas atrodo neblogas bus, tik va Depuko herojaus arogantiskumas nezavi...:/ Bet kuriuo atveju reiks aplankyt :)


cinema  2009-05-19 22:51:20 

Labai laukiu šito filmo. O labiausiai tai nepakartojamojo Johnny Depp'o :)))))))Filmo aprašymas aplankytas kartų: 17839
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt