Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MANO SESERS GLOBĖJAS (2009) 106 min.
My Sister's Keeper
Drama T
JAV
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2009 08 07
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Naujausias „Užrašų knygelės“ režisieriaus darbas pagal vienos žinomiausių Amerikos rašytojų Jodi Picoult romaną.

Istorija apie šeimą, blaškomą prieštaringų poreikių, apie meilę, triumfuojančią prieš žmogiškąjį silpnumą.

Ana yra sveika, bet ji tokia nesijaučia. Jai tik trylika, o ji jau iškentėjo nesuskaičiuojamą kiekį operacijų, kraujo perpylimų ir injekcijų. Anos sesuo Keit serga itin reta ir agresyvia leukemijos forma. Tikimybė pasveikti – minimali.  Norint išsaugoti jos gyvybę, tėvai nusprendė dirbtiniu apvaisinimu susilaukti identiško Keit donoro – Anos. Nuo pat vaikystės mergaitė žino savo gyvenimo tikslą, ir atsakymą, kodėl gimė. Šeimos kasdieninė realybė neišvengiama – kai tik Keit pablogėja, visi šeimos nariai važiuoja į ligoninę kovoti dėl jos gyvybės. Dėl unikalių genetinių savybių tik Ana gali išgelbėti savo seserį Keit.  

Trylikametė Anai pradeda suvokti, kad toks jos gyvenimas yra neteisingas. Ji labai myli seserį, tačiau kaip ir kiekvienas žmogus, nori normalaus gyvenimo, kai dėl sesers Keit ligos nereikėtų aukoti draugų gimtadienių, vasaros stovyklų, galimybės tapti sportininke, pagaliau - savo pačios sveikatos. Ji nusprendžia, kad nori tapti mediciniškai nepriklausoma nuo tėvų, todėl susiranda advokatą ir paduoda tėvus į teismą dėl savo medicininio išlaisvinimo.Paauglė atsiduria tokioje situacijoje, iš kurios nėra išeities. Kurį kelią ji bepasirinktų, jis be galo skaudus. Aukotis vardan mylimos sesers ar kovoti už savo teisę į gyvenimą?

Sukrečianti,  įtraukianti ir  dramatiška istorija, nuo pirmos filmo sekundės prikausto prie ekrano. Filmo autoriai labai subtiliai ir talentingai nagrinėja skaudžią šeimos temą. Kas svarbiau - drastiškomis priemonėmis gelbėti mirštančią dukrą, ar leisti kitai nebūti luošinamai, suteikiant progą gyventi gyvenimą taip, kaip ji nori? Ką reiškia būti gerais tėvais, gera seserimi, geru žmogumi? Ar teisinga daryti viską, kad išgelbėtum vaiko gyvybę, nors tai pažeidžia kito žmogaus teises? Ar verta stengtis suvokti kas esi, jei šios pastangos atveda prie konflikto su savimi? Klausyti savo širdies balso ar kitų patarimų?

„Sielvartas turėtų būti ribojamas įstatymų. Turėtų būti taisyklių knyga, kurioje būtų parašyta, kad atsikelti iš lovos verkiant yra normalu, bet tik mėnesį“ (Iš romano „Mano sesers globėjas“)

Ziurove  2009-08-11 19:02:50 

Ir knyga ir filmas sukelia tiek emociju, privercia tiek susimastyti, kad oj, kokios musu gyvenimiskos problemos, visgi neproblemos. Patiko ir knyga ir filmas, net ir su pakeistu siuzetu.


susimastes  2009-08-09 23:12:19 

pirma karta maciau vaizda, kuomet kino teatra palieka minia apsiasarojusiu zmoniu... Rekomenduoju paziuret


Miglė  2009-08-06 21:05:13 

Sukrečiantis ir galima sakyti šokiruojantis filmas. Gerąja prasme. Pažiūrėjus tokią istoriją, pervertini savo bėdas.. Emocijos išliks ilgam.. Rekomenduosiu visiems pažįstamiems ir draugams.


Ieva  2009-07-25 23:59:21 

Skaičiau knygą, paliko neišdildomą įspūdį ir tai viena geriausiu, kada skaitytų knygų. O filmas nuvylė, tikrai tikėjausi daugiau. Galėjo nors nors filmo pabaigą kaip knygoj padaryti...


Silvija  2009-07-07 19:21:14 

Viena geriausiu kada skaitytu knygu, labai laukiu filmo...12
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 20621
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt