Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
ĮSIKŪNIJIMAS (2009) 166 min.
Avatar
Fantastinis veiksmo trileris N-7
JAV
Kalba:  anglų
Premjera Lietuvoje: 2009 12 18
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Žmogiškos aistros nežmogiškame pasaulyje

Buvęs jūrų pėstininkas Džeikas Salis (aktorius Samas Worthingtonas), svajodamas vėl valdyti savo kūną, pasiryžta eksperimentui. Kūno nuo juosmens žemyn jis nebevaldo po vieno mūšio, o eksperimentas – būti išsiųstam į Pandoros planetą. Atlygis – dalyvavimas specialioje programoje „Įsikūnijimas“, kurios pagalba jis gaus naują kūną ir vėl galės džiaugtis gyvenimo pilnatve.

Pandora yra pasaulis su vešlia tropikų augmenija, kuriame egzistuoja įstabiausios gyvybės formos. Kai kurios – nuostabios, kai kurios – bauginančios. Ši planeta taip pat yra gimtoji Na‘vi rūšiai – trijų metrų ūgio mėlynos žaižaruojančios odos humanoidams su uodegomis. Na‘vi – taikūs padarai. Tačiau kai jų mineralų turtingą pasaulį atranda žmonės, trimetriniai humanoidai savyje atranda kitų savybių. Karių – tikrų žudymo mašinų – pradą.

Kadangi žmogui Pandoros oras kvėpuoti netinkamas, Žemės mokslininkai sukūrė žmogaus ir Na‘vi hibridą, vadinamą avataru. Avatarai yra gyvi Na‘vi organizmai su visomis jų funkcijomis. Kiekvieno iš jų smegenis kontroliuoja „savąjį“ avatarą valdantis žmogus. Būtent su avataro pagalba Džeikas vėl pasijunta pilnaverčiu žmogumi.

Tačiau ši laimė trumpalaikė. Džeiką Žemės eksperimentatoriai spaudžia atlikti savo darbą, kuriam jis ir buvo siųstas į Pandorą. Tačiau kuo toliau, tuo labiau jis jaučiasi nebe žmogumi, o Na‘vi. Prie to prisideda ir Neytiri (akt. Zoe Saldana) – Na‘vi moteris, kurios nuostabiam laukiniam grožiui Džeikas nesugeba atsispirti.

Jau netrukus buvusiam kariui teks apsispręsti, kurioje jis pusėje – panašu, kad nuo Džeiko priklauso ne tik Na‘vi, bet ir visos Pandoros likimas...

Irmantas  2009-12-24 23:16:02 

Labai gražus filmas. Žiūrint kažkur kirbėjo mintelė dėl siužeto - iš serijos "kur aš jį mačiau?". Neprisiminiau - radau komentaruose: Dances with Wolves. Laabai arti, vos ne kopija. Bet vaizdai atperka "nulaižytą" siužetą. Vertas žiūrėjimo. Lauksiu DVD.


ist.  2009-12-24 19:34:27 įvertino 

filmas mano nuomone siaip sau. jis tikrai grazus, grazus vaizdai, aplinka, spec efektai, visas dizainas. Bet siuzeto prasme darbo ideta lygiau 0. jis banalus ir lengvai nuspejamas, po 15 min, filmo galima lengvai pasakyti kokia filmo linija ir kaip jis baigsis. nera jokios gilesnes minties. Tipiskas amerikoniskas aiskus personazu suskirstymas i geriecius ir bogiukus. truksta jame itampos ir sudetingesnio siuzeto. mano nuomone filmas demesio nevertas, o vien del spec efektu neverta mesti 20 Lt ir eiti i kino teatra.


VD  2009-12-24 17:03:09 įvertino 

Filmas labai patiko... kiek detaliu, kiek smulkmenu - darbo ideta nerealiai daug. Pries einant i filma patarciau paskaityti kaip jis buvo kuriamas, kiek laiko ir pan. :) Gero ziurejimo visiems!


carius  2009-12-23 23:21:49 įvertino 

Gera pasaka. Efektai super, 3D futuristiniai gamtovaizdziai veza :) Kam truksta siuzeto - ne tokio tipo filmuose jo ieskot. Man ir mano dukrai (11 metu) patiko.


jonė  2009-12-23 19:54:39 įvertino 

labai patiko. Pasaka, bet labai tikroviški vaizdai....nors, žiūrėdama galvojau, kad šiaip jau yra toks pat gražus ir tikras vandenų pasaulis, ir siužetas filmo realus, parodyta tai, kas vyksta tarp žmonių, tad rašau 10 balų už malonumą. Beje, nustebau, po filmo salėj žiūrovai plojo.


thomas  2009-12-22 17:38:09 įvertino 

mjo.. pirmą kartą rašau komentarą čia, nes jaučiu, kad reikia :) kad šis filmas papuola į mano žiūrėtų filmų top5 tai faktas, tik klausimas, kurią vietą jam priskirti :) šiaip ar taip, įspūdis neišdildomas, o 3D tikrai turi ateitį.. kažkas nerealaus


BigTEkspertas  2009-12-22 14:40:50 įvertino 

Filmas įsuka ir nepaleidžia visas 2,5 val. J. Cameronas susuko dar viena šedevrą. Tokį filmą sunku peršokti bus daugeliui režisierių, net ir Spillbergas turėtų nusiimti kepurę prieš tai ką mums pateikia Camerono vizija, fantazija ir polėkis. Spec. efektų apstu, bet jie atrodo natūraliai ir neverčia mąstyti, kad va tas ar anas dar šiek tiek galėjo būti padarytas kiek kitaip. Kažkas teisingai pasakė, kad tai yra pasaka - norėtųsi, kad būtų be pabaigos. Sakyčiau, kad esame gyvi naujo kino liudytojai. Man didžiulė garbė ir malonumas stebėti tokį kiną!


Valdas  2009-12-22 12:22:22 

Pats esu akiniuotis. Tai bent jau ant mano "įprastų akinių" ttie 3d akiniai užsidėjo nesunkiai :)


Klausimukas  2009-12-22 10:58:00 

O kaip bus su tais, kurie ir taip akinius turi nešioti? Kaip ant akinių užsidėti dar vienus akinius? Ar akiniuočiai taip ir nepamatys 3d vaizdo?


Valdas  2009-12-22 08:06:40 

Filmas labai patiko. Gražu, siužetas irgi yra (kai kas sako, kad banalus, bet gražiai pasakai ir nereikia galvos skausmą sukeliančio filosofinio liūno). Duodu 10 balų :)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 109930
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt