Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VUDSTOKAS (2009) 110 min.
Taking Woodstock
Muzikinė komedija T
JAV
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2010 02 04

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Taivanyje gimęs Angas Lee laukė 15-ojo gimtadienio, kai 1969 m. rugpjūčio 15-18 d. White Lake miestelyje netoli Niujorko praūžė roko, sekso orgijų, alkoholio, narkotinių haliucinacijų, nudistų ir taikos siekiančių hipių uraganas. Apie Vudstoko festivalį, sukvietusį 500 tūkst. muzikos gerbėjų, būsimasis režisierius sužinojo iš cenzūruotos amerikiečių TV naujienų laidos. Tik užaugęs jis suvokė tikrąją Vudstoko svarbą ir jo neįkainojamą palikimą. 1969-ieji jo atmintyje asocijuojasi su paskutiniaisiais laisvės ir nekaltybės metais, vidine laisve ir nesuvaržytu žmonių elgesiu.

Praėjus 30 metų po Vudstoko Angas Lee, dalyvaudamas TV pokalbių laidoje, susipažino su Eliotu Tiberiu. Šis  jam padovanojo savo autobiografinę knygą, kurioje išsamiai aprašė, kaip visai atsitiktinai ir netyčia padėjo organizuoti pirmąjį Vudstoko festivalį šalia tėvų motelio esančioje kaimyno 300 akrų ploto pievoje. Perskaitęs gautą knygą, dviejų Venecijos "Auksinių liūtų" savininkas pajuto nenumaldomą norą sugrįžti į legendinį laikotarpį. Garsiajam režisieriui reikėjo hipiško, romantiško, juokingo ir muzikalaus nuotykio, kad galėtų atsipalaiduoti po psichologiškai sunkių dramų "Kuprotas kalnas" ir "Geismas, įspėjimas".

Po pasaulinės premjeros Kanų festivalio konkurse Vudstoko festivalio direktorius Martinas Langas viešai suabejojo Elioto Tibero prisiminimų autentiškumu. Jis pavadino knygą nereikšmingais paistalais ir išgalvotomis fantazijomis, nes lengvai išgarsėti užsimanęs jaunuolis per daug sureikšmino savo vaidmenį organizuojant renginį. Preciziško autentiškumo siekęs ir dvi savaites intensyviai repetavęs su aktoriais Angas Lee žinojo apie netikslius faktus, bet siekė parodyti legendomis apipintą muzikos fiestą paprasto, nuoširdaus, netradicinės seksualinės orientacijos vaikino akimis.

Praeitą vasarą Vudstoko festivalis atšventė 40-ties metų jubiliejų. Ištikimiausi "B2Gether", "Roko maršo", "Visagino kantri", "Tamsta muzikos" fanai ir kitų muzikos festivalių dalyviai tikrai patirs smagių emocijų ir galės palyginti, kaip pramogavo Amerikos jaunimas 1969-aisiais.

Filmo aprašymas aplankytas kartų: 7628
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt