Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
PRADŽIA (2010) 142 min.
Inception
Mistinis trileris T
Didžioji Britanija, JAV
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2010 07 23
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Itin didelio pasisekimo sulaukusio filmo „Tamsos riteris“ režisieriaus Christopherio Nolano fantastinis specialiųjų efektų filmas. Sapnas. Idėja. Mintis. Ar gali mus supantis pasaulis būti nerealus?

Paslaptingiausias ir laukiamiausias 2010 metų filmas. Jo kūrėjas Christopheris Nolanas ("Tamsos riteris", "Memento") ilgai tobulino kruopščiai užkoduotą scenarijų. Įkvėpimo jam sėmėsi iš ankstyvųjų trilerių apie slaptąjį agentą Džeimsą Bondą ir kultinės "Matricos“.

Filme vaidmenis atlieka puikiai žiūrovams pažįstamas žvaigždynas: aktorius ir filmų prodiuseris, „Auksinio gaublio“, „Sidabrinio lokio“ ir dviejų „MTV“ filmų apdovanojimų savininkas Leonardo DiCaprio ("Kuždesių sala", "Melo pinklės", "Nerimo dienos"), „Auksiniam gaubliui“ nominuotas Joseph Gordon Levitt, „Oskaro“ premijos laureatė Marion Cotillard, ketvirtą kartą šio režisieriaus filme vaidinantis seras Michael Caine ir trečiąkart - Cillian Murphy, Ellen Page ir kiti patyrę aktoriai.

L. DiCaprio vaidinamas herojus valdo kontorą, kurios darbuotojai sugeba pasinerti į žmonių sapnus bei implantuoti naują informaciją ar panaikinti seną. Naujas užsakymas – už viliojantį atlyginimą reikia įsiskverbti į sėkmingo verslininko smegenis bei įrašyti informaciją, kuri leistų jo konkurentams pakoreguoti verslininko mąstyseną.

Domas Cobb (akt. Leonardo DiCaprio) - talentingas vagis. Jis geriausias savo srities specialistas, kai kalbama apie ko nors išgavimą ar ko vertingo nukniaukimą, kol žmogus miega, o jo sąmonė tuo metu – pati pažeidžiamiausia.

D. Cobbo retas sugebėjimas padarė jį geidžiamiausiu žaidėju šnipinėjimo pasaulyje. Tačiau tuo pačiu metu tai jį pavertė tarptautiniu bėgliu ir kainavo viską, ką jis kada nors mylėjo.

Ir štai D. Cobbui pasiūloma galimybė visa tai susigrąžinti. Vienas paskutinis darbas gali jam sugrąžinti buvusį gyvenimą, tačiau tik tuo atveju, jeigu jis sutiks atlikti neįmanoma.

Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme: vietoje tobulo apiplėšimo D. Cobbui kartu su specialistų komanda reikia ne pavogti idėją, bet patiems ją įdiegti.

Jei jiems pasiseks, tai bus tobulas nusikaltimas. Tačiau joks kruopštus suplanavimas ar kompetencija negali paruošti komandos pavojingam priešui, kuris, panašu, numato kiekvieną būsimą jų žingsnį. Tai priešas, kurį tik D. Cobbas gali pamatyti ateinantį.

Atsargiai: tavo sąmonė kuria nusikaltimo scenarijų!

inceptrorius  2010-08-03 00:20:19 

jūs filmo nematėte. tai tik sapnas. jūs vis dar matricoje. nėra jokio filmo.


Min  2010-08-02 13:44:02 įvertino 

Filmas tikrai neeilinis. Kažko tokio dūšia troško nuo pirmos "Matricos". Pats siužetas primena Philip K.Dick kūrybą (kad ir "UBIK"), kur irgi nesi tikras, kuri realybė yra tikra ir kas yra tikra, o kas ne. Filmą be jokios abejonės reikia žiūrėti mažiausiai du kartus: tiesiog po pirmo pasižiūrėjimo gali nesuprasti pabaigos. Nors jei atkreipsi dėmesę į kai kurias ne kartą rodytas detales, jau po pirmo karto bus aišku, kas ir kaip. Ir tai dar labiau intriguoja. p.s. tikiuosi, filmo kūrėjai negadins šios idėjos kurdami priešistores, tęsinius arba serialus. 10 balų be jokių abejonių.


Zvejas  2010-07-31 00:15:12 

Jau senai nedvejodamas ir nuosirdziai galiu skirti filmui 10 balu! Vienas malonumas.


Rusne  2010-07-30 23:21:15 įvertino 

Siaip neblogas filmas, tik kai neseniai paziurejau Shutter island, tai man siek tiek siejosi ta siuzeto linija su isprotejusia moteriske ir vaikais prarastais. Siaip tikrai nematytas dar tas sapno-tikroves motyvas, gan itikina ir tikrai iskelia klausimu isejus is kino sales, kas vistik yra tikra, o kas ne?..


MACD  2010-07-30 21:43:56 įvertino 

Tik ką iš kino salės. Super. Trūksta žodžių. Super. Idėja originali ir nenuvalkiota. Dar kartą pasitvirtino, kad idėja šiais laikais, o ne jokie specefektai daro filmą gerą. Mėgstu tokio žanro filmus. Ir tokio filmo nemačiau paskutinius 10 metų. Be abejo, vienas pagrindinių pretendentų į oskarus. Ir dar - visi pagrindiniai aktoriai yra žinomi, savo laiku vaidinę pagrindinius vaidmenis tikrai geruose filmuose. Dar kartą - super. Tai filmas, po kurio dar savaitę apie jį mąstai ir norisi pasižiūrėti dar kartą.


agneium  2010-07-30 17:07:05 

Gal siek tiek per daug tu matricos elementu, bet tikrai rekomenduoju, laikas kino teatre tikrai neprailgs ir filmo gale privers susimastyti


miu  2010-07-30 13:59:45 įvertino 

tikėjausi kažko super, bet nuvylė begalinai šaudymaisi.


N  2010-07-29 23:21:01 įvertino 

nepatiko...


zose  2010-07-29 00:38:29 įvertino 

vien uz efektus daviau tuos balus. gaila kad anksciau nepamaciau kad mistikos zanras. Filmas žopa, sapnas sapne , tame sapne dar sapnas... 5 lygiai sapnu,... skaidzioje nesvarumo bukleje... kazkoks "kosmosas", 12 metu atgal 13 aukstas ar Matrica zymiai geriau tais laikais ziurejosi, o cia... kazka norejo bet taip ir mepasake ar mano protas nesugebejo suvokti :) Noras buvo paqsalinti sitoje globalizacijoje korporacija konkurentu per sapnus. Jauciu ziurint apie vilkolakius piestus efektus geriau galima isijausti nei sitame filme.


Vanesa  2010-07-28 11:42:08 įvertino 

Super filmas. Tikrai įdomus siužetas. Mėgstu dažnai į filmus nueiti, šitas vienas iš geriausių mano sąraše. Rekomanduoju fantasttikos gerbėjams.123
Filmo aprašymas aplankytas kartų: 40035
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt