Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
COCO PRIEŠ CHANEL (2009) 105 min.
Coco avant Chanel  (Coco Before Chanel)
Biografinė drama T
Prancūzija
Kalba:  prancūzų
Premjera Lietuvoje: 2010 03 05
Kino platintojas: Incognito Films

Lankytojų reitingas:
Režisierė: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Audrey Tautou "Oskarui" už kostiumus nominuotoje istorijoje apie Prancūzijos mados ikonos Coco Chanel iškilimą ir meilės trikampį, kuris pakeitė paprastos kabareto šokėjos likimą visiems laikams.

Daugiau nei 5 mln. žiūrovų į Prancūzijos kino teatrus priviliojusi drama kviečia susipažinti su ko gero garsiausia mados pasaulio moterimi – Coco Chanel. Prancūzų režisierė Anne Fontaine domisi paslaptingiausia jos biografijos dalimi – jaunyste ir pirmaisiais žingsniais į šlovę. Žavioji Audrey Tautou gracingai vaidina nepasiduodančią ir ambicingą kurtizanę, pradėjusią karjerą kabareto šokėjos ir siuvėjos darbais, o vėliau užaugusią iki maištingos sielos pasaulinės įžymybės. Gabrielle Chanel, geriau žinoma kaip tiesiog Coco, visą gyvenimą siekė būti mylima ir nepriklausoma.

XX amžiaus pradžia. Vienoje iš Prancūzijos vaikų prieglaudų gyvena be mamos likusi maža mergaitė su jaunesne seserimi. Ji svajingai laukia kiekvieno sekmadienio, kai į svečius užsuka ir bent trumpam į miestą išsiveda tėtis. Jos vardas Gabrielle. Ji gimė ir užaugo neturtingoje šeimoje. Sunki ir nelaiminga vaikystė užgrūdina ją skaudžiausiems likimo smūgiams bei didingiems išbandymams. Nuo pat jaunų dienų ji principingai nusprendžia pasitikėti savo jėgomis, kad prisijaukintų sėkmę.

Nepaisydama silpno balso, Coco už pirmąją algą dainuoja kavinėje, kur naktimis jos klausosi vien tik girti kareiviai. Dienomis mergina dirba provincijos siuvėjo parduotuvėje ir su adata stebuklingai taiso klientų drabužius. Jos gyvenimas pasikeičia po atsitiktinės pažinties su turtingu verslininku ir nepastoviu mergišiumi Etienne’u Balsanu, kuris tampa geranorišku jos globėju ir meilužiu.

Įtakingo vyriškio vedama Coco įžengia į elitinės mados užkulisius ir… greitai iš ten pabėga, nes lieka ištikima minimalistiniam elegantiškam asmeniniam stiliui ir pavydėtinu atkaklumu augina neeilinės dizainerės reputaciją. Coco stengiasi puoselėti revolucines idėjas moteriško garderobo madoje. Bet lengvos karjeros perspektyvos ir tiesus kelias į išsvajotąjį Paryžių išgaruoja kartu su išblėsusiais jausmais pavydžiajam pleibojui Etienne'ui, kai merginos širdį užkariauja simpatiškas polo žaidėjas ir pramonininkas Arthuras Capelis iš Anglijos. Coco lengvai įsimyli charizmatiškąjį užsienietį… Tačiau ar nepriklausoma moteris, dievinanti vyriško sukirpimo drabužius, kada nors norės tapti kažkieno žmona?

Santa  2010-04-08 21:23:31 įvertino 

to Sabistas: vertime "prieš" reiškia "anksčiau, nei", ankstesnį laiką, t.y. Coco prieš tai, kai tapo Chanel. O ne "prieš" kaip vidinį konfliktą :)))


Vadila  2010-03-25 08:48:05 įvertino 

Labai lengva melodrama, gražūs drabūžiai, prancuziškas subtilumas. Minties kažkokios gylesnės filmas neturi, todėl vertinčiau 8. Filmą nerekomenduočiau vyrams :)


jo  2010-03-24 13:24:30 įvertino 

man patiko, filmas sužavėjo viskuo - aktorių vaidyba, prancūzišku stiliumi, gyvenimoir meilės istorija, tik buvo labai gaila, kad kažkuomet taip ir neišmokau prancūzų kalbos


Kinomanė  2010-03-20 16:29:46 įvertino 

Nuostabus filmas. Labai tinka merginoms mėgstančioms meilės istorijas. Coco gyvenimas pavaizduotas labai tikroviškai ir jaudinančiai, nuostabūs aktoriai, puiki vaidyba ir graži prancūzų kalba.


Sabistas  2010-03-12 11:36:49 

Filmo pavadinimas išverstas neteisingai: turėtų būti "Nuo Koko link Chanel". Dabartinis vertimas perša mintis apie šizofreniją - atrodo, jog Koko ir Chanel yra to paties asmens suskilusios asmenybės dvi pusės. Filme tikrai to nėra nė padujų.


This is it  2010-03-11 12:51:15

Labai noriu pamatyti. Gal būt greitu laiku nueisiu :).Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15142
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt