Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
DORIANAS GRĖJUS (2009) 112 min.
Dorian Gray
Drama N-16
Didžioji Britanija
Kalba:  anglų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2010 04 30
Kino platintojas: Incognito Films

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

“Jaunaties” saga gvildena klausimą, kas yra amžinas gyvenimas – dovana ar prakeiksmas? Dabar metas pažiūrėti naują, įspūdingą, stilingą ir gundančią nemaraus klasikinio Oskaro Vaildo romano ekranizaciją ta pačia tema. Susipažinkite su Dorianu Grėjumi. Jis amžinai jaunas… Ir amžiams prakeiktas.

Jaunas, naivus, tačiau nepaprastai išvaizdus jaunuolis, vardu Dorianas Grėjus (jį vaidina merginų numylėtinis Benas Barnesas, “Narnijos kronikose” įkūnijęs Princą Kaspijaną), atsikrausto į Viktorijos laikų Londoną, ką tik paveldėtą namą. Siekdamas įsilieti į aukštuomenės gyvenimą nesibaigiančiuose vakarėliuose, jis beveik akimirksniu patenka į patvirkusio lordo Henrio Votono (už “Vienišo vyro” vaidmenį šiemet “Oskaru” nominuotas Colinas Firthas, puikiai pažįstamas iš filmo “Mamma Mia!”) įtaką.

Patraukusis Dorianas greitai užkariauja Londoną – nėra tos moters, kuri atsispirtų jo žavesiui. Tačiau jo širdį slegia baisi paslaptis – už savo jaunystę ir grožį jis paaukojo sielą.. Ir tik tuomet, kai jo gyvenime atsiras tikroji meilė, Dorianui iškils vienintelė dilema: ko vertas gyvenimas, jeigu negali numirti dėl tos, kurią myli?

Užburianti pavydo, meilės, neapykantos, nuodėmės studija – taip trumpai būtų galima apibūdinti naująją romano ekranizaciją, kine atgimstančią jau 20 kartą. Kad ir kaip būtų sunku tuo patikėti, tačiau „Doriano Grėjaus portretas“ yra vienintelis žymiausio antrosios XIX-ojo amžiaus pusės britų esteto, poeto ir dramaturgo Oskaro Vaildo romanas. Pirmąkart išleistas 1890-aisiais, kūrinys iki šiol vis dar skaitomas ir nuolat perleidžiamas įvairiausiose pasaulio šalyse.

as  2010-05-26 19:05:57 

Kad nepajutote ironijos ir subtilumo, kalti ne filmo kurejai, o netike ir netaiklus lietuviski vertimai subtitruose. Rekomenduoju si filma ziureti neskaitant subtitru, o klausant anglisko teksto - tuomet ir ispudis bus kitoks...


z  2010-05-12 08:10:33 įvertino 

Knyga gal ir daug geresne, bet man kaip neskaiciusiam knygos, filmas patiko ;)


Dimka  2010-05-07 13:04:23

kaip visada Šiauliuose dar nėra...


hana  2010-05-03 20:41:17 įvertino 

pritariu jau issakytai nuomonei. Filmo ideja gal ir gera, yra graziu ir taikliu momentu, bet filmas adaptuotas komercinio kino gerbejams, akivaizdziai pataikaujama masems. Manau, kad O. Vaildo kurinys nusipelne tikrai geresnes ekranizacijos.


julija  2010-05-01 00:00:37 įvertino 

man gaila saves ir visu tu, kurie is meiles knygai nuejo i si filma. ne is tolo nekvepia O.Vaildo subtilumu, ironija ir izvalgumu, o paprasciausia drama su siaubo elementais.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 11588
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt