Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MERGINA SU DRAKONO TATUIRUOTE (2009) 152 min.
Män som hatar kvinnor  (The Girl with the Dragon Tattoo)
Mistinis kriminalinis trileris N-16
Danija, Norvegija, Švedija, Vokietija
Kalba:  anglų ,  švedų
Titrai:  lietuvių kalba
Premjera Lietuvoje: 2010 08 20
Kino platintojas: Incognito Films

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

"Mergina su drakono tatuiruote" – tai šeimyninės intrigos, paslaptys ir kvapą gniaužianti įtampa, atsipalaiduoti neleisianti iki pat paskutinės filmo minutės. Juosta sukurta pagal populiarų Stiego Larssono romaną, užkariavusį visus įmanomus bestselerių sąrašus ir tapusiu literatūrine sensacija. Prancūzijoje populiarumu jis aplenkė net Harį Poterį, o Danijoje nusileido tik Biblijai!

Stulbinančios sėkmės sulaukia ir knygos ekranizacijos. Naujausią versiją ruošia Holivudas. Ją sukurti patikėta režisieriui Davidui Fincheriui ("Kovos klubas", "Keista Bendžamino Batono istorija"). Tai bus pirmosios – europietiškos ekranizacijos perdirbinys, sieksiantis pakartoti pastarosios sėkmės istoriją.

O pirmasis sensacingą bestselerį ekranizavo Danijoje gimęs režisierius Nielsas Ardenas Oplevas. Puikiai žiūrovų ir kino kritikų įvertintas mistinis trileris Europoje uždirbo virš 100 milijonų eurų ir rezultatu nusileido tik "Lūšnynų milijonieriui"! Lietuvos kino teatruose juosta debiutuos rugpjūčio 13-ąją dieną.

Paslaptinga ir nepritampanti, bet geniali kompiuterių įsilaužėlė Lisabet Salander (akt. Noomi Rapace) ir reputaciją praradęs "Millennium" leidėjas Mikaelis Bliumkvistas (akt. Michael Nyqvist) sujungia jėgas tirdami jaunos merginos dingimo bylą.

Harieta Vanger kaip į vandenį dingo prieš 40 metų. Jos senelis Henrikas lyg šiol įsitikinęs, kad Harietą nužudė kažkas iš jų giminės – tą lemtingą dieną visi buvo susirinkę į atokioje saloje pastatytą įspūdingą Vangerių šeimos vasarnamį. Iš tarpusavyje kovojančio įtakingo giminės klano įtarti galima daugelį, bet įrodymų nėra... Išskyrus kasmet per gimtadienį senoliui paštu atkeliaujančią dovaną – džiovintų gėlių puokštę – lygiai tokią pat, kokią jam, būdama gyva, dovanodavo anūkė Harieta.

Ar pavyks ištirti nusikaltimą padaryta prieš 40 metų? Aišku tik viena – geriau nestoti skersai kelio merginai su drakono tatuiruote.

Miegas  2010-09-04 01:33:42 įvertino 

Ne nezinau kodel kazkam sis filmas nepatiko? Mane kaip tik itrauke ir visai idomiai vystesi ivykiu seka. Is pradziu lyg ir nieko ipatingo taciau po truputi daresi vis idomiau. Aisku hapy endas nepuosai bet filma tikrai galima ziureti, man patiko.


Marselis  2010-08-26 13:43:43 

Knyga iš pradžių tikrai atrodo nuobodoka, tačiau vėliau labai įtraukia. jaunimui šis filmas tikrai nepatiks, jie neras čia to, ką galėtų suprasti, visiems kitiems nėgstantiems kriminalus ir įtampą - rekomenduoju, man labai patiko ši ekranizacija.


Grippen  2010-08-26 00:19:40 įvertino 

Švedijoje dar pernai teko matyti tą filmą ir vartyti tą knygutę - galiu jus visus perspėti: negaiškite laiko ir juo labiau negadinkite pinigų. Siužetinė linija reto primityvumo - keistas žmogžudystes ėmęsis tirti žurnalistas sužino, kad aukos šeimoje nuo senų laikų buvo simpatizavusiųjų naciams. Po kelių nuobodžių siužetinės linijos posūkių filmo pabaigoje paaiškėja, kad nusikaltėliai buvo ..., kas galėtų pagalvoti, būtent tie filmo pradžioje paminėti naciai. Žiovulys tarsi žiūrint Bleiro raganą garantuotas. Raganos vaidmenį filme atlieka psichiškai nesveika, į moterį kiek panaši žmogysta, kuri vaikystėje žaismingai sudegino savo automobilyje sėdintį tėtį. Scenarijau autorius, jai priskyrė ... kompiuterių įsilaužėlio vaidmenį. Kad atrodytų dar neįtikinamiau, "įsilaužėlė" naudojasi, ne linux'u o ...applo powerbook'u. Na bet negalima filmo visiškai nuvertinti - pačioje filmo pabaigoje maždaug minutei pasirodžiusi stebuklingai Australijoje nuo švedų nacių išsigelbėjusi mergina savo tradiciniu švediškai blondinišku grožiu gerokai pagerina įspūdį apie filmą.


Renata  2010-08-22 15:29:55 įvertino 

Siuzetas perskaicius pasirode neispudingas, tiesiog norejom laika prastumt... o ivykiu sukurys itrauke :) kartu su aktoriais atlikom tyrima, dziaugemes nusivylem, piktinomes... buvo verta atsidurt kino teatre :)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 13425
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt