Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
VAIDUOKLIS (2010) 128 min.
The Ghost Writer
Mistinė drama T
Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija
Kalba:  anglų
Premjera Lietuvoje: 2010 06 18
Kino platintojas: Acme

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Jaunas rašytojas (akt. Ewan McGregor) gauna pasiūlymą parašyti buvusio Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Adamo Lango (akt. Pierce Brosnan) memuarus.  Rašytojui pažadėtas nemenkas honoraras suvilioja jį, tad jis sutinka.

Adamas Langas glaudžiasi pajūrio apartamentuose Naujojoje Anglijoje. Viena iš priežasčių - kad galėtų „rašyti" memuarus. Tačiau tikroji ir svarbiausioji politiko tremties priežastis - skandalas dėl jo politinės veiklos praeityje. Buvusiam ministrui pirmininkui gresia teismo procesas už karo nusikaltimus. Todėl jam tenka slapstytis nuo teisingumo svetimoje šalyje. Kartu su juo į Naujosios Anglijos pajūrį atsikrausto ne tik žmona (akt. Olivia Williams), bet ir visa komanda - politiko dešinioji ranka ir nepakeičiamas asmeninis padėjėjas, sekretorė Amelija (akt. Kim Cattrall), apsaugos darbuotojai. Asmeninis ministro pirmininko padėjėjas ne tik ilgus metus ištikimai tarnavo, bet buvo ir slaptasis politiko memuarų autorius - rašytojas vaiduoklis. Tačiau netrukus jūra į krantą išmeta jo kūną. Oficiali išvada - savižudybė. Jo vietą ir užima jaunasis rašytojas, pats save vadinantis Vaiduokliu. Jis gauna palikimą iš savo pirmtako - Adamo Lango memuarų juodraštį. Šio juodraščio išgabenti iš pajūrio apartamentų negalima, tad Vaiduokliui tenka apsigyventi politiko namuose. Taip jis paveldi ne tik memuarų juodraštį, bet ir velionio kambarį su visais jo daiktais.

Vos tik atvykęs į pajūrio apartamentus, jaunasis rašytojas pajunta ore tvyrančią įtampą. Po truputį gilindamasis į rankraštį ir į Adamo Lango gyvenimą Vaiduoklis ima suprasti, jog viskas yra kitaip nei atrodo. Rašytojas ima atrasti dalykų, kurių jam galbūt geriau nežinoti. Dalykų, kuriuos tikriausiai žinojo ir jo pirmtakas - velionis politiko padėjėjas. Jo mirties aplinkybės ima kelti abejones, tačiau dar didesnės abejonės ir baimė apninka Vaiduoklį dėl jo paties likimo. Jis pradeda suprasti, kad įsipainiojo į žaidimą, kurį laimėti ne jo jėgoms...

„Vaiduoklis" - naujausias talentingojo režisieriaus Romano Polanskio filmas, pasiekęs kino ekranus po ketverių metų pertraukos. Tai klasikinis trileris, sukurtas pagal visas šio žanro tradicijas: niūri atmosfera, dialogai, pilni užuominų ir slepiamų motyvų, keisti ryšiai, siejantys veikėjus,  intrigos, kurių pradžią ir priežastis sunku suvokti, o dar sunkiau suprasti, kada ugnis bus nukreipta į tave.

Apdovanojimai

  • 2010 Sidabrinis lokys, Berlyno tarptautinis kino festivalis - geriausia režisūra
  • 2010 Auksinis lokys, Berlyno tarptautinis kino festivalis (nominacija) - geriausias filmas
r2d2  2010-09-06 17:57:12 įvertino 

o man filmas toks vidutinis. na žinoma tai rimtas filmas, bet nėra jis kažkuo ypatingas ar su itin netikėtais siužeto posūkiais. be to , jis tikrai nėra mistinis. mistikos jame nulis. taigi anonsų rašytojai eilinį kartą atlieka savo darbą ne itin kruopščiai.


Rusne  2010-08-03 10:15:29 įvertino 

Man filmas patiko. Tikrai rimtas ir be tokiu nesamoniu kaip mustynes ir visokie efektai. Tikrai realistiskai prisiliesta prie snipu pasaulio. Mcgregoras kaip visad labai patiko :)


goda  2010-06-17 13:44:28 

Aš taip laukiau šito filmo. Kodėl jo nerodo Vilniuje???Filmo aprašymas aplankytas kartų: 6479
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt