Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
JUODOJI GULBĖ (2010) 103 min.
Black Swan
Drama N-16
JAV
Kalba:  anglų
Premjera Lietuvoje: 2011 01 28
Kino platintojas: Forum Cinemas

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti
Filmas, atidaręs 67-ąjį Venecijos kino festivalį, šokiruoja. Gundo. Erzina. Skatina. Moko. Jaudina. Ir žavi.

 

Originalių idėjų nestokojantis Darrenas Aronofsky ("Rekvijem sapnui", "Fontanas", "Imtynininkas") gundys ir šokiruos su paranojišku psichologiniu trileriu, kuriame magišką šokio grožį užgožia vaidmens trokštančių atlikėjų liguistas pasiaukojimas dėl garbės ir šlovės.

Pasaulinį pripažinimą užsitarnavusiam teatrui diriguojantis meno vadovas pradeda naują sezoną išspirdamas iš darbo senstančią primabaleriną. Šokėjų jausmais manipuliuojantis, ištvirkęs, pasileidęs, žodžių į vatą nevynojantis choreografas (fenomenalus prancūzas Vincentas Casselis) rezga ambicingą planą novatoriškai pastatyti kultinį Piotro Čaikovskio baletą "Gulbių ežeras". Jis siekia, kad ta pati šokėja įspūdingame spektaklyje įkūnytų abu svarbiausius vaidmenis: naivią, nekaltą, pažeidžiamą Baltąją gulbių karalienę ir jausmingą, aistringą, gundančią Juodąją gulbę.

Geriausią karjeros vaidmenį sukūrusi Natalie Portman virtuoziškai transformuojasi į šokiams beprotiškai atsidavusią perfekcionalią baleriną Niną. Jos griežtoji motina ragina galvoti vien tik apie baletą, negailėti savęs, pamiršti laisvalaikį ir kopti karjeros laiptais. Ninos psichologinės problemos užgroja aukščiausia nata, kai choreografas provokatorius į repeticijas pakviečia seksualią, lanksčią ir aistringą konkurentę Lilę (už šį vaidmenį ukrainietė Mila Kunis nusipelnė Venecijos kino festivalio prizo už geriausią jauno aktoriaus vaidybą). Tarp dviejų merginų įsiplieskia nenumaldomai emocinga dvikova, kai į sceną pasipila pavydas, seksas, narkotikai, alkoholis, ištvirkavimai ir košmariški sapnai.

Žiūrovas  2011-02-26 12:06:36 

Nieko gero.


agne  2011-02-22 23:17:09 įvertino 

Tikrai geras filmas, kiekviena detale privesta iki tobulybes, aktores vaidyba tobula - atrodo, kad vaidmuo jai. Neveltui filmas susizere tiek apdovanojimu.


Auris  2011-02-13 17:38:46 įvertino 

Filmas apie sergancia (nusisvaigusia) balerina, nieko ispudingo, net sakyciau sugadino nuotaika, prasmes nulis jame...


Ruta  2011-02-04 11:46:58 įvertino 

Man patiko sitas filmas.... gal kiek daug kraujo jame... bet is esmes filmas vertas demesio :)


Gerbeja  2011-01-31 15:19:39 įvertino 

Stulbinamas filmas. Visai neprailgo, nors ėjo dvi valandas. Portman vaidino puikiai. Siužetas nepakartojamas - nėra nei vieno veiksmo filmo elemento, tačiau atrodo, kad žiūri trilerį. Užkabliuoja ir palieka minčių pamastymui. Super.Filmo aprašymas aplankytas kartų: 17526
1998-2021 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt