Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
KOVOTOJAS (2010) 115 min.
The Fighter
Biografinė drama N-16
JAV
Kalba:  anglų
Premjera Lietuvoje: 2011 02 18
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

„Filmas, kurį privalai pamatyti“, – Liamas Mayclemas, „CBS TV“  

„Aktorių komanda – tikras dinamitas“, – Davidas Ansenas, „Newsweek“

„Pribloškiantis“, – Kevinas Steincrossas, „FOX TV“

„Kovotojas“ yra intriguojantis nuo pradžios iki pat pabaigos“, – Mickas LaSalle, „San Francisco Chronicle“  

Vasario 18 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliauja vienas reikšmingiausių 2010 metų filmų – net septyniems „Oskarams“ (tarp jų – už geriausią metų filmą, geriausią režisūrą, geriausią scenarijų, aktorių darbus) nominuota Holivudo režisieriaus Davido O.Russello biografinė juosta „Kovotojas“.

„Aktorių filmu“ vadinama drama, pasakojanti tikrą boksininko Micky Wardo gyvenimo istoriją, susilaukė puikaus kino kritikų įvertinimų. 

Aktoriams šis filmas tapo tikru iššūkiu – Markas Wahlbergas net ketverius metus ruošėsi boksininko vaidmeniui, treniravosi ir augino raumenis. Aktorius atsisakė kovų dublerio ir ryžosi pats priimti priešininko smūgius ringe – kad kovos filme atrodytų tikroviškai, aktoriai neimitavo smūgių, o kumščiavosi iš tikrųjų. Marką konsultavo tikri bokso treneriai, o baigiantis filmavimui aktorius pareiškė, kad drąsiai galėtų eiti kovoti į ringą su profesionalais.

Tuo tarpu Amy Adams vaidmuo šiame filme leido pabėgti nuo „geros mergaitės“ amplua. „Režisieriui nėra nieko geriau nei aktorė, kuri žūtbūt nori sulaužyti savo tipažą. Amy buvo labai motyvuota, ji norėjo suvaidinti seksualią kalę, nes toks jos herojės charakteris“, – pasakojo režisierius Davidas O. Russellas.

Tačiau didžiausią įspūdį šiame filme palieka Christianas Bale‘as. Daugelis kino kritikų teigia, kad vaidmuo filme „Kovotojas“ – Christiano Bale‘o aktorystės viršūnė. Aktorius neįtikėtinai tiksliai persikūnijo į smukusį ir savo padėtį jautriai išgyvenantį buvusį boksininką. Jo personažas ir prajuokina, ir kelia gailestį. Baugina ir įkvepia. Atstumia bjaurumu ir traukia nuoširdumu. „Kai aktorius taip atsiduoda vaidmeniui, tai yra aktorystės triumfas“, – teigė Avi Offeras („The NYC Movie Guru“). Už vaidmenį šiame filme Christianui Bale‘ui jau daug kas pranašauja „Oskarą“.

Kino kritikus pakerėjo ir despotę motiną suvaidinusi talentinga aktorė Melissa Leo. Nors aktorė 2008 metais buvo nominuota „Oskarui“ už vaidmenį filme „Užšalusi upė“, tačiau daugelis kino žiūrovų jos pavardės taip ir neįsidėmėjo. Melissos Leo vaidmuo šiame filme yra vienas sudėtingiausių. „Mažai yra žmonių, galinčių vaidinti taip, kaip tai daro Melissa“, – aktore žavėjosi režisierius Davidas O.Russellas.

Filmas, paremtas tikrais įvykiais, pasakoja apie airių kilmės amerikiečių boksininką Micky „Airį“ Wardą (Markas Wahlbergas). Micky Wardas nutarė pasirinkti boksininko kelią, įkvėptas savo idealo – netikro brolio ir buvusio boksininko Dicky Eklundo (Christianas Bale‘as), kuris tapo jo treneriu. Paties Dicky Eklundo šlovės dienos jau praeitis – buvęs boksininkas vartoja narkotikus ir turi problemų su teisėsauga.

Brolis įkalbina Micky stoti į kovą su dešimt kilogramų daugiau sveriančiu boksininku. „Airis“ beviltiškai pralaimi ir ryžtasi baigti boksininko karjerą.

Tačiau bare sutikta mergina Charlene (Amy Adams) įkvepia Micky dar kartą stoti į ringą – tik šį kartą jis žengia į ringą be brolio paramos. Ir nugali varžovą.

Netrukus Charlene įtikina Micky, kad didžiausios kliūtys kelyje į boksininkų šlovės olimpą yra už ringo ribų – tai problemiška paties kovotojo šeima – brolis ir treneris, neišsikapanojantis iš dugno, septynios aršios seserys ir despotė motina (Melissa Leo), kuri nurodinėja sūnui kaip gyventi ir su kuo kautis.

Tačiau kai išmuša valanda ir Micky turi stoti į kovą dėl čempionų titulo, boksininkas pageidauja savo ringo kampe matyti brolį ir šeimą.

Ji  2011-02-21 16:24:18 įvertino 

sis filmas pakeite mano nuomone apie boksa. Niekad nesizavejau siuo sportu, ir patys boksininkai atrode apgailetini, bet filmas priverte paziureti kitu rakursu i sia sporto saka, gale net laikiau kumscius susispaudus, kad herojus kova laimetu.Didziausia ispudi paliko Christianas Bale"as, vietomis net verkiau. Tai ,kad moterims irgi yra ka paziureti. :)Filmo aprašymas aplankytas kartų: 10905
1998-2022 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt