Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
JUODOSIOS RAGANOS METAI (2010) 113 min.
Season of the Witch
Mistinis nuotykių filmas T
JAV
Kalba:  anglų
Premjera Lietuvoje: 2011 02 04
Kino platintojas: Garsų pasaulio įrašai

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Vasario 4 dieną Lietuvos kino teatruose prasideda Juodosios raganos metai. Ar tu jau drebi iš baimės?

Juodosios raganos turi paties šėtono galių – jos kiaurai mato žmogaus širdį ir moka manipuliuoti jo jausmais, gali užnuodyti mintis, iššaukti pragaro ugnį, kuri sudegins žmogaus sielą.

„Norėčiau, kad žiūrovai išsigąstų, – sakė Holivudo žvaigždė Nicolas Cage‘as, filme „Juodosios raganos metai“ suvaidinęs XIV amžiaus kryžiaus karų riterį Beimeną. – Tikiuosi, kad sukūrėme baugų filmą. Žinoma, tai nėra klasikinis siaubo filmas, juosta kuria labiau emocinę bei psichologinę įtampą. Bet šiame filme yra visko“.

Pirmojo ryškumo kino žvaigždė Nicolas Cage‘as per savo ilgą karjerą yra suvaidinęs gerame pusšimtyje filmų, tačiau „Juodosios raganos metai“ aktoriui yra išsiskiriantis kūrinys. Pirma, tuo, kad aktorius pats žavisi mistiniais siaubo filmais. „Aš būčiau ėjęs žiūrėti šio filmo, net jei manęs nebūtų patvirtinę pagrindinio vaidmens atlikėju“, – tvirtino Nicolas Cage‘as.

Maža to, šis filmas jį vėl suvedė su režisieriumi Dominicu Sena, su kuriuo Nicolas Cage‘as dirbo kuriant dinamišką veiksmo juostą „Dingti per 60 sekundžių“. Aktorius sakė 10 metų laukęs naujo bendro projekto su Dominicu Sena. Kuriant šį filmą jiems talkino Holivudo „svajonių komanda“ – hitais tapusių filmų kūrėjai – operatorius Amiras Mokri („Greiti ir įsiutę“), prodiuseriai Charlesas Rovenas („Tamsos riteris“) bei Ryanas Kavanaugh („Robinas Hudas“), kostiumų dailininkas Carlo Poggiolis („Van Helsingas“), montažo režisierius Bobas Ducsay („Mumija“) ir kiti.

Juosta buvo nufilmuota Europoje – Vengrijoje, Austrijoje, Kroatijoje. Prieš pradedant filmuoti aktoriai porą savaičių praleido gūdžiuose Europos miškuose, kad galėtų įsijausti į mistišką filmo atmosferą.

Aktorė Claire Foy, suvaidinusi raganavimu apkaltintą jauną merginą, sakė, kad nemaža dalis scenų buvo filmuojama naktimis, todėl neretai šiurpuliai lakstydavo po kūną.

Kryžiaus karų riteris Beimenas (Nicolas Cage‘as) grįžta į maro nuniokotą gimtinę. Mirštantis kardinolas įsako riteriui pristatyti ritualiniam teismui jauną merginą (Claire Foy), kuri, kaip manoma, yra ragana, sukėlusi marą. Riteris, praradęs tikėjimą žiauriuose kryžiaus žygiuose, sutinka, tačiau su sąlyga, kad gražuolė susilauks sąžiningo teismo prieš sudeginant ją ant laužo. Beimenas jaučia simpatiją merginai, tačiau jo širdį drasko abejonės, kad tai gali būti raganos pinklės.
katusik  2011-03-10 18:21:58 įvertino 

Kvailesnes filmo pabaigos turbut ir nesugalvosi. Tokia puiki buvo pradzia, ir taip viskas sugadinta pabaigoje. Gerai, kad ziurejau namuose, kitaip tikrai butu gaila pinigu


Mergina  2011-02-25 12:07:23 įvertino 

Man patiko filmas, toks istorinis, itemptas...truputuka siurpinantis, bet viskas savose vietose (tikrai nera toks jau siaubakas, kaip kazkas rase)


linute  2011-02-19 23:01:24 

Ziauriai gaila sugadinto vakaro ir pinigu uz bilietus


AS  2011-02-19 13:04:51 

man šis filmas buvo per daug baisus, ir po jo ilgai jaučiau įtampą. Vnž..įdomu, bet baisu, jei turite kam įsikibti į ranką, galima žiūrėti


evuxe  2011-02-08 16:44:51 įvertino 

man tai filmas patiko ir jis visai geras kaip prie mistiniu


Zvejas  2011-02-06 22:51:56 

Tikriausiai butent toki filma apie raganas butu pastate XIIIa. vienuoliai, jei butu tureje proga :) asmeniskai man kyla klausimas kaip toks scenarijus ir N. Keidzas sugebejo atsidurti tam paciam filme?Filmo aprašymas aplankytas kartų: 15064
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt