Naujienos Anonsai Repertuaras   Cinema fb Pirk DVD Topai Apie Cinema.lt Paslaugos Reklama
Reklama
 
Filtruoti repertuarą pagal
           
PATKPŠSSav.
FILMAS
MENANTIS PIKTĄ (1992) 131 min.
Unforgiven
Drama T
JAV
Kalba:  anglų

Lankytojų reitingas:
Režisierius: 
Uždaryti
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Uždaryti
Jūs esate -  balsuotojas
Jūs įvertinote -  balais
Uždaryti

Tam tikruose sluoksniuose Viljamas Manis buvo žinomas ir vertinamas, tačiau ilgainiui pradėjęs bodėtis savo gyvenimu, samdomas žudikas tapo fermeriu ir su vaikais apsigyveno atokioje fermoje. Nauja patirtis ir naujos problemos sukėlė dar didesnę sumaišti herojaus gyvenime...

Pagal žanrą šis filmas yra vesternas. Tačiau kino istorijoje tėra trys vesternai, apdovanoti „Oskaru“ už geriausią metų filmą. Tai 1931-ųjų „Simaronas“, 1990-ųjų Kevino Costnerio „Šokiai su vilkais“ ir juosta – „Menantis piktą“.

Už šerifo vaidmenį puikusis Gene‘as Hackmanas taip pat gavo „Oskarą“, nors „Menančio piktą“ scenarijų net kelis kartus buvo atmetęs. Per filmo, kuriame įspūdingus vaidmenis taip pat kuria Morganas Freemanas ir Eddas Harrisas, premjerą Clintas Eastwoodas pasakė: „Šiame filme telpa viskas, ką aš jaučiu vesterno žanrui“.

Kelios įdomios detalės – šio filmo scenarijus net dvidešimt metų klajojo Holivude, kol jis pateko į Clinto Eastwoodo rankas. „Menantis piktą“ dedikuotas Serdžiui ir Donui – tai du vesterno žanro korifėjai, be kurių nebūtų ir Clinto Eastwoodo – Serdžio Leonė ir Donas Sygalas. Po šios juostos Eastwoodas žadėjo daugiau niekada nerežisuoti filmo, kuriame pats vaidina, tačiau... šio pažado taip ir nesilaikė.


Filmo aprašymas aplankytas kartų: 2149
1998-2020 e-Space™, kontaktams: info@cinema.lt  www.cinema.lt   maistasinamus.lt